تاریخ درج خبر : 1393/06/15
کد خبر : ۳۷۷۶۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

طی 10 سال آینده کهگیلویه و بویراحمد به بیابان تبدیل می شود

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: در 10سال آینده کهگیلویه و بویراحمد به بیابان تبدیل می شود.

“سعید نظری” افزود: با این وضعیت تخریب و از بین رفتن جنگلهای استان کهگیلویه و بویراحمد به بیابان تبدیل می شوند.

9775

وی اظهارکرد: بخش از جنگلهای استان بر اثر وقوع آتش سوزی ها، بخشی بدلیل فعالیت کارخانه های سنگ شکن های کوهی و مجوز صادر شده برای آنها از سوی صابری استاندار وقت استان از بین می رود که زنگ خطر تبدیل شدن به بیابان را برای استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهرستان بویراحمد به صدا در آورده است.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد بیان کرد: در فصل بهار نیز ریشه کنی گیاهان کوهی نیز به نابودی مراتع و گیاهان کوهی استان کهگیلویه و بویراحمد منجر خواهد شد بطوریکه هم اکنون برخی از گونه های گیاهان کوهی در خطر انقراض هستند.

نظری خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 12 نفر از عوامل آتش سوزی های شهرستان بویراحمد که بصورت عمدی و سهوی در آتش سوزی های این شهرستان نقش داشتند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی اضافه کرد: شهرستان بویراحمد دارای بیش از 430 هزار هکتار عرصه های جنگلی و مرتعی است که بیش از 300 هکتار آن جنگلی و بیش از 70 هکتار آن مرتع و مابقی اراضی زراعی مردم هستند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • نادر گفت:

    خلایق هر چه لایق!.مردم بی خیالی که هیچ انگیزه ای برای حراست از کشور و منافع ملی خودشون ندارند،لیاقتشان بیشتر ازین نیست…(اگر نظرم را ثبت کردید که کارتان درست است،وگرم نکردید، هم واقعیت همین است که گفتم…)

پربازديد