تاریخ درج خبر : 1393/07/01
کد خبر : ۳۷۸۵۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف 3400 تخلف صنفی در بازار کهگیلویه و بویراحمد

مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از کشف سه هزار و 400 تخلف صنفی طی شش ماه گذشته در بازار این استان خبرداد.IMG_0596

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، سالار حسین پور افزود: این تعداد تخلف در 44 هزار بازرسی از اصناف استان کشف شده است.

وی بیان کرد: از تعداد کل این بازرسی ها دو هزار و 100 پرونده برای متخلفین تشکیل شده است.

حسین پور تصریح کرد: در بازرسی‌ های انجام شده سه هزار و 400 مورد تخلف کشف و با تشکیل پرونده با ارزش 11 میلیارد و 350 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

وی بازرسی و نظارت را یکی از ارکان مهم تنظیم بازار عنوان کرد و افزود: در استان 236 ناظر افتخاری به صورت نامحسوس بر عملکرد واحدهای صنفی نظارت می کنند.

مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان داشت: از تعداد 550 گزارش دریافتی از ناظران در شش ماهه ابتدایی سال، 80 پرونده تشکیل و به مراجع قانونی برای صدور حکم ارجاع شد.

حسین پور با بیان اینکه بازرسان این سازمان به ‌طور ویژه گران ‌فروشی، کم ‌فروشی، درج نکردن قیمت و ارائه ندادن فاکتور را کنترل می ‌کنند، گفت: این اقدامات در راستای آسایش خاطر عمومی جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بازرسی‌ های گسترده این سازمان در طی یک ماه و با نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، تشدید برخورد با متخلفان منتهی به کاهش محسوس قیمت‌ها در سطح استان شده است، گفت: در طرح تشدید بازرسی و نظارت بر عرضه کالاها و خدمات عرضه‌ کنندگان کیف و کفش، پوشاک، لوازم التحریر،مواد غذایی و پروتئینی، لبنیات بررسی و نظارت ویژه قرار گرفت و با متخلفان برابر قانون نظام صنفی برخورد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد