تاریخ درج خبر : 1393/06/12
کد خبر : ۳۷۶۹۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خادمی: کهگیلویه و بویراحمد بیشترین بودجه فاینانس را دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص تسهیلات فایناس خارجی برای پروژه ها عمرانی و طرح های بزرگ صنعتی و تولیدی استان خبر داد.

سید موسی خادمی در نشست فاینانس پروژه های کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: این استان بیشترین عدد بودجه فاینانس را دارد.IMG_1021

وی با اشاره به اینکه سد تنگ شیو، پتروشیمی دهدشت و پتروشیمی گچساران در اولویت قرار می گیرد، گفت: طی سفری که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به استان دارند این سه طرح مطرح می شود.
خادمی افزود: طی 2 هفته دستگاها فرصت دارند تفاهم نامه ای میان پیمانکار مربوطه و دستگاه های ذی ربط منعقد کنند و قراردادی که میان دستگاها و پیمانکار منعقد می شود باید امتیازی به پیمانکار داده شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مشکل ما در این استان نبود پیمانکار با توان مالی بالاست که بتوانند با کمک دولت و تعامل هر چه بیشتر پروژه های در دست اجرا را به سرانجام برساند.
معاون برنامه ریزی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت:دستگاهایی که امکان استفاده از تسهیلات فاینانس خارجی را دارند نسبت به انعکاس پروژه هایی که مد نظر هست به معاونت برنامه ریزی ارسال نمایند.
حسن نوروزی افزود:پروژه هایی که سال بهره برداری آنها 94 می باشد منتهی پیمانکار حاضر باشد با منابع مالی خود پروژه را در سال 93 تکمیل کند در اولویت است.
وی بیان کرد: دستگاه اجرایی با چنین پیمانکارانی تفاهم نامه ای منعقد نمایند و آن را از طریق معاونت برنامه ریزی استان به معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور ارسال نموده تا مطالبات ایجاد شده پیمانکار در قالب ردیف بودجه ای جداگانه در بودجه سال 94 کشور تعریف شود.
معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: بحث فاینانس در بخش صنعت معمولا تضمینات حرف اول را می زنند ما مشکلاتی را در سنوات گذشته داشتیم و 150 میلیون دلار ارز به ما داده اند که متاسفانه نتوانستیم این اعتبار را جذب کنیم.
حسینی بیان کرد: 4 طرح بزرگ به وزارت خانه جهت استفاده از تسهیلات فاینانس معرفی شدند که از جمله این چهار طرح پتروشیمی دهدشت که در حال پیشرفت فیزیکی است و سیمان خاکستری مارگون که در حال تشکیل پروندست و پتروشیمی پارس غربی (شرکت تعاونی 2907)است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد