تاریخ درج خبر : 1393/06/25
کد خبر : ۳۷۸۰۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

چه کسی دروغ می گوید؛ مردم یا مسئولان مخابرات؟

بررسی های میدانی و اذعان ساکنان نقاط روستایی و شهری و بسیاری از مسوولان کهگیلویه وبویراحمد ادعاها و آمارهای ارایه شده از سوی مسوولان مخابرات مبنی بر میزان98 درصدی پوشش آنتن دهی تلفن همراه درجاده ها و روستاهای این استان را به شدت زیر سووال برده است.

حکایت آمارهای متناقض، ارایه گزارش های خلاف واقع و اجرای طرح های غیرکارشناسی و غیراصولی امروز به یکی از دغدغه های اساسی فراروی مسوولان اجرایی استان قرار گرفته که شاید بتوان نگرانی های مربوط به حوزه مخابرات را از مهمترین این موضوعات دانست.IMG16334083

مسوولان شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد بارها خبر از پوشش 98درصدی آنتن دهی تلفن همراه درجاده های ارتباطی و 96درصدی روستاهای این استان می دهند.

البته این آمار وقتی که مسوولان و مقامهای اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به مناطق دوردست ، جاده های ارتباطی و روستاها سفر می کنند دوباره رونمایی می شود و درستی آنها محک می خورد .

مسوولان شرکت مخابرات که چندان ارزشی برای مخاطبان و مشتریان خود اگر هم از معضل انتن دهی تلفن همراه فریاد بزنند قایل نیستند حال که بالاترین مدیر استان این وضعیت را زیر سووال می برد خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.

اوج این نارضایتی و نگرانی از سوی سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در بخش کبگیان شهرستان بویراحمد بود مطرح شد که در جلسه شورای اداری آن بخش به شدت از وضعیت نامناسب آنتن دهی و مشکلات حوزه مخابرات انتقاد کرد.

خادمی در آن جلسه نیز خواهان برخورد قاطع با مسوولان کم کار و بی مسوولیت شد و به مدیرعامل مخابرات کهگیلویه وبویراحمد هشدار داد که در صورت ناتوانی رفع مشکلات و معضلات حوزه کاری اش کنار برود و مسوولیت را به افراد توانمند تری در این بخش واگذار کند.

البته سایر مسوولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد نسبت به عملکرد ضعیف شرکت مخابرات این استان نیز بارها واکنش نشان دادند و نگرانی و انتقاد های خود را در این زمینه ابراز کرده اند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد نیز یکی از مشکلات و دغدغه های جدی مردم در روستاها را در سفرهای خود همین معضل آنتن دهی نامناسب تلفن همراه و نیز قطعی مکرر جی اس ام های روستایی دانست و بارها خواستار سامان دادن این وضعیت شده است.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی با صراحت مراتب نگرانی و انتقاد شدید خود را از حوزه مخابرات کهگیلویه وبویراحمد در زمینه دفاتر آی. سی. تی روستایی، پوشش دهی نامناسب تلفن همراه درجاده ها، وضعیت بلاتکلیفی کارگزاران مخابراتی ، مشکل سرعت پایین اینترنت در سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بیان کرد.

وی اظهار داشت: بی شک یکی از دغدغه ها ، نگرانی ها و کمبود های شدید مردم در روستاهای مختلف این استان مشکلات مربوط به حوزه مخابرات است.

آیت الله ملک حسینی افزود: مشکل بزرگتر در این راستا عدم حضورمسوولان شرکت مخابرات برای شنیدن درددل ها و دغدغه های مردم در این حوزه بوده است.

مشکلات این حوزه تنها به همین جا ختم نشده و به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز آنتن دهی نامناسب و کیفیت پایین خدمات دهی اینترنتی و پستی در دفاتر آی سی تی روستایی اکنون به یکی از موانع بزرگ برای ماندگاری پزشکان در سطح روستاها و مناطق محروم این استان تبدیل شده است.

عدم آنتن دهی و اختلال در شبکه های ارتباطی تلفن همراه در منطقه مهریان در دو کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد خود بهترین مصداق بارز بر بی توجهی شرکت مخابرات به انجام وظیفه است .

این ادعاها و حتی هشدار به مسوولان این شرکت است که باید در ارایه گزارش ها و آمارها بهتر است که دقت و حساسیت بیشتری را به خرج دهند.

یکی از ساکنان مهریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آنتن دهی نامناسب تلفن همراه در این منطقه تعجب کرد و اظهار داشت : مدتهاست در دو کیلومتری مرکز استان وضع بدین گونه است در 100 کیلومتری یاسوج اوضاع چگونه است؟

این شهروند تصریح کرد که مسوولان مخابرات استان به جای شفاف سازی درباره موانع و مشکلات پیش روی این شرکت برای خدمات رسانی بهتر هر روز از آمار جدید افزایش درصد پوشش مخابراتی جاده هاو روستاهای هورا می کشند.

وی از نهادهای نظارتی در استان خواست وضعیت مخابرات استان را بصورت ریشه ای مورد بررسی قرار دهند.

در حالی که مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد می گوید از آنتن دهی نامطلوب تلفن همراه در منطقه مهریان یاسوج بی اطلاع است اما مدیر روابط عمومی شرکت زیر نظر او این مشکل را تایید می کند.

او گفت: دکل و ایستگاه تقویتی تلفن همراه در منطقه مهریان نصب شده و با تجهیز برخی امکانات لازم مشکل تا آبان امسال مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد این بار نیز از پوشش 100 درصدی جاده های ارتباطی و 96درصدی روستاهای این استان در زمینه آنتن دهی تلفن همراه خبر داد و گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان بالای 85درصد است.

سید عبدالحسین افتخاری ضریب نفوذ تلفن ثابت در کهگیلویه وبویراحمد را نیز حدود 23 درصد اعلام کرد.

وی بیان کرد: هم اکنون حدود 153 هزارشماره تلفن ثابت و 570 هزار شماره تلفن همراه در این استان نصب و واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد تعداد دفاتر آی ، سی ، تی روستایی در سطح استان را افزون بر 114 مورد عنوان کرد و افزود: تمام کاربران این دفاتر آموزش ها و خدمات فنی لازم برای انجام خدمات رسانی به روستاییان استان را فراگرفته اند.

وی تعداد سایت ها و ایستگاه های تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد را افزون بر 270 مورد اعلام کرد و افزود: بیش از 250 سایت تلفن همراه در این استان نیز نیاز به تقویت دارند.

افتخاری با اشاره به دستاوردهای مهم سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان کهگیلیویه وبویراحمد گفت: نصب و راه اندازی شبکه اینترنت ‘وای فای’ برای نخستین باردر بیش از 150روستای این استان از مهمترین دستاوردها و مصوبات این سفر بود.

وی ابراز داشت: با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن کهگیلویه وبویراحمد ایجاد بسترهای لازم و تکنولوژی های جدید در این استان امری ضروری است.

افتخاری دو برابر شدن پهنای باند شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد را نیز از دیگر دستاوردهای مهم سفر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان اعلام کرد.

اگر چه بارها مسوولان این شرکت گزارش ها و آمارهایی از اسن حوزه مهم را در نشست های خبری و مصاحبه های خود با خبرنگاران و رسانه های جمعی اعلام کرده اند اما باید بپذیرند که مردم در عصر انفجار اطلاعات هر ادعایی را نیز به سادگی نخواهند پذیرفت.

شرکت مخابرات و هر سازمان یا بنگاه اقتصادی باید این واقعیت را بپذیرد که دیگر عصر تبلیغات پروپاگاندایی و یک سویه به سر آمده و برای کسب یک برند مطلوب و مورد اعتماد مردم باید کمی هم به نظر مشتری و مخاطب توجه کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • س گفت:

  مسئولین شرکت مخابرات حتی به تابلوهای نصب شده امامان (ع)وقران درشرکت مخابرات توجه نمی کنند می خواهندعدالت اجراکنندتاکنون فقط وفقط به فکرخودوخانواده خودبودندکارگزاربا۲۵سال سابقه کار۱۰میلون تومان درطول این سالها گیرش نیومده حالا می خواهنداخراجش کنندعلاوه براینکه به مردم روستاخیانت کردندحقشون راضایع کردندفقط به خاطرمنافع شخصی خودشان حاضرندپاروی ماکارگزاران بگذارندبرای منفعت خودشان این مسلمان است یک مسلمان بایدطرفدارحق باشدنه باطل انشاء الله توی گلوی خانوادیشان گیرمی کندوضررهای زیادی به انهای که به مردم و کارگزاران شهرخود خیانت میکنندمی رسد

 • کارگزارای سی تی میگه گفت:

  آقای کارمندی که خوب مینویسیدوهمه رایه جاهه جواب دادی .برادرمتولی دفاترای سی تی شرکت مخابرات بوده بعدازخصوصی سازی شرکت مخابرات نسبت به مسئولیت دفاترشانه خالی کرده اگرشرکت مخابرات زورمقابله باپست وپست بانک رانداردمردم بی گناه روستایی که ازخدمات محروم می شوندچیست آن نیرویی که مخابرات بکارگرفته ولی الان بابی احترامی باآنهابرخوردمیکنندچیست آن کارگزاری که بیست سال عمرخودوزن وبچه خودرادرروستابرای شرکت مخابرات بکاربرده ولی باکمال بی رحمی میگویندبروبه سلامت چیست .چرابایدروستاازتلن ثابت محروم باشدولی شهرازتلفن ثابت بهرمندشود.ای یزیدیان زمان بدانیدکه بایدجواب این بی عدالتی رادرقیامت بدهیدبخداقسم آه ونفرین هزاران قشرروستایی دنبال شماست اگردیدی درخانواده آسایش نداریدبدانیدآه ملت مظلوم روستایی است بدانیدروستاههاشده غزه وشماشدیدصهیونیست .من الان به این فرموده امام رسیدم که ((مسئولین عزیزوگرامی به دادروستائیان برسیدکه زبان ازشکایت ندارند)).کدام مسئول .این مسئولین حتی صدای حضرت آیت الله ملک حسینی راهم درآوردند.انشاء الله که دردادگاه عدل الهی پاسخگوباشید.

 • کارمند مخابرات گفت:

  مهندس افتخاری ازنیروهای خوب ودلسوز وبا درایت وفنی مخابرات است ودیدگاه ایشان خدمت به مردم است جهت استحضار به نکات زیر توجه فرمایید:
  1- مخابرات در تمام نقاط پوشش دارد واگر بصورت مقطعی ارتباط قطع شود مشکل مخابرات نیست بلکه استاندار محترم ونیروی انتظامی باید جوابگوی سرقت هایی باشند که در آن مکان صورت میگیرد وباعث قطعی ارتباط میشود .
  2-پوشش داشتن یا نداشتن ایرانسل هیچ ارتباطی به مخابرات نداردکه متاسفانه عده ای بی اطلاع هستند وآنرا به مخابرات ریط مبدهند.
  3- پوشش شبکه های دیجیتال تلویزیونی ارتباطی به مخابرات ندارد اما عده ای از روستاییان محترم از طریق مخابرات پیگیر آن هستند.
  4-دفاتر پست وپست بانک ارتباطی به مخابرات ندارند وادارات خودشان متولی کار هستند.
  5- اولین کسی که باید جوابگوی قطعی ارتباط باشد خود استانداری است که باید در شورای تامین تدابیری اتخاذ کنند که جلوی سرقتها گرفته شود .
  6- چرا اینهمه زحمات مدیر وپرسنل مخابرات را باقطع یک سایت در یک منطقه زیر سوال میبرید .
  در پایان انتقاد خوب است اما نه اینکه بخاطر قطعی ارتباط در یک نقطه ویا اصولگرا یودن یک مدیر زحمتکش ولایق وبا انگیزه برای خدمت ؛ تمام خدمات نظام وزحمت پرسنل مخابرات را زیر سوال ببریم .

 • مخابراتي گفت:

  افتخاری از نیروهای حزبی و طرفدار احمدی نژاد است. در زمان احمدی نژاد رشد کرد و مدیرعامل بوشهر شد. واقعا برا استاندار دولت روحانی متاسفم. بیچاره نیروهای اصلاح طلب که تارو مار شدن

 • AMIR گفت:

  اخ سی مهندس جمشید نژاد. زمانی که مدیر عامل استان بود همین سید عبدالحسین افتخاری را به خاطر ………. با 7 نفر از زیر مجموعه اش برکنار کرد. وای وای وای سی اون کر غوچی. هرجاست خدا نگهدارش.

 • البرز گفت:

  متاسفانه اصل 44 قانون اساسی که مورد نظر مقام معظم رهبری است و با انگیزه توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و پاسخگویی بیشتر در جهت رفع محرومیتها تصویب گردید. در نظر مسولین شرکت مخابرات که طی یک مزایده پر سر و صدا واگذار گردید و متاسفانه بیشتر زیرساختها را در اختیار دارد توجه به این امر مهم و رفع مشکلات مردم اصلا در اولویت کاریشان قرار ندارد. جمع اوری مراکز سوئیچ سیمی در روستاها و دفاتر ict روستایی متاسفانه دسترسی ساکنین روستاها را به اینترنت و ارتباط سالم از بین برده که این اقدام خودسرانه فقط در استان ما اتفاق افتاده به گونه ای که تعداد زیادی از روستاهای استان که در مناطق مرزی بین استانهای همجوار واقع شدند ارتباط خود را از این استانها میگیرند که این خود سبب افزایش هزینه مکالمه مردم محروم این استان شده. عدم توجیه اقتصادی و سرقت برخی از مراکز که تنها بهانه شرکت مخابرات این استان برای محروم کردن مردم از ارتباط می باشد با توجه به اخراج جمعی کارگزاران زحمت کش که سالها عمر خود را در راه خدمت به مردم هزینه نمودند و از این مراکز حراست مینمودند سرقت چنین مراکزی قابل پیش بینی است. بهتر است مسئولین شرکت مخابرات استان به جای فرافکنی های واهی به تعهدات پروانه ای خود عمل نماید.

 • امیر گفت:

  با سلام خدمت همشهریان و آن دسته از مسولانی که مسولیت پذیرند.اینجانب با قاطعیت و دلایل ومستند ات با شهامت اعلام میکنم ضمن آنکه بعضی از مسولان واقعآ زحمت کش ودلسوزند اما متاسفانه بعضی از آنها فوق العاده دروغگو و بی مسولیتند. چون مورد بحث شرکت مخابرات هست بنا بر این لازم میدانم مشکل خودم را که حاضر به اثبات آن هستم را به این ارگان اعلام نمایم,فاصله منزل ما تا خود اداره مخابرات حدود 1/5کیلومتر است انصا فآ زمانی که در منزل هستیم قادر به صحبت کردن با تلفن همرا نیستیم چون یا اصلآ آنتن نداریم یا اگه داشته باشیم دقیقه به دقیقه در حال قطع شدن است البته نا گفته نماند وضعیت آنتن دهی خطوط ایرانسل یکم بهتره ولی همراه اول هیچوقت آنجا همراه ما نبوده ومدام فرار وما را ترک میکند چیزی که با شعار این شرکت که مدام اعلام میکند همراه همیشگی شما کاملآ در تضاد است.ودر مورد خطوط ثابت شر کت مخابرات 2خط بی سیم داریم که حدود 3سال میباشد که بعلت عدم کیفیت بلا استفاده مانده که حتی چندین بار با مراجعه وتوسل به التماس مبنی بر جمع آوری ویا ارتقاع کیفی آن هیچ نتیجه ای نگرفتم ومدام قبض آبونمان برایمان ارسال میکنند.پس میشود با تآسف عنوان کرد که بعضی از مسولان این شرکت با بی توجهی به حقوق دیگران لقب دروغگویی را مستحقند.واما دیگر ارگانها ومسولان : اگر خداوند عمری به این حقیر عنایت فرمودند بعضی از آنها را که دلیل بر عدم خدمت صادقانه شان دارم از طریق همین سایت به مردم عزیزی که خود از همه اوضاع واقفند بیشتر مطلع خواهم کرد.به امید موفقیت برای همه عزیزانی که واقعآ خادمند ,و دعای خیر و استعانت از پروردگار متعال برای هدایت کردن به راه راست عزیزانی که کج می روند و برای گریز از حقیقت خود را خم میکنند ,غافل از آنکه راست رَوی روح انسان را روانه بهشت میکند وکج روی آن را از مسیر بهشت دور میکند و می پراند.مثل همین پرش آنتن همراه اول.

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد