تاریخ درج خبر : 1393/06/19
کد خبر : ۳۷۷۹۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نقش موثر اطلاع رسانی در خصوص ایمنی راه ها بر کاهش تصادفات جاده ای

مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد بر نقش موثر آموزش و اطلاع رسانی در خصوص ایمنی راه ها بر کاهش تصادفات جاده ای تاکید کرد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد، محمد حسین نصیری راد در حاشیه کارگاه آموزشی ارتقاء ایمنی جاده ها با استفاده از علائم وتجهیزات ایمنی در استان در این خصوص گفت: این گونه جلسات آموزشی به منظور ارائه روش های جدید در این مهم و بروز رسانی اطلاعات مسوولان و روسای ادارات شهرستانی و با هدف پیشبرد سیاستهای کاهش تصادفات جاده ای فوتی و جرحی در سطح راههای حوزه استحفاظی استان تشکیل می شود.
وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی در کنار بیان عوامل خطر ساز و مستعد حادثه در جاده ها، راهکارهای مرتبط با کاهش تصادفات و ایمنی بیشتر در سطح جاده ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
نصیری راد گفت: این کارگاه آموزشی در خصوص نحوه صحیح استفاده از تابلو و علائم هشدار دهنده در جاده ها، اصلاح هندسی جاده و تقاطع و اولویت های اجرایی لکه گیری آسفالت در جاده ها اطلاعات لازم بیان شد و اعضای شرکت کننده به تبادل اطلاعات پرداختند.
وی اظهار امیدواری کرد: با تلاش راهداران، ایجاد راه های جدید و استاندارد، افزایش راههای موجود و تجهیز راه به علائم ایمنی مطلوبتر و خط کشی جاده ها، حذف نقاط مستعد حادثه، با همکاری تمامی مسوولان دست اندرکار در این مهم بتوانیم شاهد جاده ها و مسیرهای استاندارد و در نتیجه کاهش تصادفات باشیم.
مهندس مهریاری مدرس این کارگاه گفت: هدف از برگزاری چنین برنامه هایی، آموزش واشنایی مسئولین ادارات راه وشهرسازی و کارشناسان ایمنی راه ها بامفاهیم اصلی تابلوها در محورها به منظور ارتقاء وضعیت ایمنی راه ها و استفاده بهینه از اعتبارات محدود راهداری می باشد، به گونه ای که بتوانیم با اعتبارات کم امکانات اولویت دار ایمنی را در موضوعات مهندسی ایمنی با بکارگیری اقدامات موثر وزود بازده و کم هزینه انجام دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد