تاریخ درج خبر : 1393/06/22
کد خبر : ۳۷۷۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

توسعه صنعتی باشت با جذب سرمایه گذاران توانمند ممکن خواهد شد

طی نشستی و با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار باشت و معاونین وی در محل این فرمانداری، مسائل، مشکلات و راهکارهای لازم جهت بهبود شرایط و رشد و توسعه صنعتی و معدنی شهرستان باشت مورد بررسی قرار گرفت.

SAMSUNG
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در این نشست با بیان اینکه تاکنون 10 مجوز صنعتی برای شهرستان باشت صادر گردیده است افزود: متاسفانه در ارتباط با این مجوزها هنوز فعالیت اجرایی صورت نگرفته است.
دیودیده با اشاره به اینکه در حوزه معدن طی مطالعات مقدماتی انجام شده تاکنون معادن قابل توجهی در این شهرستان شناسایی نشده است اظهار داشت: مطالعات تفصیلی و دقیق تر جهت شناسایی ذخایر معدنی در استان و بخصوص در شهرستان باشت توسط کارشناسان معدنی این سازمان در حال انجام است.
وی گفت: توسعه صنعتی در هر نقطه ای تنها با حضور سرمایه گذاران توانمند شکل خواهد گرفت و تلاش در جهت جذب سرمایه گذاران بومی و غیره بومی در دستور کار مدیران استان بخصوص فرماندار و مدیران شهرستان باشت قرار گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرک صنعتی خان احمد به لحاظ شرایط و موقعیت یکی از بهترین شهرک های صنعتی استان است تاکید داشت: با آغاز فعالیت یک واحد صنعتی در این شهرک، کلید حرکت و شکوفایی صنعتی در باشت زده خواهد شد.
دیودیده با انتقاد از وابستگی سرمایه گذاران استان به منابع و تسهیلات بانکی گفت: کمبود منابع و اعتبارات بانکی و بالارفتن نرخ سود تسهیلات شرایط را بر چنین روند سرمایه گذاری مشکل کرده است.
وی در ادامه اظهار داشت: مجوزهای صنعتی طی یک روز صادر خواهد شد و هرگونه تلاش و حمایت از سرمایه گذاران بخصوص سرمایه گذاری که راغب به سرمایه گذاری در شهرستانهای همانند باشت باشد صورت خواهد گرفت.
فرماندار باشت نیز با بیان اینکه در جذب و تشویق جهت سرمایه گذاری صنعتی و معدنی در این شهرستان نهایت تلاش خود را بعمل خواهم آورد افزود: باشت به لحاظ شرایط و موقعیت مکانی و نزدیکی به مناطق جنوبی و نیروهای توانمند می تواند گامهای اثرگذاری در حوزه رشد و توسعه صنعت بردارد.
سید موسی حسینی گفت: استقرار نمایندگی صنعت، معدن و تجارت در شهرستان باشت می تواند عاملی مهم در رسیدن به اهداف ترسیم شده باشد و در این راستا هرگونه همکاری با سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد شد.
حسینی تاکید داشت: نیروهای مجموعه صنعت و معدن استان نیروهای پرتلاشی هستند و انشالله مسائل شهرستان باشت را با جدیت پیگیری نمایند.
فرماندار باشت در پایان گفت: طی روزهای آتی تیمی متشکل از کارشناسان معدنی سازمان صنعت و معدن استان با همکاری فرمانداری باشت مطالعات دقیق خود را جهت شناسایی نقاط امیدبخش معدنی در شهرستان باشت آغاز خواهند نمود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد