تاریخ درج خبر : 1393/06/19
کد خبر : ۳۷۷۹۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد قاطع با بورس بازی زمین در شهرکهای صنعتی استان

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گفت: از بورس بازی زمین در شهرکهای صنعتی جلوگیری می کنیم.

سهراب بنام در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با حضور مسئولان کشوری بیش از 9 پرونده واحدهای صنعتی که بیش از 30 هزار مترمربع زمین در اختیار دارند بررسی شده که از این مقدار 7000 مترمربع آن فسخ قرارداد و بازپس گرفته شده است.IMG_1079

وی با اشاره به تعامل شرکت شهرکها با سرمایه گذاران و صنعتگران افزود: اگر توانایی این افراد اثبات شود فرصت دوباره ای جهت فعال کردن واحدهای صنعتی به آنها داده می شود.

بنام ادامه داد: سه جلسه داوری و رفع اختلاف از زمانی که مسئولیت این شرکت را به عهده گرفته ام با حضور مسئولان کشوری برگزار شده است که بیش از 58 هزارمترمربع زمین بازپس گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی با بیان اینکه جلسات بررسی مشکلات صنعتگران به صورت مستمر در استان برگزار می شود بیان داشت: برنامه دولت تدبیر و امید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی و آوردن آنها به چرخه تولید است و ما نیز به صورت جدی به دنبال حل مشکلات این واحدها هستیم.

بنام در ادامه خاطرنشان ساخت: 12 شهرک و ناحیه صنعتی و  244 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری مستقر هستند و 140 واحد صنعتی در دست ساخت هستند.

بنام، مساحت این شهرکها و نواحی صنعتی را یک هزار و 513 هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان 648 هکتار وارد فاز عملیاتی شده است.

500 هکتار زمین واحدهای صنعتی در کشور فسخ قرارداد شد

مدیر حقوقی و امور قراردادهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: لایحه الحاق مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت به مجلس ارائه شده و در کمیسیون تخصصی در حال بررسی است.

محمد صادق محمدیاری در نشست خبری با رسانه های استان افزود: این لایحه مشکلات واحدهای که نیمه تعطیل هستند و یا با ظرفیت کامل خود مشغول به کار نیستند را بررسی و رفع می کند و بخش عمده ای از مشکلات جامعه را حل می کند.bbbbbbb

وی اظهارکرد: طبق گفته دولت در صورت تخصیص اعتبار به این لایحه با 10هزار میلیارد تومان می توان از این محل برای 280 هزار نفر در کشور شغل ایجاد کرد و تولید ناخالص ملی را افزایش می دهد.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خاطرنشان کرد: با این امر معافیت ها به حالت سابق بر می گردد و از گسترش کمی به سمت خدمات کیفی در شهرکهای صنعتی می رویم.

محمد یاری تصریح کرد: 120هزار هکتار زمین در سطح کشور در شهرکهای صنعتی داریم که بخشی از آنها زیرساختهای لازم فراهم و در فاز عملیاتی و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به مشکلاتی که سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور دارد، ادامه داد: بخشی از مالیات ارزش بر افزوده که از واحدهای مستقر در شهرکها اخذ می شد بصورت متمرکز در اختیار شهرکها و صنایع کوچک قرار بگیرد تا مشکلاتی که این سازمان دارد را حل کند.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران عنوان کرد: در تلاش هستیم که ایجاد یکنواختی و وحدت رویه در انجام فعالیتهای سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در استانها ایجاد کنیم.

محمد یاری با اشاره به قراردادهای راکد واخدهای صنعتی و تولیدی در سطح کشور بیان کرد: با کسانی که ماشین آلات آورده برخورد نخواهیم کرد و قرار داد انها فسخ نخواهد شد بلکه از آنها حمایت می کنیم اما برخی واحد ها که توان وارد شدن در عرصه صنعت را نداشتند و لازم بود که جلوی ضرر آنها گرفته شود طبق تصمیم هیئت داوران فسخ قرار داد شد که از 70هزار مورد قرارداد در سطح کشور حدود 5000 مورد بدلیل نبود سرمایه در گردش، کمبود نقدینگی، اختلافات شرکا و نبود مواد اولیه فسخ قرارداد شدند.

IMG_1082

وی تأکید کرد: 2500 مورد طی سال گذشته بررسی شد که از 1500 هکتار زمینی که در اختیار داشتند 500 هکتار منجر به فسخ قرار داد شد و 1000 هکتار نیز مهلت داده شد که مشکلات خود را رفع کرده، راه اندازی و ادامه کار دهند.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه در سطح کشور مطالبات معوق داشتیم، گفت: تا پایان سال 92 حدود 200میلیارد تومان مطالبات معوق از محل فروش حق انتفاع زمین که در اختیار صنعتگران و سرمایه گذاران قرار داده شد، داشتیم.

محمد یاری اضافه کرد: سعی کردیم از طریق داوری و بصورت تخصصی فسخ قرارداد و حل اختلافات را انجام دهیم تا اینکه صنعتگران و واحدهای تولیدی به مراجع قضایی معرفی نشوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد