تاریخ درج خبر : 1393/07/05
کد خبر : ۳۷۸۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری اولین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در دهدشت

میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کهگیلویه گفت: به مناسبت هفته گردشگری برای اولین بار نمایشگاهی تحت عنوان صنایع دستی و سوغات محلی در شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

unnamed

سیاوش زمان در گفتگو با خبرنگار سایت استان افزود: در این نمایشگاه علاوه بر صنایع دستی شهرستان – پخت غذاهای سنتی – شب فرهنگی همراه با نواختن موسیقی محلی، شاهنامه خوانی، یار یار محلی و با توجه به تقارن هفته گردشگری با هفته ازدواج – جشن پیوند آسمانی و عروس برون همراه با اجرای رسومات محلی نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: بعد از مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، رونمایی از سه تا از آثار حجمی و مجسمه های آقای غلامی هنرمند خوش ذوق شهرستان  نیز از دیگر برنامه های گرامی داشت هفته میراث فرهنگی و گردشگری است.IMG_1423

مدیر میراث فرهنگی کهگیلویه همچنین از برگزاری شب شعر در روز هشتم مهرماه مصادف با بزرگداشت روز مولوی خبر داد و بیان داشت: با عنایت به قرار گرفتن روز جهانی گردشگری در هفته دفاع مقدس ضمن گرامی داشت این هفته علاوه بر غبار روبی گلزار شهدا از ایثارگران و رزمندگان اداره به نحو شایسته ای تجلیل به عمل می آید.

زمان خاطر نشان کرد: سعی بر این است که برای رونق گردشگری در این نمایشگاه اطلاعاتی از صنایع دستی – جاذبه های گردشگری اماکن مذهبی فرهنگی و تاریخی شهرستان در اختیار بازدیدکنندگان قرار گیرد.
وی هدف از این کار را بالا برده استفاده از پتانسیل موجود در جذب سرمایه گذاری و توریست در شهرستان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه روز یکشنبه 6 مهرماه و از ساعت 18/30 عصر و با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و مردم فهیم فرهنگ دوست شهرستان افتتاح می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد