تاریخ درج خبر : 1393/06/19
کد خبر : ۳۷۷۹۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد از سد مارون بی نصیب است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمترین تخصیصی در زمینه حقابه سد “مارون” به کهگیلویه و بویراحمد صورت نگرفته است.

سیدموسی خادمی در نشست کارگروه آب و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور نماینده وزرات نیرو برگزار شد، افزود: با وجود قرار گرفتن دریاچه سد “مارون” در کهگیلویه و بویراحمد هیچ اقدامی در زمینه تخصیص حقابه این سد به استان صورت نگرفته است.

وی اظهارکرد: مصوبات این کارگروه باید به صورت جدی پیگیری شود و دستگاه‌های متولی نسبت به این موضوع با برنامه‌ریزی دقیق عمل کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در زمینه تخصیص آب در حوزه‌های مختلف جای کار زیادی وجود دارد و دستگاه‌های مسئول باید با مطالعات دقیق سعی در احقاق حقوق استان در زمینه تخصیص آب سدها و رودخانه‌های موجود در استان داشته باشند.

خادمی با اشاره به اجحاف بزرگی که در حق کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تخصیص حقابه سد مارون انجام شده است، تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه این سد کاملا در کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته و آب آن از سرشاخه رودخانه‌های استان تامین می‌شود، کمترین تخصیصی در زمینه حقابه آن به کهگیلویه و بویراحمد صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی به خصوص شیلات و گردشگری طرح‌های خود را برای بهره‌گیری از دریاچه سد “مارون” ارائه دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هر اقدامی که در زمینه تخصیص حقابه‌ سدها صورت می‌‌گیرد، باید با مستندات و مطالعات کارشناسی باشد تا نتیجه مطلوب و مشخص را داشته باشد.

همچنین انور جمشیدیان، نماینده وزارت نیرو در کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: موضوع سهم آب، سهم بهره برداری و حق آبه در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است .

وی اظهارکرد: با توجه به مسائلی که در بهره‌برداری از آب سدها در برخی استان‌ها وجود دارد وزارت نیرو در صدد تعیین معیارهای مشخص برای بهره‌گیری از سدهای کشور است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • نیکبخت گفت:

    نباید بزاریم بلایی که سر چهارمحت
    ال و بختیاری اوردن سر ما هم بیارن
    باید مثل خوزستان زرنگ باشیم

پربازديد