تاریخ درج خبر : 1393/06/15
کد خبر : ۳۷۷۶۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نیک‌اقبالی: خسارت وارد شده به جنگلهای استان بالغ بر 200 میلیارد است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان بعداز شمال بیشترین سرانه جنگل ایران اسلامی را دارد.

پژمان نیک اقبالی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: 22 درصد جنگلهای حوزه زاگرس در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

وی اظهارکرد: ما در حال نگهبانی و محافظت از جنگلهای بلوط هستیم و تا کنون استفاده خاصی از این منابع خدادادی نکرده ایم که لازم است مسئولان کشوری کارهای و اقدامات بیشتر و موثرتری برای استفاده بهینه از این منابع عظیم خدادادی در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گیاهان دارویی جزء استانهای اول کشور است و آمیختگی منابع طبیعی و محیط زیست در این استان نقطه عطفی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نیک اقبالی تصریح کرد: متأسفانه طی چند ماه گذشته شاهد آتش سوزی هایی در جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم که آمار نگران کننده ای دارد.

وی ادامه داد: در پی این آتش سوزی ها 200میلیارد تومان خسارت به جنگلها و مراتع این استان وارد شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تنها راه و ابراز مهار آتش سوزی ها در این استان نیروی انسانی است که با دست خالی اقدام به خاموش کردن آتش سوزی های می کنند و مسئولان کشور باید این استان را مجهز به امکانات و تجهیزات لازم کنند.

نیک اقبالی عنوان کرد: نقشه های منابع طبیعی موجود استان در برخی موارد اشکالاتی دارند که باید بازنگری شوند .

در پایان این مراسم از زحمات محمد رضا جهان آراء، مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و طی حکمی از سوی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، “عزت الله بهشتی‌فر” بعنوان مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد