تاریخ درج خبر : 1391/07/08
کد خبر : ۳۷۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

رستوران‌های بیرون‌بر یاسوج کم‌فروشی می‌کنند

سایت استان: رئیس اتحادیه رستوران‌ها و اغذیه‌فروشان شهرستان بویراحمد گفت: رستوران‌های بیرون‌بر کیفیت مطلوب غذا را رعایت نکرده و کم فروشی می‌کنند.
نعمت الله اله‌دادی با بیان اینکه کمیسیون نظارت مجمع امور صنفی با تعیین قیمت مقدار و وزن غذا را نیز تعیین کرده است، اظهار کرد: برخی رستوران‌ها از جمله رستوران‌های بیرون‌بر برای جلب مشتری قیمت‌ها را کاهش می‌دهند ولی از میزان مصوبی که باید غذا را ارائه دهند کم می‌کنند.

وی افزود: بر اساس نظارت‌های انجام شده این غذای عرضه شده در این رستوران‌ها کیفیت لازم را نیز ندارد که به طور جدی با آنها برخورد می‌شود.

رئیس اتحادیه رستوران‌ها و اغذیه فروشان شهرستان بویراحمد راهکاری غلط رستوران‌ها در جلب مشتری را مورد انتقاد قرار داد و بیان داشت: رستوران‌ها نباید برای کاهش قیمت محصولات خود دست به هر شیوه‌ای بزنند و با کاهش وزن و حجم غذا به مردم خیانت کنند.

اله‌دادی تصریح کرد: این تخلفات و شیوه‌های غلط رستوران‌ها در جلب مشتری بعضا موجب جرایم سنگین حتی بیش از 10 میلیون ریال برای آن‌ها شده است و در صورت تکرار تخلف جرایم بیشتر از این نیز متوجه آن‌ها خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که در برخی رستوران‌ها و بیرون‌برهای سطح شهر قیمت‌ها روزانه تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: تفاوت قیمت بین دو یا چند رستوران در سطح شهر وجود دارد اما تغییر قیمت در یک رستوران به صورت روزانه مشاهده نشده است.

وی با بیان این‌که هفته‌ای یک‌بار بر فعالیت رستوران‌ها در سطح شهرستان نظارت می‌شود، افزود: به دلیل حساس بودن این صنف و مهم بودن نظارت بر فعالیت آن‌ها شخصا خود نیز در حوزه نظارت وارد شده‌ام و به مردم اطمینان می‌دهم که از کوچک‌ترین تخلف نخواهیم گذشت.

رئیس اتحادیه رستوران‌ها و اغذیه‌فروشان شهرستان بویراحمد در پاسخ به سؤالی دیگر در مورد قیمت‌های گزاف غذا در رستوران‌های اماکن گردشگری در شهرستان بویراحمد عنوان کرد: نظارت در این حوزه بر عهده سازمان گردشگری است که بر حسن اجرای قیمت‌ها و فعالیت این اماکن که نماینده اصناف شهر در مقابل دیدگان گردشگران هستند نظارت جدی داشته باشد.

اله‌دادی ابراز داشت: با توجه به بالا رفتن روزانه قیمت مواد اولیه رستوران‌ها باید نرخ‌نامه به صورت هفتگی صادر شود ولی متأسفانه نرخ‌نامه موجود مربوط به فروردین 91 که از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر شده و این سازمان باید پیگرتر وارد عمل شود.

منبع:فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد