تاریخ درج خبر : 1393/06/27
کد خبر : ۳۷۸۲۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

درگیری کارکنان دو نهاد دولتی در یاسوج/عکس

نمایشگاه پاییزه یاسوج از 22 شهریور امسال در مکانی نه چندان مناسب و جالب در جاده شرف‌آباد یاسوج و در محل سردخانه تعاون روستایی در حال برگزاری است.
با همه این مشکلات باید به دعوای ناپسند و خارج از عرف اداری سه دستگاه تعاون روستایی، صنعت و تجارت و همچنین شهرداری یاسوج اشاره‌ای داشته باشیم.
صنعت و تجارت این مکان را از تعاون روستایی اجاره کرده و هر کدام باید عوارض خود را بپردازند یعنی اینکه تعاون روستایی به صورت جداگانه عوارض به شهرداری بپردازد و صنعت و تجارت هم موظف به پرداخت عوارض است.

1 (7)
اما مأموران شهرداری یاسوج بنا به اظهارات خودشان از چند روز پیش به تعاون روستایی تذکر داده بودند که باید عوارض را پرداخت کنند که در غیر اینصورت نمایشگاه را پلمپ خواهند کرد.
ظهر امروز مأموران شهرداری در اقدامی درب نمایشگاه را پلمپ کردند و از این جا بود که درگیری میان کارکنان شهرداری و صنعت و تجارت استان بالا گرفت و منجر به درگیری فیزیکی از نوع سنگ و چوب و چماق شد.
در همین خصوص رضا گشتاسب بازرس صنعت و تجارت گفت: مأموران شهرداری به جای حل و فصل مشکلات با صنعت و تجارت به مجموعه نمایشگاه یورش آوردند و در کمال ناباوری و جلوی چشم مردم بازدیدکننده مأموران صنعت و تجارت را به باد کتک گرفتند.
وی گفت: این نوع برخورد شهرداری یاسوج آن هم در انظار عمومی صحنه‌ای زشت و ناپسند را موجب شد که مردم از دستگاهی مانند شهرداری انتظار این اقدام را نداشتند.
محمدرضا مصلحی مدیر نمایشگاه نیز در خصوص این نزاع بین دستگاهی افزود: این اقدام کارکنان شهرداری به دور از شأن بود و مردم هرگز انتظار نداشتند که کارکنان یک دستگاه با ضرب چوب و چماق عوارض دریافت کنند.
وی گفت: خود نیز در این درگیری آماج مشت و چوب و سنگ قرار گرفتم که توان گفت‌وگو با شما را ندارم.
جهان‌بین معاون سازمان صنعت و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد هم از کتک‌کاری خود توسط مأموران شهرداری گفت و افزود: این طریقه دریافت عوارض توسط شهرداری یاسوج نیست که با چوب و چماق توسط عده‌ای رفتگر بخواهند قانون را اجرا کنند.

1 (6)
اما در سوی دیگر مأموران شهرداری یاسوج از ضرب و شتم خود توسط مأموران صنعت و تجارت سخن به میان آوردند.
آن‌ها معتقد بودند که برای اجرای قانون به محوطه نمایشگاه آمده بودند که آغازگر این برخورد فیزیکی هم مأموران صنعت و تجارت بودند.
در همین خصوص کمال عوض‌پور از صاحبان یکی از غرفه‌های این نمایشگاه گفت: چهره‌ای زشت از شهر یاسوج توسط مأموران به نمایش گذاشته شد و مردم از این اقدام اظهار تعجب می‌کردند.
وی افزود: اگر در این درگیری به هر یک از شهروندان آسیبی وارد می‌شد چه کسی جوابگو بود و ما به عنوان غرفه‌داران این نمایشگاه این حرکت زشت و ناپسند را از جانب هر کسی که باشد محکوم می‌کنیم.
این اولین درگیری بین دستگاه‌های اجرایی استان نبوده و آخرین آن هم نیست که لازم است مسئولان چاره‌ای برای آن بیاندیشند.
در چند ماه اخیر نیز درگیری مأموران آب شهری و دانشگاه علوم پزشکی بر سر مالکیت سایت چم‌گنجشکی چهره‌ای زشت از بی‌قانونی میان دستگاه‌ها در استان به نمایش گذاشته بود که مسئولان ارشد استانی لازم است فکری به حال آن کنند.

منبع:بشارنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بدون شرح ....... گفت:

  خبر مهمی نبود که

 • بهرامی گفت:

  متاسفم برای مردم بویر احمد

 • چرا گفت:

  اقا جان همین بالا عکس دعوا سر یک موضوع گذاشته- بعد دوستانی که از این واقعه اظهار ناراحتی در زیر پست ها کردن که زشته و فلان خودشون دوباره اومدن با یکی دیگه سر مرکز استان و مسایل دیگه دارن دعوا میکنن
  ببینید اوضامون در چه وضعیه

 • رضا گفت:

  احسنت کارشون خیلی قشنگ بود.همیشه از این کار بکنید تا مردم یاد بگیرن همون مثل معروف بود ادب از که اموختی از بی ادبان

 • 2480 گفت:

  اره والا گچساران تاریخی اینم حرفیه.تاریخم تاریخه
  شما گچسارانی ها لاف چی رو میزنید اخه تمام چاهای نفت تو زمینهای بویراحمدی ها هست شماها که چیزی ندارین به چیتون می نازید ولی خدایی ادم نباید کم و زیاد بگه گچساران فقط فقط یه فلافلی خوبی با یه اشی خوبی داره عجب دو نونی هایی میزنن این لامصبا

 • ملا ولی گفت:

  خدایی باید یا استان را دونیمه کرد ویاسوج سهم فارس کهگیلویه وگچساران سهم خوزستان شود یا مرکز استان به گچساران شهر نفتخیز وتاریخی انتقال می یافت این از ادارات وای بر بازار وفرهنگ…………………..

 • آرش گفت:

  …. تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟

 • حوزه هنری گفت:

  بنشین تا گچساران مرکز استان بشه. خبرت می کنم

 • دلربا گفت:

  عمل به دستورکار نمایندگان استان درمجلس .بایدبزرگواری رانماینده یاسوج کنیم .چون دست به چماقش خوب است وپرسنل ادارات یاسیج به این امر خوب واقفند

 • یاسوج گفت:

  بابا گچسارانو مرکز استان کنید
  دیگه همه چی نموم میشه

 • خبرنگار گفت:

  انتشار دو خبر درگیری فیزیکی در رسانه های استان آنهم در یک روز و در مرکز استان نشانه بی فرهنگی به تمام معنای مرکز نشینان است /خبر درگیری در پزشکی قانونی(ایرنا) و درگیری در نمایشگاه(فارس) حداقل رسانه ها آبروداری کنند

پربازديد