تاریخ درج خبر : 1393/07/01
کد خبر : ۳۷۸۵۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتقاء کیفیت هتلینگ در بیمارستان شهید رجایی یاسوج/ سیستم اطلاعاتی بیمارستانی (HIS) راه اندازی می‌شود

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس، گفت: برنامه ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان شهید رجایی یاسوج با هدف بهبود کیفیت فضای های فیزیکی محل اقامت بیماران و ارائه خدمات به بیماران در این بیمارستان در حال اجراست.40-IMG_5637

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان؛ مهران پوزش در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه، افزود: اجرای برنامه تحول نظام سلامت با هدف بهبود وضعیت بهداشت و درمان، افزایش رضایتمندی مردم در بیمارستان شهید رجایی به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه ارتقاء هتلینگ بیمارستان ها یکی از بسته های خدمتی حمایتی دولت از بیماران است، خاطر نشان کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته در بیمارستان شهید رجایی یاسوج، تعمیر و بازسازی بخش های روان پزشکی مردان، روان پزشکی زنان و شیمی درمانی است.

پوزش ادامه داد: که بخش روان پزشکی مردان تعمیرات آن به اتمام رسیده و بخش های روان پزشکی زنان و شیمی درمانی در حال تعمیر و بازسازی هستند.

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج با اشاره مواردی که جهت تعمیر و نوسازی در راستای ارتقاء هتلینگ بیمارستان در بخش های مختلف صورت گرفته، یادآور شد: رنگ آمیزی، تعویض درب های بخش های بستری مردان به درب الکترونیک ضد ضربه و ضد تخریب جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و بالا بردان سطح ایمنی بخش، بازسازی سیستم نور در بخش روان پزشکی مردان، تعمیر یا تعویض وسایل سرمایشی و … است.

وی با بیان اینکه بخش شیمی درمانی تنها مرکز دولتی شیمی درمانی در استان است و اکثر درمان در این بخش رایگان است، تصریح کرد: ارتقاء فیزیکی بخش شیمی درمانی کامل شده و از بیماران درخواست کرد به جای اینکه به شهر های مجاور مراجعه و هزینه های زیادی متحمل شوند، از خدمات و مزایای این بیمارستان برخوردار شوند.

بخش اورژانس روان پزشکی و سوء مصرف مواد مخدر بیمارستان شهید رجایی به زودی افتتاح می شود

سرپرست بیمارستان شهیدرجایی یاسوج از راه اندازی بخش اورژانس و سوء مصرف مواد مخدربیمارستان شهید رجایی خبرداد و گفت: از جمله اقداماتی که در آینده در این بیمارستان صورت می گیرد بهسازی و ایجاد فضای شاد و مفرح برای بیماران اعصاب و روان و افزایش تعداد تخت های مصوب بیمارستان خواهد بود.

شهید_رجایی_12_14811

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در بحث پدافند عیر عامل اظهار داشت: الکترونیک کردن پرونده های بیماران و جلوگیری از سوء استفاده یا ازبین بردن آنها، راه اندازی سرور بیمارستان به صورت کامل، زیر زمینی کردن کلیه کابل های برق و تهیه پشتیبان از اطلاعات بیماران هفته ای یکبار و نگهداری آن در جای مناسب از جمله این اقدامات بوده است.

راه اندازی سیستم اطلاعاتی بیمارستانی (HIS)

پوزش همچنین در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه IT این بیمارستان، افزود: راه اندازی سیستم اطلاعاتی بیمارستان(HIS) متناسب با ساختار موردنظر طرح تحول نظام سلامت، الکترونیک کردن 100 هزار پرونده بیماران از سال 1379 تا به امروز، راه اندازی سامانه سامانه سپاس(سامانه پرونده های الکترونیک سلامت)، راه اندازی کتابخانه بیمارستان و ارتقاء تعداد کامپیوترهای بیمارستان از جمله این اقدامات است.

این گزارش حاکی است؛ بیمارستان شهید رجایی یاسوج شامل بخش های شیمی درمانی، روان پزشکی زنان، روان پزشکی مردان و مرکز درمان سوء مصرف مواد دولتی با 5 پزشک عمومی، 6 پزشک متخصص، 13 پرسنل رسمی، 2 رسمی آزمایشی، 17 پیمانی و 25 پرسنل قرارداد معین به هم استانی ها ارائه خدمت می نماید.

بر پایه این گزارش؛ در ادامه این نشست خبرنگاران حوزه سلامت از بخش های مختلف بیمارستانشهید رجایی یاسوج بازدید و از نزدیک با نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت آشنا شدند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد