تاریخ درج خبر : 1393/06/15
کد خبر : ۳۷۷۶۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خطر جدی برای اهالی روستای کتا/ گزارش تصویری

ترکیدگی منبع ذخیره آب خطر جدی برای اهالی روستای کتا است.

 

IMG_7163

دهیاری روستای کتا از توابع دهستان سادات محمودی بخش پاتاوه شهرستان دنا، درخواستی مبنی بر تهیه گزارش از ترکیدگی منبع اصلی ذخیره آب این روستا و خطر جدی برای ساکنین روستای کتا به سایت استان اارسال کرد.

متن ارسالی دهیاری روستای کتا بدین شرح است:

 

بنام خدا

مدیریت محترم سایت استان کهگیلویه وبویراحمد

         احتراماً بدینوسیله دهیاری روستای کتا از توابع بخش پاتاوه دهستان سادات محمودی مرز استان کهگیلویه وبویراحمد و استان چهارمحال و بختیاری بیش از یک هفته است که منبع آب این روستا که دارای 120 خانوار است و منبع فوق در بالای روستا قرار دارد و این منبع ذخیره آب روستا به دلیل ترکیدگی دیوار منبع آب زیادی به پایین منبع و منازل مسکونی اهالی جاری می شود و به دلیل وضعیت قرارگیری منبع و اراضی با پتانسیل رانش هر لحظه امکان وقوع حادثه ای تلخ و تخریب منازل مسکونی و خطرهای جانی برای اهالی وجود دارد . فلذا خواهشمند است نسبت به اطلاع رسانی به مدیران محترم استان احترام لازم به عمل آید.

 دهیاری روستای کتا

به گزارش سایت استان منبع آب این روستا دبر روی تپه مشرف به این روستا و در یک شیب بسیار تند و کنار منازل مسکونی و بالاترین نقطه روستا واقع شده است.

در زمان تهیه گزارش به دلیل ترکیدگی منبع آب زیادی از جداره آن به بیرون نفوذ کرده و در پایین این منبع سنگ های بزرگ و خاک خیس خورده دیده می شود. احتمال حرکت یا رانش زمین در محل قرارگیری منبع و نفوذ آب به لایه های زمین خطر را دوچندان نموده است.

اهالی روستا در گفتگو با سایت استان خطر ترکیدگی منبع آب و نفوذ آب به خاک و جاری شدن آن در بالا دست منازل مسکونی خود را خطری جدی برای اهالی ذکر کردند.

یکی از ساکنین روستا ضمن درخواست از مسئولین و آبفای روستایی جهت برطرف نمودن مشکل منبع آب روستا، یادآور شدند که شبکه انتقال آب روستا که متعلق به چندین دهه پیش می باشد به دلیل فرسودگی مشکلات فراوانی را برای اهالی به وجود آورده است.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رز قرمز گفت:

  زمین های مردم را تصرف کردن همین مشکلات را هم دارد…….مواطب باشید به بلای مردم افغانستان دچار نشین.

 • سرباز معلم گفت:

  باسلام
  روستای کتا مرز استانمان با استان چهارمحال بختیاری می باشد. این روستا در شهرستان دنا بخش سادات محمودی قراردارد. ……………….

 • برگردون گفت:

  اخ سی بی صاحبی

پربازديد