تاریخ درج خبر : 1393/06/18
کد خبر : ۳۷۷۸۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید مدیرکل دفتر ماهیان آب شیرین شیلات ایران از مزارع پرورش ماهی استان/عکس

مدیرکل دفتر ماهیان آب شیرین شیلات ایران به همراه مدیرشیلات استان از مزرعه پرورش ماهی دروهان،ده شیخ پاتاوه،اندرسای سی سخت بازدید کردند.

20140908_120542

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی شیلات استان، مدیر شیلات استان در این زمینه گفت:مزرعه ماهیان خاویاری ده شیخ به عنوان نمونه آزمایشی سازگاری ماهی خاویاری با بوم زیست اقلیم سردسیری برای پرورش در رودخانه هایی با دمای مناسب پرورش اینگونه ماهی انتخاب شده و تعداد 6۰۰ قطعه ماهی در آن رها سازی شده و فعلا سازگاری آن ها و امید به پرورش این گونه در استان رو به فزونی است.

غلامعباس موسوی نژاد وضعیت مزارع دروهان و سی سخت را خوب ارزیابی کرده و افزود: در مزارع بازدید شده تلفات وجود نداشت.

وی هدف از بازدید مدیر کل دفتر ماهیان آب شیرین را آشنایی و معرفی استعداد های استان به افراد تصمیم گیر و تأثیر گذار دانسته و افزود: علیرغم وجود بیماری در مزارع پرورش ماهی استان، مزارع منطقه سی سخت و دروهان از سرزندگی و نشاط برخوردار بوده و در بسیاری از مزارع حتی یک عدد تلفات به چشم نمی خورد.

موسوی نژاد افزود: امید میرود در بکارگیری راهنمایی هایتان و راهکار های اجرایی این سفر برای پرورش دهندگان مؤثر باشد و بابکار گیری این روش ها روند رو به رشد آبزی پروری در استان همچنان سیر صعودی داشته باشد.

مدیر شیلات استان ادامه داد: تحمل ماهیان خاویاری و نیاز اکسیژنی آنان نسبت به قزل آلا کمتر است و میتوان در مناطق گرمسیری استان به این روش تولید ماهی و اشتغال زایی از طریق پروش را توسعه داد

در این بازدید افراسیابی مدیرکل ماهیان آب شیرین شیلات ایران به همراه کارشناسان شیلات استان حضور داشتند و راهکار های اجرایی و  بهره برداران در مزارع آموزش داده شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد