تاریخ درج خبر : 1393/06/17
کد خبر : ۳۷۷۷۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی سازمان اقتصادی کوثر در کهگیلویه وبویراحمد

معاون امور اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت: بیش از 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی این سازمان در بخش های مرغ گوشتی، تخم گذار و مادر، گاو شیری، جوجه یک روزه، آبزی پروری، معادن فسفات و بوکسیت و سد تنگ سرخ در کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.

به گزارش سایت استان، غلامرضا پناه روز دوشنبه در نشست هماهنگی اجرای طرح های اقتصادی از سوی سازمان اقتصادی کوثر در کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس تفاهم نامه 11 بندی منعقده بین این سازمان با استانداری استان قرار است یک واحد پرورش مرغ گوشتی 100 هزار قطعه ای، یک واحد پرورش مرغ تخم گذار 100 هزار قطعه ای، یک واحد پرورش جوجه یک روزه دو هزار قطعه ای در شهرستان کهگیلویه، دو طرح آبزی پروری یک هزار تنی در حوزه مارون و شهرستان کهگیلویه در استان راه اندازی شود.

IMG_0968

وی بیان کرد: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد اجرای چنین طرح هایی در این استان می تواند زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی آن را فراهم کند.

پناه اظهار کرد: مکان یابی اجرای طرح پرورش جوجه یک روزه دو هزار قطعه ای در شهرستان کهگیلویه انجام شده، بررسی های لازم پایان یافته، موافقت های اولیه انجام شده و طرح توجیهی آن نیز از سوی مشاور در حال انجام است.

وی عنوان کرد: برای اجرای طرح پرورش گاو شیری دو هزار راسی حدود 100 هکتار زمین مورد نیاز است که پس از تامین شدن عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

پناه ابراز داشت: سازمان اقتصادی کوثر برای سرمایه گذاری در معادن فسفات و بوکسیت در کهگیلویه و بویراحمد آمادگی دارد و در صورت صدور مجوزهای لازم مراحل اکتشاف و مطالعه نیز از سوی این سازمان انجام می شود.

معاون امور اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر افزود: در بخش پرورش مرغ مادر، گوشتی و تخم گذار اقدامات اولیه و مکان یابی انجام و مجوزهای لازم نیز صادر شده و در مرحله مطالعه قرار دارند که عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز می شود.

پناه گفت: مشکل معارضات اجتماعی سد تنگ سرخ برطرف شده و بستر لازم برای آغاز عملیات اجرایی آن از تیرماه 93 آغاز شد.

وی بیان کرد: میزان ذخیره آب این سد حدود 125 میلیون مترمکعب بوده، اعتبار مورد نیاز برای ساخت آن حدود 184 میلیارد تومان برآورد شده و قرار است تا تیرماه 97 افتتاح شود.

پناه اظهار کرد: از 184 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای ساخت سد تنگ سرخ 45 درصد باید از طریق اعتبارات دولتی و 55 درصد مابقی نیز باید از سایر منابع شامل فاینانس خارجی و یا بودجه های سازمان اقتصادی کوثر تامین شود.

وی با اشاره به اینکه قرار است پس از افتتاح سد تنگ سرخ شهرک تفریحی و توریستی در اطراف آن ساخته شود، عنوان کرد: از مجموع ذخیره آب این سد 25 میلیون مترمکعب برای تامین آب آشامیدنی شهرستان بویراحمد، 42 میلیون مترمکعب برای بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و 17 میلیون مترمکعب برای بخش صنعت این استان مصرف شده و مابقی نیز برای تامین آب آشامیدنی شهر شیراز مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: سد تنگ سرخ از طرح های مهم این استان بوده و پس از افتتاح آثار مثبتی برای استان خواهد داشت.

IMG_0983

سید موسی خادمی افزود: باید روش های جدیدی به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت سد تنگ سرخ از سوی متولیان امر تعیین شود.

وی بیان کرد: تلاش جدی برای ساخت و افتتاح هر چه سریعتر سد تنگ سرخ جزو اولویت های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد است.

خادمی اظهار کرد: امید است تمام بندهای 11 گانه تفاهم نامه همکاری بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و سازمان اقتصادی کوثر اجرا شود و تحقق این امر مهم نیز مستلزم همکاری همه جانبه مسوولان اجرایی استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد