تاریخ درج خبر : 1393/06/28
کد خبر : ۳۷۸۲۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اختلافات و دو دستگی مانع کار در شورا شد/ وظیفه شناس در مدیریت شهر یاسوج موفق نبود

عضو شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: بنده به عملکرد شورای شهر یاسوج نمره کمتر از ۱۰ می‌دهم و این شورا تاکنون یک خروجی مثبت و خوبی از خود بیرون نداده است.

302031
سعید پایدار در نشست خبری با اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد، با تشریح آن چیزی که در شورای شهر یاسوج اتفاق افتاد و با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست خبری، صرفاً بر اساس قولی است که به مردم دادیم، اظهار کرد: در کارزار تبلیغاتی قول دادم که مسائل مربوط به حوزه شهر بدون هیچ مصلحت‌اندیشی و واهمه به مردم اطلاع‌رسانی خواهم کرد و بنا بر همان قول این جلسه را تشکیل دادم.
عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه تاکنون ارتباط قوی با رسانه‌ها جهت بیان مشکلات و مسائل شهری برقرار نکردیم، اظهار کرد: دلیل اینکه تاکنون با رسانه‌ها ننشستیم، آرامش، پرهیز از تنش و پیشبرد امورات مردم در شورای شهر بود.
پایدار به جایگاه و اهمیت شورای شهر در قانون اساسی اشاره کرد و گفت: شوراها بر اساس اصل یکصدم قانون اساسی در کارهای عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سایر امور رفاهی مردم اجازه نظارت، ارائه راهکار و پیشنهادات را دارد.
این عضو شورای شهر یاسوج انتخاب شهردار را تنها وظیفه شورا ندانست و گفت: شوراها بیش از ۳۴ وظیفه دارند که یکی از آنها انتخاب شهردار است.
پایدار با بیان اینکه اکثر چهره‌های اعضای شورای شهر یاسوج جوان و تحصیل‌کرده هستند، افزود: آنها پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای انجام کارهای شهری دارند.
وی یاسوج را محصول اندیشه‌ها، مبارزات و تلاش‌های بویراحمدی‌ها عنوان کرد و بیان داشت: مسائل سیاسی، قومی و قبیله‌ای قطعاً در انتخاب‌ اعضای شورای شهر یاسوج تاثیرگذار، ولی به طورکلی انتخاب مردم انتخاب خوبی بود و این نشان‌دهنده آن است که مردم به دنبال تغییر بودند.
عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه در همان ابتدا اعضای شورای شهر یاسوج با احساسات پاک، علمی و نگاه شهرسازی وارد شورای شهر شدند، گفت: دو دستگی‎ها اجازه کار را نداد، البته دو دستگی در همه ادارات، مناطق و شهرهای مختلف است و تنها مربوط به شهر یاسوج نیست.

اختلافات و دو دستگی مانع کار در شورا شد

پایدار در ادامه تاکید کرد: دو دستگی در همه جا وجود دارد، البته بعضی‌ها در کنار اختلاف سلیقه کار را رها نکردند و نقشه راه و افقی که از قبل آن را ترسیم کرده بودند، با تلاش و کوشش ادامه می‌دهند.پایدار
وی از حاشیه‌های که دامن شورای شهر یاسوج را گرفت سخن به میان آورد و افزود: برخی از تذکرات و انتقاداتی که ما در شورای شهر مطرح می‌کردیم به نوع مدیریت‌ها بود و همان موقع به طور کتبی و رسانه‌ای تذکرات را به رئیس شورای شهر دادیم.
عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه خیلی از تصمیمات و مصوبات شورای شهر اختلافات و دو دستگی موجود در شورا دخیل نبود، یادآور شد: نگرانی ما مربوط به نوع مدیریت و عملکرد رئیس و هئیت رئیسه است.
پایدار با بیان اینکه مردم در انتخابات شوراها تغییر را می‌خواستند، افزود: مردم اگر تغییر نمی‌خواستند دلیلی برای انتخاب چهره‌های جدید نداشتند و همان گذشتگان بهتر بودند، مردم در انتخابات دوره چهارم شورای شهر به دنبال تغییرات اساسی در حوزه شهری بودند.

شورای شهر در راستای مطالبات مردم هیچ تغییراتی ایجاد نکردند

وی افزود: شورای شهر یاسوج تاکنون در راستای مطالبات و خواسته‌های مردم در خصوص تغییرات هیچ کاری نکرده است.
عضو شورای شهر یاسوج به طورکلی نمره عملکرد شورای شهر را کمتر از ۱۰ دانست.
وی با آسیب‌شناسی اینگونه مشکلات در شورای شهر یاسوج، اظهار کرد: اکثریت اعضای شورای شهر یاسوج انسانی‌های توانمند در حوزه کارهای خودشان هستند و چه عواملی باعث شد که نتوانستیم در پیشبرد امورات همگرا بشویم و با هم کار کنیم، مشخص نیست.

وظیفه شناس در مدیریت شهر یاسوج موفق نبود

عضو شورای شهر یاسوج بخش عمده مشکلات موجود در این شورا را مربوط به هئیت رئیسه دانست و ادامه داد: هئیت رئیسه و رئیس شورای شهر یاسوج نتواستند در راستای کم کردن اختلافات و مدیریت مجموعه شورا به خوبی عمل کند.
پایدار ادامه داد: رئیس شورای شهر یاسوج در مدیریت شورای شهر موفق نبود.
وی با بیان اینکه اهل بگم بگم نیستم، اظهار داشت: مشکلات شورا مربوط به عدم تعامل رئیس و هئیت رئیسه با سایر اعضا است و هئیت رئیسه به نظرات و پیشنهادات سایر اعضا توجه ندارد.
عضو شورای شهر یاسوج با اشاره به موضوع گروه ۵+۶ نفره، گفت: در برخی از مسائل گروه ۵+۶ نفره تاثیرگذار بود و گروه اکثریت نظرات و پیشنهادت را در تقابل با شهردار می‌دانستند که البته همچنین چیزی در نظر گروه اقلیت نبود.
پایدار گفت: اختلافات گروه ۵+۶ نفره نگذاشت بر کارهای شهردار نظارت دقیقی داشته باشیم و علی‌رغم تلاش‌های شهردار یاسوج در زمینه‌های عمرانی که فعالیت‌های خوبی داشتند در برخی از موارد اقدامات و کار خاصی انجام نگرفته است.
وی افزود: اگر چه ترکیب گروه ۵+۶ تغییر کرده و برخی آن را بر اساس مسائل قومی می‌دانند ولی در واقع این‌طور نیست، این تغییر به این دلیل بود که دو نفر از گروه اکثریت عملکرد هئیت رئیسه را ضعیف می‌دانستند.
پایدار با بیان اینکه شورای شهر یاسوج، شورای ناکارآمد است، اظهار داشت: شهروندان و مردم که با ما در ارتباط هستند شورای شهر یاسوج را ناکارآمد می‌دانند و تاکنون یک خروجی مثبت و خوبی نداشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • صادق گفت:

  نظر خود را وارد نمایید…جناب آقای پایدارصرفأ براساس سلیقه ومذاق خودتان سخن رانده اید.یادتان باشد چون خوداندک رأیی عایدتان شده وبرای اولین باروکماکان آخرین بار به عضویت شورای شهر درخواهیدآمد از زمین وزمان گله گذاری میکنید،مگر نه خواست مردم بوده که منتخبینشان از جمله آقای حاج وظیفه شناس به شورای شهریاسوج دعوت شده اندتاگره گشای مشکلات عدیده مردم باشندنه شاهداین ماراتن نفس گیر بین اعضای جدیدالورود شورای شهریاسوج باشند،شما بجای کسب تجربه از محضر بزرگان وپیش کسوتان سیاسی استانمان ازجمله حاج شیروان وظیفه شناس که چندین دوره بار مسئولیت ریاست شورای شهریاسوج رابدوش کشیده اند به سخن پراکنی وخودنمایی پرداخته اید،همه مردم شهریاسوج منتظر رفع مشکلات شهری،گردشگری،ترافیکی وغیرو ..هستند نه سخن وعمل غیر واقعی از سوی شما یاهر مسئول دیگری..آقاسعیدبه خود بیایید که ره صدساله را نمیشود یک شبه طی کرد

 • مسلم گفت:

  جناب اقای پایدار اینطور که میفرمایید نیست اقای وظیفه شناس باتجربه ترین فرد بین اعضای شورا هست.و سلامت فکری و کاری ایشون زبانزد همه کسانی که ایشون رو میشناسن هست جه دشمن و چه دوست تایید میکنن ایشون رو . این شیوه صحبت کردن راجب ایشون مشخصا غرض دار وجهت دار هست و سعی در تخریب ایشون دارین.

 • علي گفت:

  برای آقای شهردار متأسفم!
  آخه مگه به زیرمجموعه اعتماد نداری که خودت شخصا جهت بازدید وصدور پروانه در محل زمین حاضر میشوی؟
  به همین خاطر است که کار مردم به درازا کشیده میشود
  فکر میکنی همه غیر از خودت دزد هستند
  چطور میخوای کار مردم انجام بدی

 • شهروند گفت:

  از دید گاه من شهروند آقای رئیس کوتاهی نکرده اون طوری که در این سایت ها می بینم همین مخالفت های بی مورد رسیدگی ها رو مختل کرده چرا خوداقای پایدار وعضوشورا این مخالفت ها رو کنار نمی زارن تا به مشکلات شهر ومامردم رسیدگی بشه تا کی باید این اختلافات ادامه داشته باشه

 • سعید گفت:

  پایدار.نمره خودت کمتر از پنج.پس نمیخوااد به کسی نمره بدی.
  تو به عنوان یه مسئول چکار کردی که دیگران انجوم ندادن.

 • عیسی پور گفت:

  باید ، دید ،شنید و گفت. احسنت

 • دانسته گفت:

  الحمدالله شهردار محترم جناب آقای دکترجاوید دارد وضعیت شهر را سامان می دهد وچون شهر ما گردش پذیر است این کارها خود بخود نشانه تلاش همه مسولین را می رساند

پربازديد