تاریخ درج خبر : 1393/06/14
کد خبر : ۳۷۷۵۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

وحدت اصلاح‌طلبان کهگیلویه واقعیت یا سراب؟

سایت استان: علی فتح روزبهان

نه زمان دقیق شروع و نه دلیل روشن اختلاف اصلاح طلبان کهگیلویه را کسی نمی داند اما هر چه باشد اتفاق نامیمونی بود که لطمات زیادی بر پیکر اصلاحات در این شهرستان وارد نمود و در طی این سال ها

1- موجب عدم پیروزی و راهیابی یک نماینده اصلاح طلب به مجلس شده است.

2- عرصه ی مدیریتی شهرستان را به صحنه زد و بندها و تسویه حساب این دو گروه تبدیل کرده است.

به هر حال هر چه بود و هر چه شد حالا مدت هاست که صحبت از پایان این کارزارِ عبث می شود و مردم شهرستان بارها نارضایتی خود را از تداوم این وضعیت اعلام نموده اند و با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس خواستار وحدت و همدلی میان این جریان شده اند تا با برنامه ریزی و معرفی یک نامزد واحد شرایط را برای ورود یک نامزد اصلاح طلب به مجلس هموار نمایند. مقالات، مصاحبه ها و اظهار نظر های ماه های قبل همگی بر همین مهم تاکید داشتند و حال دیدار و نشست های دو شخصیت برجسته ی اصلاحات در این شهرستان امیدواری برای آینده جریان را دو چندان نموده است . چه بخواهیم و چه نخواهیم ،چه با آنها موافق باشیم و چه مخالف ،چه این یکی را قبول داشته باشیم و چه آن یکی را، محمود منطقیان و سید قادر لاهوتی از شخصیت های مهم ، محوری و تاثیر گذار اصلاحات در تاریخ شهرستان کهگیلویه می باشند . این دو بزرگوار دو ظرفیت بزرگ هستند به گونه ای که امروزه تعریف اصلاحات و شخصیت های سیاسی شهرستان در قالب این دو فرد اتفاق می افتد هر چند این موضوع اتفاق جالبی نیست ولی واقعیتی است که وجود دارد . به هر حال در کنار این ظرفیت ها اینک زمان مناسبی است که بزرگواران با ایفای نقش محوری و ایثار و از خود گذشتگی به انسجام و نزدیکی بیشتر جریان کمک نمایند.

تردیدی نیست که هر دو بزرگوار اشتباهات و قصوراتی را نیز در کارنامه خود دارند اما واقعیت آن است در این هنگامه نبش قبر گذشته و پیدا کردن مقصر نمی تواند گره هی از مشکلات بگشاید و تنها باید از آینده گفت و نشست ها و هم اندیشی ها میان شخصیت ها را بیشتر و بیشتر نمود.

سید قادر لاهوتی، محمود منطقیان، لطیف رستاد، سید نعمت الله صدوقی، محمد علی طاهری و بسیاری دیگر از چهره های کهگیلویه از سرمایه ها و فرصت های غیر قابل انکاری هستند که انتظار مردم آن است که با از خود گذشتگی و کنار هم نشستن و پایان دادن به رفتارهای ملوک الطوایفی

1- برای انتخابات آینده مجلس برنامه ریزی نمایند.

2- به بی سرو سامانی و بلاتکلیفی مدیریتی در شهرستان که موجب تضییع توانمندی ها و شایستگی های جوانان این شهرستان شده است پایان دهند.

هر جریانی در درون خود دارای اختلافات سلیقه ای می باشد و این امر اجتناب ناپذیر است اما نکته ی مهم حل و رفع این ایرادات می باشد که با مبنا قرار دادن هدف مشترک باید بر روی اختلافات جزیی کنار آمد و با گفت و گو و تفاهم آنها را حل نمود. هم اینک نیز فعال کردن شورای هم اندیشی و گفت و گو میان چهره های برجسته شهر در کنار ارایه ی نقدها و مقالات در رسانه ها می تواند دو راهکار اساسی برای برون رفت از شرایط نامطلوب سال های قبل باشد.
بررسی تاریخ اصلاح طلبان نشان می دهد همیشه ی احوال در کنار نظارت استصوابی شورای نگهبان همین دودستگی ها باعث ضربه زدن به آنها شده است و چه در انتخابات ریاست جمهوری 84 و چه در برخی دوره های مجلس اختلاف و تشتت باعث گردید رقبا فرصت پیروزی به دست بیاورند در حالی که تجربه باشکوه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ارزش و اهمیت اجماع و همدلی را به خوبی نشان می دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاح طلب گفت:

  چهره های اصیل دانشگاهی مثل استاد دکتر چمن باید وارد صحنه شوند تا این اوضاع به سمت عقلانیت هدایت شود.

 • دنا زاده گفت:

  ببین….بجای این جبهه بندی های مسخره به فکررفع مشکلات مردم بخصوص جوانان باشید،شماباساختن این جبهه ها بنان اصولگرایی واصلاح طلبی وغیره فقط دنبال توجه مردم به سبک پوپولیسم هستید.انشاا…هرکس مسئولیتی دارد وبه فکر حل مشکلات این مردم فهیم نیست دردنیا وآخرت پشیمان خواهد شد……درلابه لای این جبهه گیری ها چه خرمگس هایی که بجای شاهین های کوی دنا خود نمایی می کنند….ازخدابترسید……

 • دهدشتی گفت:

  فکر می کنم دیدن این تصویر نشاندهنده این است که بعضی اصلاح طلبان تشنه توجه اصولگرایان هستند و اگر شرایط جور شود بدشان نمی آید از طریق حاج آقا پستی بهم بزنند.حیف که ما هیچی حالیمون نمی شه. امثال منطقیان و لاهوتی فقط باید به هم اعتماد کنند نه به این دوستان فرصت طلب.
  http://dehdashtweb.ir/wp-content/uploads/IMG_0629.jpg
  و
  http://dehdashtweb.ir/wp-content/uploads/IMG_0622.jpg
  و
  http://dehdashtweb.ir/wp-content/uploads/IMG_0684.jpg

 • دهدشتی گفت:

  علی فتح روزبهان …فکرکنم اسم مستعار باشه … درسته؟

 • چرخ ریسک گفت:

  جان خودت آقایان صدوقی و رستاد رو اصلاح طلب منگار.صدوقی که از سخرانان آقای موحد بوده و آقای رستاد هم اصولگرا بوده و زمانی آقای منطقیان از ایشان دفاع کرد کسی که باید حمایت مشد آقای دکتر بنام بود که مستحق تر بوده و برای این جریان تاوان داده بود نه رستاد.

 • علی جان گفت:

  آقای روز بهان اطلاعات خود را به روز کنید،ننویسید محترمانه تر است تا چنین مطلب سست و بی پایه ای

 • با خبر گفت:

  تحلیلهای آبکی،سایت استان تو را خدا اگر دچار قحطی مطلب هستید چنین مطالبی را اتشار دهید.برخی افرادی که در اینجا اسم برده شده ظلم به دیگران است.

پربازديد