تاریخ درج خبر : 1393/07/06
کد خبر : ۳۷۸۸۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نقش و جایگاه سازمان نظام مهندسی معدن استان ملموس تر شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با اعضا هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان گفت: نقش و جایگاه این نهاد به مراتب می تواند اثرگذارتر و ملموس تر از شرایط فعلی باشد.IMG_0096
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه انجام امور سیاست گذاری مهم ترین وظیفه و رسالت هئیت مدیره نظام مهندسی معدن استان است افزود: ورود به فاز اجرایی محدود شود و مسائلی همچون آموزش در اولویت کاری قرار گیرد.
دیودیده اظهار داشت: تأکید و جهت گیری قانون به سمت ایجاد و پیشبرد تشکلهای حرفه ای است و برنامه ما نیز توانمندسازی این تشکل ها و تقویت آنها به نحوه احسن است.
وی با اشاره به تنوع و شرایط غنی معدنی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شرایط برای فعالیت نظام مهندسی معدن فراهم است و این سازمان بعنوان بازویی اثرگذار شرایط معادن استان را تحلیل، پیشنهادات لازم را ارائه و با افزایش هم افزایی موجبات رشد و توسعه بخش معدن را فراهم آورد.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان گفت: 216 نفر اعضا نظام مهندسی معدن استان هستند که از این تعداد 138 نفر در بخش زمین شناسی، 53 نفر معدن، 17 نفر نقشه برداری، 6 نفر زمین شناسی و 2 نفر در بخش متالوژی مشغول فعالیت هستند.
دارا فرامرزی خاطر نشان کرد: 43 پروانه اشتغال در بخش معدن و با درجه بندی پایه 3 تا ارشد در سطح استان صادر گردیده است.
فرامرزی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی سازمان نظام مهندسی معدن سیاست گذاری، ساماندهی و ارجاع کار به اعضا است افزود: در سال گذشته براساس درجه بندی معادن و طرحهای اکتشافی 152 مورد کار به اعضا ارجاع شده است.
وی گفت: بانک اطلاعاتی معادن استان در دست تکمیل است و از این طریق دسترسی بروز به آخرین شرایط معادن استان به سهولت انجام خواهد پذیرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد