تاریخ درج خبر : 1393/07/01
کد خبر : ۳۷۸۵۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش مدیریت بحران آب در استان برگزار می شود

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی یاسوج از برگزاری اولین همایش مدیریت بحران آب” در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج، کیهان ایمانی صبح سه شنبه در نشست هماهنگی برگزاری این همایش گفت: این همایش از سوی اتاق بازرگانی یاسوج و در پاییز امسال در شهر یاسوج برگزار خواهد شد.

water_project

وی با اشاره به وضعیت کم آبی و خشکسالی های اخیر در سطح کشور افزود: کشور ایران در کمربند خشک کره زمین واقع شده و تغییر شرایط آب و هوایی و خشکسالی های ۱۰ سال اخیر، میزان خشکی در این منطقه را تشدید کرده است.

وی بیان داشت: به همین دلیل کشور ایران به واسطه شرایط غالب خشک و نیمه خشک زیست محیطی، با روند رو به کاهش منابع آب از دیدگاه کمی و کیفی مواجه است.

ایمانی اظهار داشت: به دلیل افزایش جمعیت و فعالیتهای کشاورزی و صنعتی فشار مضاعفی بر منابع آبی کشور وارد شده که آینده این منابع را با تهدید جدید مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق یاسوج تصریح کرد: بخش منابع آب شرب، کشاورزی و امنیت غذایی، اکوسیستمهای آبی، توریسم و بهداشت اجتماعی همگی در مخاطره هستند و این مخاطرات منجر به بروز مسائل عدیده و پیچیده اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این همایش را اطلاع رسانی در زمینه کم آبی و خشکسالی های پی درپی و چاره جویی در این خصوص عنوان کرد و گفت: حساس سازی جامعه در زمینه بحران کم آبی و استفاده از دیدگاه های کارشناسی و علمی در مواجهه با این بحران از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.IMG_4558

ایمانی بیان کرد: این همایش با حضور جمع کثیری از مسئولین، متخصصین و محققین از اقصا نقاط کشور برگزار خواهد شد تا در آن با تبادل تجربیات و دیدگاه‌های کارشناسانه راهکارهایی عملیاتی برای مقابله با بحران آب و روشهای برون رفت از آن اتخاذ شود.

وی ابراز امیدواری کرد: این رویداد علمی موجب تبادل آخرین دستاوردهای مرتبط و عجین شده با این بحران به منظور بررسی عمیق و رفع چالشهای پیش روی این عرصه شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد