تاریخ درج خبر : 1393/06/14
کد خبر : ۳۷۷۵۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

غفاری: فعالیت انجمن های هنری نیازمند توجه مسئولان است

انتخابات دومین دوره سالانه فعالیت انجمن عکاسان دنا با حضور اعضای این انجمن و نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه هفته گذشته در سالن سینما تک اداره فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد.

image
در ابتدای این برنامه اسحاق آقایی به عنوان رییس هیئت مدیره قبلی و حسن غفاری به عنوان بازرس این انجمن گزارشی از فعالیت ها و برنامه های انجمن عکاسان دنا در دوره قبل ارائه دادند.
در ادامه با رای گیری و اعضای هیئت رییسه اعضای علی البدل به شرح ذیل انتخاب شدند:
آقایان حسن فتاحیان، دکتر ملک زاده، فروغی، ایزدپناه و خانم رحیمی به عنوان اعضای اصلی و آقای سید امین صداقتی نیا و خانم اعظم عبداله پور به عنوان اعضای علی البدل و آقایان حسن غفاری و سید محمد موسوی به عنوان بازرسان این انجمن برای مدت یک سال انتخاب شدند.

در این نشست حسن غفاری خطاب یه مدیرکل فرهگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مهم ترین عوامل فروپاشی گروه های فرهنگی و هنری استان عدم حمایت های مالی بوده تا جاییکه که نبود این حمایت ها موجب کمی فعالیت ها در تولید و انگیزه در میان هنرمندان شده است.
این عکاس برتر کشوری با اشاره به روحیه همدلی و تعامل اعضای انجمن عکاسان دنا خواستار تعامل و حمایت های مادی و معنوی از این انجمن شد.

وی با بیان اینکه عکاسان انسان های عام المنفعه ای هستند و خروجی آثارشان بیشتراز این که برای خودشان باشد برای مردم است افزود: بازتاب تولیدی آثار عکاسان همواره در جامعه محسوس یوده و هرچه عکاسان در جامعه فعالیت بیشتری داشته باشند آثار آن ها می تواند در تعیین مسائل فرهنگی و آسیب شناسی مورد توجه قرار گیرد.
غفاری با تاکید بر اینکه عکاسان موظف هستند آن چه را پیرامون خود در زمان خود می بینند برای آیندگان ثبت کنند اظهار داشت: این فعالیت ها نیاز به حمایت مسئولان دارد و یکی از آسیب هایی که این انجمن را تهدید می کند نداشتن مکان فیزیکی است.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه داشتن اتاق از اولین مطالبات این انجمن از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بود افزود: انجمن عکاسان دنا در دوره جدید و با تعیین هیئت مدیره جدید و آغاز فعالیت ها انتظار دارند مکان و لوازم اداری در اختیار آن ها قرار داده شود تا بتوانند با ساماندهی و برنامه ریزی های مدون حوزه فعالیتی خود را به سایر شهرستان های استان گسترش دهد.

منبع:بشارنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد