تاریخ درج خبر : 1393/07/05
کد خبر : ۳۷۸۸۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش امام جمعه دهدشت به حادثه اسیدپاشی

امام جمعه دهدشت ضمن محکومیت حادثه اسیدپاشی در این شهر خواستار تسریع و قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با عوامل این حادثه زننده شد.13920427000003_PhotoA

حجت‌الاسلام سیدنصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با تبریک سالروز پیوند خجسته حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و روز ازدواج اظهار کرد: باید افکار، اخلاق و رفتار خود را براساس آنچه انبیاء و اولیای الهی بیان داشتند بنا بگذاریم.

امام جمعه دهدشت در تبیین اهمیت ازدواج و سنت حسنه نبوی با اشاره به آیه‌ای از قرآن در تأکید امر ازدواج تصریح کرد: خداوند توصیه به تزویج کرده است و می‌فرماید که نباید فقر و نداری مانع این سنت نیکو شود.

وی با بیان اینکه ازدواج و تشکیل خانواده وسعت روزی ایجاد می‌کند، افرادی که زندگی تجردی را پیشه می‌گیرند را نسبت به سایرین بیشتر در معرض خطرات گناه خواند و افزود: کسی که ازدواج نکند احساس مسئولیت هم ندارد و دچار ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

حسینی با استناد به روایتی در باب ضرورت ازدواج، خاطرنشان کرد: بیشتر کسانی که به جهنم وارد می‌شوند افرادی هستند که ازدواج نکردند؛ چراکه شیطان به درون آن‌ها نفوذ پیدا کرده و ارتکاب گناه را برایشان فراهم می‌سازد.

خطیب جمعه دهدشت، تکثیر نسل شیعه را ضروری دانست و با بیان اینکه آبادانی زمین به انسان و وجود انسان به برکت تشکیل خانواده است، افزود: افراد جامعه شیعه به هر شکل ممکن باید افزایش یابد.

حسینی، خواستار توجه دولتمردان، نخبگان و مسئولان به این امر شد و گفت: خدای ناکرده چنانچه نسل شیعه کم شود حوادثی پیش خواهد آمد که قابل جبران نیست.

وی رشد فکری و بلوغ در ابعاد مختلف زندگی را از برکات ازدواج برشمرد و تصریح کرد: انسان وارسته، بالغ و مسئولیت‌پذیر خواهان رشد و تعالی جامعه است، اما کسی که اهل ازدواج نیست روحیه مسئولیت‌پذیری نخواهد داشت.

حسینی قرار دادن مهر السنه با 500 درهم معادل تقریبی پنج میلیون تومان در ازدواج جوانان را مستحب دانست و با اشاره به حدیثی از رسول خدا که فرمود«بهترین زنان امت من مهریه کم و اخلاق نیکو دارند» خاطرنشان کرد: لحاظ مهریه بالا، صرف هزینه‌های بی‌مورد و رواج برخی منکرات در مراسمات عروسی برکت نمی‌آورد.

وی، تقدس و اهمیت ازدواج را باعث نزول فرشتگان و شرکت در مجالس عروسی عنوان و تصریح کرد: اما متأسفانه در آیین‌های عروسی گاهی اوقات مواردی روی می‌دهد که نه تنها از نزول و حضور فرشتگان الهی جلوگیری می‌شود بلکه فضا را برای دام شیطان مهیا می‌کند.

حسینی با انتقاد از ایجاد مزاحمت و اختلال در آسایش شبانه مردم، اجرای دیر هنگام و تا پاسی از شب مجالس عروسی تالارهای استان و شهرستان را زننده خواند و گفت: ایجاد ترس و وحشت با تیراندازی در عروسی و سر و صدای زیاد نفرین به حق مردم را در پی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش سخنان رئیس جمهور کشورمان در مجمع سازمان ملل را متذکر شد و از دقت و شجاعت حسن روحانی در رساندن نظر مردم و نظام به جهانیان تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه دهدشت هم‌چنین با اشاره به حادثه تلخ اسیدپاشی به صورت دختر جوان در میدان اصلی شهر دهدشت در هفته گذشته، ضمن محکوم کردن این اقدام وقیحانه تأکید کرد: بروز چنین حوادث ناگواری در شهر متمدن و با سابقه کهن فرهنگی شایسته نیست.

حسینی، خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با عوامل بروز حادثه اسیدپاشی دهدشت شد و گفت: از دستگاه قضایی خواهان برخورد هر چه سریعتر با مجرمان هستیم تا دیگر کسی جرأت چنین رفتار زشت و زننده‌ای به خود ندهد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد