تاریخ درج خبر : 1393/06/15
کد خبر : ۳۷۷۶۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

وابستگی سیاسی دارم اما به هیچ شخصی وابسته نیستم

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد باحضور مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مسئولان استانی معرفی شد.

“عزت الله بهشتی‌فر” در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: 85 درصد مساخت استان را منابع طبیعی تشکیل می دهد.IMG_0881

وی اظهارکرد: در حد وظایف و آنچه که قانون مشخص کرده در خدمت مجموعه مدیریت استان برای توسعه استان و خدمت به مردم استان هستم.

بهشتی فر عنوان کرد: عوامل تخریب منابع طبیعی استان را عوامل طبیعی ازجمله آفات و بیماریها، سیل و خشکسالی که دست نیاز به سمت مراکز تحقیقاتی و علمی کشور و استان دراز می کنیم.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عوامل انسانی یا فردی یکی دیگر از عوامل تخریب منابع طبیعی است و در حدی که فرد برای نیاز خود استفاده می کند جزء تخریب حساب نمی شود و تخریب فردی نیاز به آموزش دارد چراکه نیاز خود را می داند اما آثار تخریب را نمی داند. در تخریب عمومی است پروژه های عمرانی بدلیل عدم اطلاع، به دلیل عدم رعایت نکات فنی و ارزش ندادن به منابع طبیعی صورت می گیرد. در حدی که نیاز است باید پروژه های عمرانی برای توسعه و آبادانی اجرا شود.

بهشتی فر بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر شاخصهای عمومی راه، آب و مخابرات از متوسط کشور پایین تر است اما این استان ذخیرگاه منابع طبیعی است بطوریکه 85 درصد مساخت استان را منابع طبیعی تشکیل می دهد که 53 درصد آن جنگل است و این استان 10 درصد منابع آب شیرین کشور را دارد.

وی ادامه داد: مهمترین سرمایه استان کهگیلویه و بویراحمد جنگل است که باید در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشیم.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: یکی از بحرانهایی که استان کهگیلویه و بویراحمد و منطقه زاگرس را تهدید می کند آلودگی هاست که جبران این امر تنها با منابع طبیعی میسر است.

بهشتی فر عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل داشتن وضعیت خاص توپوگرافی، کوههای مرتفع و جنگلهای انبوه همانند یک سد طبیعی و بیولوژیکی در برابر آلودگی ها عمل می کند.

وی تأکید کرد: منابع طبیعی ذخیرگاه تنوع ژنیتیکی، اصلاح نباتات و تأمین کننده و تضمین کننده حیات است و اگر بی توجهی کنیم قطعا این منابع عظیم را از دست خواهیم داد.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه های عمرانی باید ایجاد و احداث شود چون نیاز مردم و کشور است اما به تناسب اجرا شوند. درصورت تجهیز و برچیدن کارگاه به درستی انجام شود تخریب ها و خسارات وارده به منابع طبیعی کاهش خواهد یافت.

بهشتی فر تصریح کرد: مهمترین معضلی که منابع طبیعی ما را تهدید می کند اینست که اداره منابع طبیعی خودش را مالک منابع طبیعی می داند، متأسفانه در جاهایی بذل و بخشش می کنیم، پروژه هایی اجرا می شود که نباید اجرا شود و بد و بستان هایی می کنیم که باید بساط آن مسایل از منابع طبیعی برچیده و جمع شود.

وی با بیان اینکه وابستگی سیاسی دارم اما در کارم به هیچ شخصیتی وابسته نیستم، اضافه کرد: آمار گذشتگان را به عملکرد خود نمی نویسم و آمارهای غلط نمی دهم.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • امید گفت:

  اگر وابستگی سیاسی نبود که اینجا نبودی
  استان ما نیاز به مدیرانی دانا و کارشناس دارد – لطفا سیاسیون قدری کنار بروند

 • امید گفت:

  باسلام و احترام

  اول کار گفتن حرف های بزرگ – این رسم افراد سیاسی و غیرکارشناس است.
  امیدوارم زمانی که تودیع می گردد کسی آنجا باشد و این نوشته ها را محرمانه در دست ایشان قرار دهد تا بداند با حرف چیزی درست نمیشود.
  جهان آرا هم زیاد از این حرفها میزد.

 • سعید گفت:

  هرچه فکرایکنم نه کر مدیری و هم منابع طبیعی

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد