تاریخ درج خبر : 1393/07/01
کد خبر : ۳۷۸۵۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

66درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان دختر هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، گفت: فضای دانشجویی و دانشگاهی باید امید را درجامعه ترویج می دهد و این رویه در این دانشگاه هم اکنون وجود دارد.80910348-5209661

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر رضا چمن، یکشنبه شب در برنامه زنده” پیک سلامت” که از شبکه ی استانی دنا پخش می شد، حضور یافته و به تشریح فعالیت ها، تلاش ها و دستاوردهای حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پرداخت.

تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشگاه با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان

دکتر چمن اظهار داشت: در راستای ارتقاء کیفیت خوابگاه ها، تابستان امسال با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان تعمیرات و تامین تجهیزات مورد نیاز خوابگاه های ملکی دانشگاه انجام گرفت.

وی با اشاره به عدم تعادل بین ظرفیت پذیرش و توسعه فیزیکی خوابگاه ها، افزود: عدم تعادل بین ظرفیت پذیرش دانشجو و توسعه خوابگاه ها باعث شده که دانشگاه ها کمبودهای امکانات خوابگاهی و عدم تعهد خود در قبال اسکان دانشجویان را در دفترچه های راهنمای انتخاب رشته قرار دهند، اما خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی استان با مشکل حداقلی مواجه بوده و برای رفع آن نیز از خوابگاه خودگران با ظرفیت 100 نفر اقدام نموده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خاطر نشان کرد: خوابگاه های سمیه، گلستان و فاطمیه جهت دختران و خوابگاه امام رضا(ع) و امام حسن(ع) نیز در اختیار پسران دانشجوی این دانشگاه قرار خواهند گرفت.

66درصد دانشجویان دانشگاه دختر هستند

وی آمار کلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان را 2هزار نفر اعلام کرد و افزود: 66 درصد دانشجویان را دختران و 34 درصد را نیز پسران تشکیل داده اند.

دکتر چمن با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان در سال جاری 323نفر پذیرفته شده در مقاطع دکتری و کارشناسی دارد، اضافه کرد: همچنین تعداد 8 دانشجوی دستیاری و 46 دانشجویی کارشناسی ارشد نیز در این دانشگاه پذیرفته شده، که جمعا در سال جاری دانشگاه علوم پزشکی استان پذیرای 378 دانشجوی ورودی جدید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه بومی گزینی نیز یکی دیگر از مسائلی است که در دانشگاه ها مطرح شده ادامه داد: 60 درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بومی استان هستند و 40 درصد مابقی غیر بومی می باشند.

وی با بیان اینکه باید اعتدال بین پذیرش دانشجو و ظرفیت آموزش، فضای آموزشی مناسب و تعداد اساتید مرتبط، رعایت شود، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به ازای هر 15 دانشجوی یک عضو هیئت علمی داریم که از شاخص متوسط کشوری (یک عضو هیئت علمی به ازای هر 10 دانشجو) فاصله دارد.

وی با اشاره به اینکه فضای دانشگاه علوم پزشکی فضایی حساس است، زیرا در این دانشگاه علاوه بر آموزش، بحث سلامت مردم نیز درمیان است، خاطر نشان کرد: دانشجویان علوم پزشکی علاوه بر اینکه از نظر آموزشی و فکری پویا هستند، مصالح خدمات بهداشتی درمانی نیز مد نظر دارند.

دکتر چمن همچنین با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشک دارای پنج تشکل دانشجویی با گرایش های متنوع در دانشگاه علوم پزشکی فعال هستند،ادامه داد: دانشجویان می توانند در چارچوب قوانین و ضوابط در این گروه ها شرکت داشته باشند.

وی عنوان کرد: محیط دانشگاه با توجه به خصوصیات خود محل اظهار دیدگاهها و عقاید است و طرح آنچه در ذهن استاد و دانشجو است می تواند منشاء موثر در ایجاد نوآوری فکری شود باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: کرسی های آزاد اندیشی بستری را فراهم می کند تا دانشجویان بتوانند نظرات، افکار و نقدهای سازنده خود را ارائه کنند و مسئولان هم می توانند راه حل هایی برای اجرای بهتر کرسی های آزاد اندیشی ارائه نمایند تا در شکل گیری کرسی ها و روند بهبود برگزاری آن اثربخش باشد، البته باید به این نکته نیز توجه داشت در این جلسات باید اصول رعایت شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد