تاریخ درج خبر : 1393/06/31
کد خبر : ۳۷۸۴۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز عملیات اجرایی 10 کیلومتر راه روستایی در بخش مارگون

آماده سازی بیش از 10کیلومتر راه روستایی در بخش لوداب توسط اداره راه وشهرسازی شهرستان بویراحمد در دستور کار قرارگرفت.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، با تجهیز بیش از 12 دستگاه سبک وسنگین راهسازی شروع عملیات اجرایی و آماده سازی 6 روستا در بخش لوداب با 30نفر از عوامل راهسازی آغاز شد.

رئیس اداره راه وشهرسازی بویراحمد در حاشیه بازدید از محورهای بخش مارگون گفت: روستاهای آبسردان ها ؛ آبلمی ؛ سیلارستان ؛ دهنو در آینده نزدیک از نعمت راه روستایی مناسب برخوردار خواهند شد.
هوشنگ بهرمند گفت : این طرح به صورت امانی و ضربتی درحال اجرا ست و با پیگیری ومساعدت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وهمت مدیرکل راه وشهرسازی انجام می شود که با این روند شاهد ساخت وتوسعه بیشتر جاده های روستایی بیشتری در این دوبخش خواهیم بود.
وی گفت: بهرمندی چندین روستا از نعمت راه آسفالته به صورت تجمیعی باعث نشاط ودلگرمی مردم در روستاها خواهد شد. که در صورت تامین اعتبار وبازسازی ناوگان راهسازی مجموعه عوامل مستقر در اداره راه وشهرسازی شهرستان بویراحمد پتانسل وموجودی کار وتلاش در کمترین زمان ممکن واهداء راه آسفالته را به مردم خواهند داشت.
بهرمند اظهار داشت: جاده سازی در استان کهگیلویه وبویراحمد مخصوصا شهرستان بویراحمد با موانع زیادی از جمله کوهستانی وصعب العبوربودن مواجه هست که این موضوع باعث بالابردن هزینه های اجرایی ساخت راههای مواصلاتی شده است. .
رئیس اداره راه وشهرسازی بویراحمد گفت : یک کیلومتر جاده سازی با مشخصات تکمیلی راه بیش از 200 میلیون تومان هزینه اجرایی داردکه به اعتقاد کارشناسان ویژه وزارت راه وشهرسازی ساخت یک کیلومتر جاده سازی در کوهستان با بیست کیلومتر جاده سازی در دشت برابری میکند. که این فرآیند سختی کار در این شهرستان را نشان میدهد.
وی گفت؛ مجموع راهها در بخش مارگون ولوداب بیش از820کیلومتراست که سهم راههای اصلی در این دو بخش محور پاتاوه دهدشت است که هنوز به بهره برداری نرسیده است .
بهرمند اظهار داشت :طول راههای فرعی50کیلومتر؛ راههای روستایی770کیلومتراست که از مجموع این راهها340کیلومتر راه آسفالته ومابقی به طول130کیلومتر راه شوسه و 300کیلومتر راههای خاکی در این دو بخش است که این آماررضایت مند نیست وعلی رغم تلاش دولت ها در این مناطق عقب ماندگی در جاده ها پابرجاست که نیازمند همت وهمدلی همه مسولان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد