تاریخ درج خبر : 1393/06/31
کد خبر : ۳۷۸۴۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تمامی دانشجویان ورودی جدید علوم پزشکی مورد پایش سلامت قرار می گیرند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: جلسه توجیهی سه روزه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در محل اردوگاه شهید بهشتی آبشار یاسوج برگزار می شود.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر ایزدپناه قیطاسی افزود: این مراسم طی سه روز برای دانشجویان دختر و پسر ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان جدید با بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، مسئولین این دانشگاه و برنامه ها و اقدامات در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی برگزار می شود.

وی برگزاری برنامه معارفه مسئولان و دانشجویان، آشنایی دانشجویان با واحدها و تشکل های دانشجویی و برگزاری اردوی فرهنگی دانشجویان از دیگر برنامه های دانشجویان ورودی جدید عنوان کرد.

دکتر قیطاسی اضافه کرد: در این اردوی سه روزه، کارگاه های ارتباط موثر،مدیریت استرس، مدیریت زمان معارفه زندگی مشاوره قبل از ازدواج نیز برگزار می شود.

پایش دانشجویان ورودی جدید از نظر سلامت جسمی و روانی

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان،از معاینه رایگان وضعیت سلامت روان و جسم دانشجویان جدید خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دانشجویان ورودی جدید را از نظر سلامت روان و جسمی غربالگری می نمایند.

وی ادامه داد: با این چکاپ متوجه می شویم دانشجوی ما از نظر سلامت روان و جسم در چه وضعیتی قرار دارند.

دکتر قیطاسی اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که از پرسشنامه وضعیت روان و بررسی وضعیت جسمانی دانشجو بدست می آید اگر دانشجویی نیازمند مشاوره باشد، جهت راهنمایی به مراکز مشاوره دانشگاه دعوت می شود.

وی همچنین درخصوص نحوه در اختیار گذاشتن خوابگاه به دانشجویان ورودی جدید خاطر نشان کرد: بر اساس امتیاز بندی که صورت می گیرد، هر دانشجویی که در اولویت قرار دارد خوابکاه دولتی و مابقی در صورتی که خوابگاه های دولتی تکمیل شده باشند خوابگاه خودگردان تعلق می گیرد.

وی اضافه کرد: این امتیاز بندی براساس غیر بومی بودن، بعد مسافت، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و خانواده های معظم شهداء و ایثارگر خواهد بود.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان، ادامه داد: در حال حاضر خوابگاه های گلستان، سمیه، مورد تعمیرات اساسی قرار گرفته و همچنین خوابگاه های خودگردان فاطمیه و کوثر پذیرای دانشجویان دختر، خوابگاه های امام رضا(ع) و امام حسن (ع) پذیرای دانشجویان پسر دانشگاه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سال جاری 323نفر پذیرفته شده در مقاطع دکتری و کارشناسی دارد، تصریح کرد: از این تعداد 211 نفر دختر هستند و مابقی پسرند.

دکترقیطاسی افزود: همچنین تعداد 8 دانشجوی دستیاری و 46 دانشجویی کارشناسی ارشد نیز در این دانشگاه پذیرفته شده، که جمعا در سال جاری دانشگاه علوم پزشکی استان پذیرای 378 دانشجوی ورودی جدید است.

خوابگاه ها خانه دوم دانشجویان است

دکتر قیطاسی، ضمن توصیه هایی به دانشجویان ورودی جدید در خصوص نحوه زندگی در خوابگاهها، یادآور شد: خوابگاه، خانه دوم دانشجویان است پس در خوابگاهها طوری با دیگران رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود و طوری زندگی کنید که در خانه خودتان زندگی می کنید.

وی تصریح کرد: دانشجویان در حفظ و نگهداری اموالی که برای آسایش و آرامش آنها آماده شده، بکوشند و همچنین در مصرف آب و برق و .. صرفه جوئی نمایند.

وی با بیان اینکه باتلاش صورت گرفته مشکلات خوابگاه ها را تا حدود زیادی مرتفع نموده ایم، خاطر نشان کرد: ‌در سال جاری حداکثر تلاش خود را داشته ایم که دانشجویان در فضای خوابگاهی دانشگاه و یا خوابگاههایی که زیر نظر دانشگاه اداره می شوند، مستقر شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وظیفه اصلی دانشجویان درس خواندن است و در کنار تعلیم فرصت کارهای فرهنگی، تشکیلاتی و مذهبی نیز فراهم شده است، یادآور شد: دانشجویان می تواند با شرکت در این برنامه ها اوقات فراغت خود را پر کرده و محیطی علمی با نشاطی را به وجود آورند.

دکتر قیطاسی در پایان به دانشجویان ورودی جدید توصیه نمود: به راحتی با افرادی که نمی شناسید ارتباط برقرار نکنید و درصورتی که با مشکلی مواجه شدید، به واحد مشاوره دانشگاه مراجعه و از آنها راهنمایی بخواهید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد