تاریخ درج خبر : 1393/06/21
کد خبر : ۳۷۷۹۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد بی‌سابقه سیدباقرموسوی از مدیریت استان

نماینده اسبق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی‌‌‌‌با انتقاد از کسانی که رفتار خودمحورانه دارند، گفت: رفتارهای خودمحوری و نگاه شهرستانی به استان کهگیلویه و بویراحمد ضربه می‌‌‌‌زند.402-337x300

*تقسیم ناعادلانه بودجه‌ها در شهرستان‌ها/ رونق کارهای عمرانی در برخی از شهرستان‌ها

سید باقر موسوی‌جهان‌‌آباد عصر روز پنج‌شنبه در مراسم یادبود مرحوم فتح‌الله روپوش که در یاسوج برگزار شد، با بیان اینکه بعضی‌ها در استان به شکل خودمحوری عمل می‌‌‌‌کنند، اظهارکرد: این رفتارها و نگاه‌‌‌های منطقه‌ای باعث شده که بودجه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد ناعادلانه در بین شهرستان‌ها تقسیم شود.
نماینده مردم شهرستان‌‌‌های بویراحمد و دنا در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: کارهای عمرانی در برخی از شهرستان‌ها رونق دارد ولی در برخی از نقاط استان بسیار ضعیف است.

*بویراحمد و دنا خیری از درآمدهای استان نمی‌بیند/ بر وحدت در استان تاکید کنید

موسوی‌جهان‌آباد به پتانسیل‌‌‌های درآمدزای استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: خیری از این درآمدها به شهرستان‌‌‌های بویراحمد و دنا نمی‌‌‌‌رسد، خودمحوری و نگاه‌‌‌های شهرستانی موجب اینگونه کارها می‌شود.
وی تاکید کرد: این خود محوری سبب عدم انسجام در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌‌‌‌شود و لازم است که همگان بر مسئله وحدت تاکید و قواعد آن را رعایت کنند.

*آیندگان قضاوت خواهند کرد

موسوی ادامه داد: پست‌ها مقطعی و تمام شدنی است و همه ما در معرض قضاوت آیندگان هستیم و بهتر این است که آیندگان به نیکی از ما یاد کنند.
این نماینده اسبق بویراحمد و دنا تاکید کرد: برخی با خودمحوری اجازه نمی‌‌‌‌دهند بودجه‌‌‌های عمرانی عادلانه در استان تقسیم شود.

* مدیران نامتناسب تقسیم شدند/ تک نگاهی کنار گذاشته شود

وی بویراحمد را ثقل سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و یادآور شد: مدیران به طور نامتناسب تقسیم شدند و باید تک نگاهی کنار گذاشته شود، چرا که استان کهگیلویه و بویراحمد متعلق به همه است و همه حق دارند از آن بهره ببرند.
موسوی‌جهان‌آباد بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ سوء تغذیه استانی فقیر و محروم است و قبلا من هم این تذکر را داده بودم ولی به من خرده گرفتند، اکنون بر اساس آمارها بعد از استان سیستان و بلوچستان دومین استان فقیر به لحاظ غذایی هستیم.
وی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی‌‌‌‌خواست که برای خارج کردن استان از محرومیت بیشتر تلاش کنند.

*نباید از کیسه کهگیلویه و بویراحمد به حساب دیگر استان‌ها واریز شود

نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی ‌‌‌‌با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، اظهار کرد: باید توجه داشت که کسی نباید از کیسه کهگیلویه و بویراحمد بر دارد و به حساب دیگر استان‌ها واریز کند، اگر چه شرایط اقتصادی کشور خوب نیست.
وی تاکید کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی‌‌‌‌ نباید فقط یک گوشه از استان را ببینند و همه کهگیلویه و بویراحمد را باید در نظر بگیرند.

*به جای فحش دادن به دیگران آنها را بر سر سفره تمدن ایرانی دعوت کنیم

سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به تمدن ایرانی زد و اظهار داشت: زمانی تمام کشورهای پیرامون سرزمین ایران متعلق به این کشور بود و اینها همه نشان دهنده تمدن و قدمت ایرانیان است.
موسوی‌جهان‌آباد در ادامه گفت: به جای فحش دادن به دیگران باید آنها را جذب و به دیدارهای فرهنگی و تمدن غنی ایرانی دعوت کنیم.
وی تصریح کرد: کشور ایران اسلامی ‌‌‌‌دارای تمدن و قدمتی طولانی است که صحیح است به جای دشنام دادن و ستیزه‌جویی با سایر تمدن‌ها، آنها را به نشستن بر سر سفره تمدن ایرانی دعوت کنیم.

*نباید نسبت به مصائب سایر مسلمانان بی‌تفاوت باشیم

نماینده بویراحمد و دنا در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست خارجی ایران، گفت: اتحاد مسلمان بسیار حائز اهمیت است و هیچ مسلمانی نباید نسبت به مصائب و مشکلات سایر مسلمان‌ها بی‌تفاوت باشد.
موسوی جهان‌آباد با بیان اینکه امریکا حق دخالت در امورات کشورهای مسلمان بویژه کشورهای همسایه ایران را ندارد، گفت: مهمترین ابزار برای مقابله با امریکا و دشمنان وحدت محکم مسلمانان است.

*تقسیم مردم به خودی و غیرخودی اشتباه است/ با فحش دادن به همدیگر کاری به جایی نمی‌‌‌رسد

وی به سیاست داخلی کشور گریزی زد و گفت: تقسیم مردم به خودی و غیرخودی اشتباه است و با فحش دادن به همدیگر کاری به جایی نمی‌‌‌رسد.
موسوی جهان‌آباد وحدت ملی را مهمترین ابزار برای کشور دانست.
این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی به جنایات‌های گروه داعش نیز اشاره کرد و گفت: که ما نباید نسبت به جنایت‌های این گروه بی‌تفاوت باشیم.
موسوی‌جهان‌آباد بیان کرد: دامن زدن به اختلافات مذهبی، اختلافات را پر رنگ‌تر می‌کند و در نقطه مقابل گروه‌هایی همانند داعش با استفاده از این اختلافات دست به چنین جنایات‌هایی می‌زنند.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بی خبر گفت:

  سید یادتون هست زمانی که خادمی(معاون استاندار سابق و استاندار کنونی) رفیق گرمابه و گلستان شما بود علیرغم اصرار زیاد و نفوذ شما در اون زمان (نماینده مجلس ) حاضر نشد برادرتون رو مدیرکل مالی استانداری کنه با وجود اینکه خونه یکی بودید، و شما بعد از اون باهاش دشمن شدید، بله این همون آدمه، اگه اهل این حرفا بود الان رفیق شفیق تون و مورد حمایت شمابود.

 • بی تاج گفت:

  بنازم غبرت بویر احمد و دنا سید باقر درست گفتن حرفشون خیلی هم درسته مرکز کشور و استان و بقیه باید تفاتی باشه شما هم دورتون تموم میشه

 • باشت گفت:

  جناب سید باقر .واقع بین باش اگه تاجگردون نبود فک میکنی چقد بودجه سهم شهرستان بویراحمد میشد .بابا برین برای تاجگردون دعا کنید که باوجودشون شهرمون زنده است

 • همشهری گفت:

  فعلا تاجگردون میدان را خالی دیده و هر کاری دوست دارد می کند

 • لر باش گفت:

  با سلام خدمت دوستان مهندس موسوی که چیزی نگفتند اینقدر خوف برتون داشته.
  مهندس واقعیات را گفته به کسی هم توهین نکرده
  در ضمن متن را همیشه کامل بخوانید .ایشان گفتند اتحاد

 • اسفندیار گفت:

  کرو نوش جونشون

 • بویر گفت:

  با سلام همه می دانند با بی انصافی ها در توزیع اعتبارات و چیدن مهره های کلیدی چه خبراست جای هیچ بحثی نیست مردم باید قضاوت کنند، ایا اعتبارات نفت فقط متعلق به باشت و گچساران است ؟ ایا معاونت برنامه ریزی استانداری و حوزه توزیع اعتبارات متعلق به گچساران و باشت است ؟ جای افسوس و تاسف است . مسئولین استانداری و نمایندگان باید به خود بیایند و از این منطقه بینی دست بردارند چرا که صبر مدم هم حدی دارد .

 • حبیب گفت:

  بله آقای موسوی باید ناراحت بشه،چطور از اول انقلاب تا الان که حق گچساران خورده شد چیزی نمی گفتید آقای موسوی ،مثل اینکه یادت رفته استان کهگیلویه و بویراحمد درآمدزایی نداره،فقط نفت گچساران که اون رو هم شما سالهای پیش برای مرکز استان خرج میکردید،فقط دوساله که آقای تاجگردون چند نفر از شهرستان گچساران رو تو استان مسئول کرده،چرا ناراحت می شید،در ضمن آقای تاجگردون در دوره اصلاحات که تو مدیریت برنامه و بودجه کشور مسئولیت داشت خیلی به استان کمک میکرده(به گفته آقای دوستی استاندار )حالا هم خوبه که از هم جناحهای خودتون رو مسئول کرده،همین حرفا هیچ وقت اجازه نداده که فرزندان این استان نسبت به هم احساس وظیفه کنند بلکه منطقه ای فکر میکنند.

 • رسول گفت:

  لطفابه شهرذاری واداره راه گچساران اعلام نماید تابلوهایی که نام یاسوج جهت راهنمایی مسافران نوشته شده بود انها را افرادی تخریب و پاک کرده اند بازسازی نمایند با تشکر

 • رز گفت:

  توقع داریم افرادی که دراستان برجسته شناخته شده اند درگفتار خودملاحظه دوران گزار از زندگی ایلی به جامعه دمکراسی وشهرنشینی بنمایند,تأکید بر عدالت وقانونگرایی سخنی ولحنی دیگر میطلبد__گچساران مکان نامناسبی برای زندگی است اگربیش از این آسیب ببیند ومناسب سازی نشود ,کشور آسیب میبیند (یادمان باشد اینجا یکی ازمحورهای اقتصاد ایران است,,,ارتزاق من وتو واو از اینجاست,دست در دست هم وببینیم این نفت بکجا میرود ,حق ما آنجاست )

 • علی گفت:

  بعضی از دوستان حرفهای سید باقر را به خوبی متوجه نشدند دوستان منظور سید باقر  این است که استاندار و نماینده های دهدشت و یاسوج ضعیف عمل کرده اند این حق قانونی اقای تاج گردون و یا هر نماینده ای است که برای منطقه اش تلاش کند تلاش تاجگردون موفقیت امیز بوده نمایندگان یاسوج و دهدشت و همچنین استاندار ضعیف عمل کرده لطفا بادقت متن سخنان سید باقر موسوی را مطالعه کنید . برداشت سطحی نکنید

 • مهمان گفت:

  باسلام ،تاجگردون فعلا مکارانه کار خودش را میکند. فکرمیکند کسی متوجه لابی گری و چند چهره ای ایشان در مجلس نیست!!!!ایشان هم اصولگرای مطلق است برای حفظ قدرتش در مجلس و هم اصلاح طلب محض است برای حفظ رای و. محبوبیت اش!!!اما پاسخ خوبی از مردم تیز بین و هوشمند این دیار با غیرت دریافت میکند.فعلا از خودش راضی ست.

 • متعصب ایرانی گفت:

  متاسفم
  همینکه انتقاد میشه هرکس متناسب بامنافع خود اظهار ونظر میکنه
  این پروژه های عمرانی استان کجاست که مانمی بینیم حداقل کارگری بکنیم.
  بی تفاوت بودن نسبت به وضعیت فعلی یعنی تنفر ایندگان از ماوصفحاتی از تاریخ که هیچ کس انها راقبول نخواهد داشت.

 • ناشناس گفت:

  ادم قوی دشمن زیاد داره زیاد به این حرفها توجه نکنید .یک نظری داده . این استان بی نام تاجگردون هیچ جا شناخته شده نیست

 • عظیمی فر بهزیستی گفت:

  جناب تاجگردون مایه فخر ومباهات استان می باشد و اقای موسوی نیز از سرمایه های استان است /فکر نکنم که جناب اقای موسوی فصل الخطابش اقای دکتر تاج گردون باشه/در هر حال ایشان نماینده شهرستانهای باشت و دنا می باشد وباید جهت ارتقا ان شهرستان ها تلاش نمایید

 • م گفت:

  آقای زارع در انتصاب مدیران فقط نگاهش قبیله ای بوده . از میان افراد قبیله هم به سراغ آدم های بی تجربه ای رفته که در جایگاه مدیریت تا کنون حرفی برای گفتن نداشته اند . در دفاع از بویراحمد و یاسوج بعنوان مرکز استان نیز بسیار ضعیف عمل کرده است.

 • برادران گفت:

  برادران عزیز قرار نیست که همه اعتبارات به سردسیر تعلق بگیرد چندین سال ناعادلانه تقسیم اعتبار شد چند سال هم عادلانه تقسم اعتبار بشه *************** اگه دکتر تاجگردون نباشه خبری از افزایش اعتبارات افزابیش در استان نخواهد بود مطمئن باشیید پس زود قضاوت نکنید

 • عبدالله گفت:

  ای بی انصاف بنازم به تصمیمات شورای محترم نگهبان که آدم های قوم گرا را خوب می شناسد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • مردم گفت:

  بی انصاف سهم مدیران بویر احمد ودنا که از همه حوزها بیشتر است و پروزه های عمرانی اکثرا در همین حوزه فعال هستند .
  البته شما را همین نگاه های منطقه ای به این حال و روز نشاند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس گفت:

  …………
  کی نگاه شهرستانی به استان داره غیر از خود شما؟
  شما خیال می کنی کل استان کهگیلویه و بویراحمد یعنی بویراحمد؟
  دنبال ایجاد یک نفاق دیگر در استان هستی؟

 • منادی گفت:

  بزرگواری بیچاره تر از زارع است ، تاج فعلا” در نبود موحد وباقر تاخت وتاز میکند ، ولی منتظر عواقبش در انتخابات آتی باشد.

 • رجبی گفت:

  زارع ناکارآمد است باقر بایستی غصه آن را بخورد!!!!!

 • درود گفت:

  راست میگه سید
  بخشی از مدیران از منطقه باشت هستند و بخش دیگر از بستگان حاج زارع. بقیه مناطق و طوایف چندان مورد توجه قرار نگرفته اند.

 • م گفت:

  بیچاره بویراحمد۰خوب است بدانیم که اعتبارات در بویراحمددر بخش عمران به صفر رسیده ۰درود بر سید باقرشجاع

 • جهان گفت:

  چرا غلام محمد؟زارعی مظلوم ترین و بیگناه ترین نماینده مجلس در ادوار نمایندگان مجلس است!تاجگردون،عامل اصلی بی عدالتی است…زارعی مکار نیست…

 • ناشناس گفت:

  پاسخ این سخنان را باید غلام محمد زارعی نمایده بویراحمد ودنا و موسی خادمی استاندار بدهند نه ماهها که هیچ کاره ایم ون حتی کس دیگری

پربازديد