تاریخ درج خبر : 1393/06/19
کد خبر : ۳۷۷۹۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بیشترین حوادث محیط کار، نتیجه اشتباهات فردی است

کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام، گفت: بیشتر حوادث محیط کار نتیجه اشتباهات فردی و یک عامل فردی است بنابراینپیشگیری بهتر و آسانتر از جبران خسارت های ناشی از حوادث است.thum-dff47d0cf2db32290dc-joshan_14630

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان؛ محمد جوشن با بیان اینکه عدم رعایت بهداشت و ایمنی، بهساز نبودن محیط های کاری باعث بروز بیماری های شغلی می شود، افزود: بیماریهای ناشی از کار در صورت بروز غیر قابل درمان هستند اما میتوان از بروز آنها با استفاده از وسایل حفاظت فردی، بهداشتی نمودن محیط کار و استفاده از روش های مدیریتی و مهندسی پیشگیری نمود.

وی تصریح کرد: مهمترین هدف بهداشت حرفه ای نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و بهداشت حرفه ای است و راه دستیابی به آن از طریق آموزش میسر است.

جوشن اضافه کرد: با فرهنگ سازی کردن این امرکارفرمایان و کارگران با خطرات محیط کار آشنا شده و متعاقب آن حوادث شغلی و کارگاهی نیز کاهش خواهند یافت.

کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام، با بیان اینکه هدف کارشناسان بهداشت حرفه ای توسعه فرهنگ ایمنی، بهداشت حرفه ای و ارتقاء آن در محیط کار است، خاطر نشان کرد: با آموزش مداوم، کارفرمایان و کارگران با خطرات محیط کار آشنا شده و متعاقب آن حوادث شغلی و کارگاهی نیز کاهش خواهند یافت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد