تاریخ درج خبر : 1393/06/19
کد خبر : ۳۷۷۹۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آمادگی کامل برای تامین آرد استان داریم

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان 28 تعاونی روستایی، 12 تعاونی تولید، شش تعاونی زنان، هفت تعاونی استانی و 24 تعاونی کشاورزی وجود دارد.

هوشنگ جهانبخش در جلسه‌ای که به مناسبت هفته تعاون در سالن اجتماعات کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، ضمن تبریک هفته تعاون به تعاون‌گران و کارآفرینان اظهار کرد: از حضور تمامی اتحادیه‌ها و تعاونی‌های حاضر در جلسه کمال تشکر را دارم.IMG_0045

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان تعاون روستایی شبکه‌ای گسترده و منسجم است که با حجم کمی در سطح استان‌ها و کشور تشکیل شد.

جهانبخش با تاکید بر اینکه تعاون روستایی زنجیره‌ای است که از روستاهای تولید تا مناطق پرجمعیت‌تر از انسجام خاصی برخوردار است، اضافه کرد: این سازمان تاکنون توانسته خدمات مضاعفی را ارائه کند.

این مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود به تعداد تعاونی‌‌های کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و ادامه داد: در سطح استان 28 تعاونی روستایی، 12 تعاونی تولید، شش تعاونی زنان، هفت تعاونی استانی و 24 تعاونی کشاورزی وجود دارد.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: بیش ‌از یک ششم جمعیت استان یعنی بالغ بر 48 هزار نفر عضو تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها هستند.

جهانبخش با تاکید بر اینکه تعاونی‌های بسیار فعالی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد داریم، افزود: این تعاونی‌ها از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برخوردار هستند.

وی خواستار تقویت نیروی انسانی جوان شبکه تعاون روستایی شد و گفت: نیازمندیم که شبکه تقویت شود و از چالش‌های پیش‌روی شبکه تعاون روستایی، نبود نقدینگی است.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از اول مهرماه آمادگی کامل برای تامین آرد استان داریم، اظهار کرد: شرکت تعاون روستایی با انگیزه و پشتکار قوی آمادگی دارد آرد استان را تامین کند.

جهانبخش از فعال بودن دو اتحادیه مرغداران و دامداران در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و تصریح کرد: با بررسی و بازدیدهای به عمل آمده مشخص شد این دو اتحادیه وظایفی را که به آن‌ها محول شده است به نحو مطلوب و شایسته انجام دادند.

این مسئول با ابراز خرسندی از فعالیت خوب اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد خواستار حمایت و همراهی هرچه بیشتر از تعاونی‌ها شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس در این نشست اعتمادسازی تعاون روستایی در بین روستائیان و اعضای تعاونی‌ها را مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: کشاورزی که می‌خواهد با مجموعه تعاون روستایی کار کند، نیازمند اعتمادسازی است.IMG_1065

زارعی تصریح کرد: تعاون روستایی با محروم‌ترین، فعال‌ترین و باارزش‌ترین افراد سر و کار دارد و مسئولان تعاون روستایی باید آیه شریفه «وَ تَعاوَنُوا عَلَی البِّرِّ وَ التَّقوَی» را سرلوحه کار خود قرار دهند.

این مسئول امر اعتمادسازی از سوی تعاون روستایی را عاملی مهم در کارآفرینی، ابتکار و خلاقیت روستائیان و اعضای تعاونی‌ها عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه آینده پیش‌روی تعاون روستایی مهم‌تر و جدی‌تر از گذشته خواهد بود، گفت: ساختار سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد باید اصلاح شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد