تاریخ درج خبر : 1393/06/13
کد خبر : ۳۷۷۵۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

رییس پلیس فتا: فریب پیامک چوپان دروغگو را نخورید

رییس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد گفت: نسبت به ارسال پیامک های دروغین از سوی افرادی که خود را چوپان معرفی و اعلام می دارند قصد فروش تعدادی سکه طلا را دارند به شهروندان توصیه کرد تحت تاثیر این گونه پیامک ها قرار نگیرند.

سرهنگ سید عبدالمطلب مرتضویان افزود: با وجود هشدارهای مکرر پلیس به شهروندان باز هم برخی افراد طعمه کلاه برداری با پیامک های دروغین کلاهبرداران می شوند.

وی برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی را مهمترین جرایم رایانه ای در استان دانست و اظهارکرد: برخی از افراد کلاهبردار با ارسال پیامک های دروغین به بهانه اینکه چوپان هستم و تعدادی سکه طلا پیدا کرده ام و قصد دارم تعدادی از انها را بفروشم.

رییس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کلاهبرداران با ارسال پیامک و بکارگیری روش های متقلبانه و تطمیع افراد ساده لوح به شماره حساب و رمز بانکی شهروندان دسترسی پیدا نموده و به حساب بانکی انان دستبرد می زنند.

سرهنگ مرتضویان به تمام شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت پیام ک هایی از این دست به انها پاسخ نداده و موضوع را سریعا به پلیس فتا گزارش نمایند.

وی در پایان به منظور پیشگیری از این گونه جرایم به شهروندان توصیه کرد: هرگز مشخصات کامل کارت اعتباری خود را در اختیار دیگران قرار ندهند ،اطلاع داشته باشید جهت واریزو انتقال هر مبلغی به حساب شما به جز شماره حساب یا شماره کارتاعتباری نیاز به هیچ مشخصات دیگری نمی باشد. ذر حفاظت از کارت اعتباری خود نهایت دقت را بعمل بیاورند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد