تاریخ درج خبر : 1391/07/08
کد خبر : ۳۷۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از 95درصد کالای مورد نیاز استان از دیگر استانها تامین می شود

سایت استان: رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت کهگیلویه وبویراحمد گفت : نزدیک به 70معدن در سطح این استان وجود دارد که54معدن از معادن با اشتغالزائی 536 فعال و 10معدن نیمه فعال و6معدن غیر فعال هستند .

«محمد حسین حیدر پور»  افزود: سالانه دو میلیون تن استخراج معادن است که فسفات و سلستین عمده ترین مواد استخراجی این معادن می باشند که در خود استان به مصرف می رسند.

وی در خصوص معدن فسفات چرام که بزرگترین معدن فسفات خاورمیانه است،اظهار کرد:سرمایه گذار و متقاضی این کارخانه بزرگ انتخاب شده و طرح به مرحله گلنک زنی و به سرانجام نهائی رسیده و با قول و قرارهای انجام شده شروع خواهد شد که افتتاح این کارخانه باعث ایجاد اشتغال ، رونق اقتصاد استان و رفاه حال مردم می شود.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت کهگیلویه وبویراحمد در خصوص گرانی برخی کالا در استان خاطرنشان کرد:بیش از 95درصد کالای مورد نیاز این استان از خارج از استان تامین می شود و از نظر کالا و مایحتاج عمومی مردم مشکلی نداریم یکی از مسئولیت های ما ،در این سازمان کنترل قیمت کالا است که قیمت برخی کالاها همچون لبنیات با توافق بین سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده قیمت این کالاها اعلام و بر روی محصول درج شده و ما موظف به کنترل قیمت در این محصولات هستیم و این در صورتی است که قیمت برخی مواد مصرفی و اقلام مورد نیاز مانند؛ گوشت قرمز، مرغ ، نان و پوشاک نسبت به سایر استان ها کمتر است.

حیدر پور بیان کرد: مهمترین مشکلات حوزه تجارت را نبود انبار مکانیزه ،نداشتن مباشیرین توانمند خرید وتوزیع کالا و نداشتن سردخانه مجهز مواد پروتئنی ،سبزی و میوه جات دانست وافزود:نبود تاجرو بازرگان توانمند برای ایجاد حلقه مصرفی بین تولید کننده و مصرف کننده ،نبود حمل ونقل مناسب برای کالاهای تجاری و تولید شده به خارج از استان و عدم وجود تسهیلات بانکی از دیگر مشکلات پیش روی تجارت استان است.

وی ادامه داد:گمرگ استان به عنوان زیر ساخت نقش اساسی در صادرات استان دارد و این سازمان با تمام وجود در خدمت گمرگ استان است وبا تعامل و همکاری بین واحدهای تولیدی شاهد خدمات بیشتری از گمرگ استان باشیم.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت کهگیلویه وبویراحمد گرانفروشی ،کم فروشی ،عدم درج قیمت ها،احتکار کالا را از عمده تخلفات نانوائی های در استان بیان و تصریح کرد:از تاریخ 17مرداد ماه سال جاری تا تاریخ 5مهر ماه 480مورد بازرسی از نانوائی های استان صورت گرفته که 70مورد تخلف وتشکیل 46پرونده محرز و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شده ضمن اینکه 14واحد متخلف نیز پلمپ شدند.

حیدر پور ابراز کرد:امسال وزارت صنعت،معدن وتجارت کارخانه های نیمه فعال که شرایط لازم مانند ماشین آلات تولید را داشته باشند کمیته ای صیانت از تولید با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و تاسیس اشتغال تشکیل داده که حدود300میلیارد تومان به این کار اختصاص داده که سهم استان 6میلیارد تومان بود که 2میلیارد تومان واریز شده و واحدهای تولیدی مشکل دار مشخص شده و در جلسات آینده این مبالغ در اختیار آنان قرار می گیرد و بقیه تسهیلات با تاسیس کار گروهی به نام ستاد تسهیل و پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی تصمیم گیری و با اعلام به بانک جذب می شود.

منبع:ایسنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد