تاریخ درج خبر : 1393/06/16
کد خبر : ۳۷۷۷۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

استقبال شهروندان یاسوجی از برنامه طنز «در حلقه رندان»

مراسم جشن “حلقه رندان” با حضور گسترده مردم شهر یاسوج در پارک ساحلی این شهر برگزار شد.
این مراسم شنبه شب به همراه جشنی عمومی به مناسبت ولادت امام رضا(ع) در پارک ساحلی شهر یاسوج برگزار شد.

در این مراسم شاعران طنزپرداز استان به خوانش اشعار طنز لری و فارسی خود پرداختند و خنده را بر لبهای حضار نشاندند.

همچنین ” احمد خاکیان” با نام مستعار “غضنفر علیجانی” از طنزپردازان استان به اجرای برنامه طنز خود پرداخت و مورد استقبال جمعیت حاضر در این برنامه قرار گرفت.

IMG_9281

اجرای مولودی خوانی و موسیقی محلی از دیگر برنامه های این جشن بود که شبی به یادماندنی را برای مخاطبین ایجاد کرد.
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با تبریک ولادت امام رضا(ع) گفت: این برنامه با هدف ایجاد روحیه شادی و نشاط در بین شهروندان برگزار شده است.
رضا پارسیان نژاد، طنز را نیاز کنونی جامعه دانست و افزود: با زبان طنز می توان بسیاری از معضلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی را رفع کرد.
وی بیان کرد: زبان طنز زبانی تاثیر گذار و برنده است و مردم نیز همیشه از طنز استقبال زیادی کرده اند.
پارسیان نژاد اظهار داشت: حوزه هنری در این راستا و به مناسبت ولادت امام رضا(ع) هر ساله اقدام به برگزاری مراسم طنز “در حلقه رندان” می کند.
رئیس حوزه هنری استان گفت: در این مراسم شعرا و هنرمندان طنزپرداز مطرح استان به ارائه آخرین آثار خود می پردازند.
وی همچنین بیان کرد: این حوزه اهتمام جدی به احیای و حفظ فرهنگ بومی دارد و در این راستا اقدام به چاپ 11جلد کتاب با موضوع فرهنگ و تمدن استان کرده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم با تبریک ولادت امام رضا(ع) گفت: تمسک و توسل به اهل بیت(ع) و توجه به معارف الهی بستر را برای هدایت ابدی انسانها فراهم می کند.
فتاح محمدی افزود: هر کس به این ثقلین تمسک جوید در هیچ شرایطی گمراه نخواهد شد.
وی بیان کرد: اولین چیزی که محبت ائمه را در وجود ما ایجاد خواهد کرد، الگو سازی است.
محمدی اظهار داشت: سنت، رفتار، کردار و گفتار پیامبر و ائمه برای ما یک الگوست و به طور قطع عمل به فرامین آن بزرگان موجب سعادت دنیوی و اخروی بشر خواهد شد.
معاون استاندار، ائمه اطهار(ع) را معیار حق و باطل دانست و گفت: اهل بیت عصمت و طهارت (ع) چراغ راه بشریت و معیاری برای خوبی ها و بدی ها هستند.
وی بیان داشت: تکریم اهل بیت و ابراز محبت به آن بزرگان می تواند زمینه را برای سعادت ابدی ما ایجاد کند.
محمدی همچنین با تقدیر از برگزاری این جشن گفت: ابراز شادی در شادی ائمه و ابراز غم و اندوه در عزای این بزرگان جزء وظایف اصلی ماست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فریدون هاشمی گفت:

  برنامه طنزی که حوزه هنری بنام «درحلقه رندان» برگزار نمود با بودجه اندکی که در حوزه فرهنگ سراغ داریم جهت اشاعه فرهنگ شادی در اجتماع و تبلیغ شعر و نثر طنز و شناسایی هنرمندان فعال در این بخش مهم جای قدردانی و تشکر دارد.
  پس از سالها که جای خالی برنامه ای شادی بخش و نشاط آور احساس می شد مدیر حوزه هنری تصمیم خوب و البته شجاعانه ای گرفت که چنین مراسم خوب و قابل توجه را تدارک دیده و بخوبی اجرا کردند.
  کاش این حرکت از طرف نهادهای مشابه تکرار شده و مورد حمایت مسولین استانی نیز قرار گیرد.
  بی گمان خنده و شادی و نشاط از ضروریات زندگی سالم و پاک در یک اجتماع است. تاکید فراوان پیامبر و ایمه در این مورد و سیره انها در خوش خلقی٬ مطایبه٬ مزاح٬ شوخی٬ خنده رویی و … نشان از اهمیت این موضوع در آیین و دین ما دارد.
  بعنوان شاعری که سالها در این حوزه از هنر بعنوان شعر طنز کار می کنم خوشحالم که این اتفاق میمون در یاسوج رخ داد و از برادرم مهندس پارسیان هم تقدیر و تشکر می کنم.
  مخاطبان عزیز ی هم که در این صفحه نقدهایی داشتند حتما از سر دلسوزی و دغدغه های صحیح نوشته اند. اما باید به داشته ها و وضعیت اقتصادی٬ اجتماعی و سیاسی استان هم توجه داشته باشند. برگزاری برنامه ای در حوزه طنز همواره غیرقابل کنترل٬ استرس زا٬ پرحاشیه و دردسر ساز برای مجریان و عوامل برگزارکننده است و باید قدردان برادرانمان در حوزه هنری باشیم که چنین برنامه خوبی را در یک مکان عمومی بخوبی مدیریت کرده و برگزار نمودند.
  مطمئنا این کار تجربه ای ست که کم کم برنامه های بیشتر با کیفیت و کمیت بهتر برگزار شود.
  بیایید نقدهایمان را هرچند صحیح و مرتبط باشد بگذاریم و با صمیم دل به همدیگر کمک کنیم فرهنگ شادی و برنامه های طنز هرچه بیشتر در این سرزمین عزیز که مردمی طنز دوست و اهل لبخند و شوخی و نشاط دارد گسترش یافته و تکامل یابد.
  با تشکر و ارزوی موفقیت
  فریدون هاشمی
  مسول انجمن شعر و ادب اداره کل ارشاد و فرهنگ

 • هاجر گفت:

  سلام.
  برای من نوع گزارش شما و نحوه شرح برنامه خیلی جالبه. اسم برنامه در حلقه رندان است!!!! یعنی شب شعر طنزی که دفتر طنز حوزه هنری کشور و به تبع آن استانها برگزار میکنند و شاعران طنزپرداز اثار خود را ارایه میکنند و معمولا در سالن با توجه به ماهیت اینکار و مخاطبان خاصش (و نه عامه مردم) برگزار میشود اما این برنامه کلا و ماهیتا در حلقه رندان نبوده است به چند دلیل:
  اگر برنامه اصلی شعر طنز بوده چرا هیچ نامی از شاعران برده نشده و بجاش غضنفر و سخنرانی و نمایش و … تبلیغ شده است؟ چرا هیچ نمونه ای از آثار خوانده شده در گزارش شما نیست؟
  در پیامکهای ارسالی از طرف حوزه هنری هم با تاکید بر نام غضنفر برنامه با عنوان «میلاد امام رضا» معرفی و اعلام شده و احتمالا تعبیر در حلقه رندان برای استفاده های جنبی و تبلیغ دیگری اورده شده است.
  واقعا این برنامه طنز بود یا یک شو تلویزیونی ؟
  حضور چهره های سیاسی در یک برنامه شعر طنز (به ادعای حوزه) بعنوان قسمتی از برنامه اجرایی چه توجیهی دارد؟ در کدام در حلقه رندان کشور اینکار سابقه دارد؟

  متاسفانه انچه ملعبه قرار گرفته شعر و هنر است و اخیرا شعر طنز آنهم شعرهایی که بیشتر به جوک شبیهند تا طنز.

 • جوکار گفت:

  برگزاری برنامه های شادی بخش از ضروریات اجتماعی ست که بخصوص در این زمان می تواند برای دقایقی لااقل لبخندی را بر لبان مردم بنشاند.
  اما چند نکته مهم وجود دارد:
  ۱. برای این برنامه ها اطلاق نام «طنز» اشتباه است و این کارها بیشتر فکاهه و مطایبه و شوخی ست و طنز مقوله ای جدی تر و با کارکردی خاص است که تعریفی دیگر دارد.
  ۲. حوزه هنری در ساختار تعریف شده اش بخشی بنام دفتر طنز دارد که متاسفانه در مدیریت موجود استان ما تعطیل شده و هیچ بهایی به آن داده نشده است و بنظر میرسد کارهای اینگونه بیشتر کاری تبلیغاتی ست و کمکی به مقوله ای بنام طنز نمی کند.
  ۳. غضنفر علیجانی (خاکیان) طناز استانی ما نیست و با احترام به شخصیت محترم و هنر خوب و رندانه اش نمی توان او را به زور متعلق به استان دانست. آقایان اگر دغدغه داشتن هنرمند طنز بومی دارند راهش این نیست.
  ۴. حوزه هنری از بزرگترین و مهم ترین دلایل تشکیلش در کشور جذب هنرمندان طیف های مختلف و نگاه های متفاوت بوده است. بنظر میرسد حوزه هنری استان به شدت نگاهی جزمی و یکطرفه به هنر و هنرمند داشته و کاملا بصورت نیمه تعطیل درامده است که صرفا فعالیتهایی تبلیغی و نمایشی انجام میدهد که از وظایف دیگر نهادهاست و ربطی به حوزه هنری ندارد.

 • علي شكوهي گفت:

  همه‌ی این تشنگی و عطش بیان کننده فقدان برنامه ریزی فرهنگی مردم مدارانه و شاد اجتماعی است . مدیران فرهنگی در ارشاد باید شرمنده از این عطش بی پاسخ باشند

 • امیرحسین عزیزی گفت:

  ضمن تشکرازمجریان ودست اندرکاران برنامه درحلقه رندان که تلاش کردند ساعات خوشی برای همشهریان داشته باشد .جناب پارسیان رسالت هنرمندبیان کردن معظلات اجتماعی است وبازبان طنزمیشودمعظلات اجتماعی رابه صورت ماندگاروناثیرگذار بیان کردولی حل کردن آن به همت مسئولین نیازدارد .مسرورباشید

پربازديد