تاریخ درج خبر : 1393/07/07
کد خبر : ۳۷۸۸۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افتخاری دیگر برای کهگیلویه و بویراحمد توسط مهندس غریب پور پس از ۷ سال

تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی شازند به دست متخصصان داخلی با موفقیت انجام شد و واحدهای این مجتمع در مدار تولید قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند افزود: تعمیرات اساسی در این واحد پتروشیمی می بایست هر دو تا سه سال یکبار انجام شود اما در هفت سال گذشته به دلیل تحریم ها و عدم همکاری شرکتهای خارجی به تعویق افتاده بود.

81328781-5980262

«خداداد غریب پور» افزود: انجام این تعمیرات اساسی به دلیل مسایل فنی و عملیاتی ضروری بود و با وجود تمام تنگناها با استفاده از توان شرکتهای داخل کشور، انجام مهندسی معکوس و مهندسی ساخت، مراحل تعمیر و راه اندازی مجدد در کمترین زمان و با کیفیت مطلوب انجام شد.

وی بیان کرد: ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات تخصصی برای این برنامه تعمیرات اساسی در داخل کشور تامین ساخته شده و تنها ۱۰ درصد آن خارجی است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند بیان کرد: یکی از موفقیت های برجسته در این تعمیرات اساسی دستیابی به دانش فنی و خودکفایی تعویض کاتالیست رآکتورهای واحد اکسید اتیلن است که پیش از این توسط یک شرکت کره ای انجام می شد و انجام آن در پتروشیمی شازند به دست متخصصان این شرکت و همکاری شرکت های داخلی ۷۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی برای کشور داشته است.

غریب پور اضافه کرد: دستیابی به دانش فنی ساخت دستگاه سنجش اختلاف فشار (DP Tester) و دستگاه بارگذاری کاتالیست برای نخستین بار به همت مهندسان پتروشیمی شازند حاصل شده و از این پس در تعویض کاتالیست پتروشیمی های کشور آمادگی برای ارائه خدمات مهندسی از سوی پتروشیمی شازند فراهم است.

وی بیان کرد: طراحی و ساخت این تجهیزات فنی مهم توسط یک تیم از متخصصان این شرکت در مدت کوتاه تعمیرات اساسی با دقت بالا حاصل شده و پس از آزمایش کیفی و استاندارد سنجی با کارآیی بهتر نسبت به مشابه خارجی در مدار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: سرعت سنجش اختلاف فشار و بارگذاری کاتالیست در نمونه کره ای با دقت دو رقم اعشار بوده درحالیکه نمونه بومی شده آن به دست متخصصان داخلی تا چهار رقم اعشار دقت سنجش دارد.

81328781-5980260

غریب پور توضیح داد: در واحد اکسید اتیلن پتروشیمی ها، اتیلن و اکسیژن در مجاورت کاتالیست تبدیل به اتیلن اکساید می شود که کاربرد مهمی را در صنایع نظامی، پزشکی ، دارویی و بهداشتی دارد.

وی عنوان کرد: از دیگر فعالیتهای تعمیرات اساسی امسال پتروشیمی شازند تعویض یو پی اس واحد الفین این مجتمع بود که سیستم برق اضطراری است و در هنگام خرابی نابهنگام و یا قطعی بی برنامه جریان الکتریکی از اختلال در فرآیند تولید جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند بیان کرد: برای نخستین بار در این تعمیرات اساسی تغییرات لازم در سیستم کنترل PLC بخشی از واحد الفین با تکیه بر توان فنی متخصصان این مجتمع صورت گرفت.

غریب پور بیان کرد: طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) این شرکت از ده سال پیش در دستور کار بود که با وجود تحریم ها و عدم همکاری شرکتهای انگلیسی ، ایتالیایی و ژاپنی به همت متخصصان داخلی انجام شد.

وی عنوان کرد: این طرح توسعه با دو هدف عمده افزایش ظرفیت از ۶۰ هزار تن به ۷۵ هزار تن و همچنین فراهم آوردن امکانی برای تولید گریدهای محصولات جدید دنبال شوه است.

81328781-5980263

مدیر عامل پتروشیمی شازند گفت: در تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی شازند بیش از پنج هزار تجهیز فنی مورد تعمیر و بازرسی قرار گرفت و علاوه بر سه هزار و ۵۰۰ نیروی این شرکت برای دو هزار نفر دیگر نیزدر زمان عملیات کارسازی شده است.

غریب پور افزود: سالانه بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصولات شیمیایی و پلیمری در پتروشیمی شازند تولید می شود که بیش از نیمی از آن محصولات نهایی و قابل فروش و بقیه محصولات واسط و میانی است.

وی توضیح داد: هم اینک نیاز بیش از پنج هزاواحد زیردستی به مواد اولیه شیمیایی در کشور به همت پتروشیمی شازند تامین می شود و بخشی از محصولات تولیدی نیز صادراتی است.

پتروشیمی شازند یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پلیمری و مواد شیمیایی است و از طرح های مهم زیر بنایی کشور محسوب می شود.

ساخت این شرکت در سال ۱۳۶۳ تصویب و مرحله نخست آن در سال ۱۳۷۲ مورد بهره برداری قرار گرفت.

فراورده های پتروشیمی از قبیل پلی اتیلن، پلی پروپیلن، بوتادین، پلی بوتادین، اسید استیک، وینیل استات، اتیلن اکساید و اتیلن گلایکولها، اتیل هگزانول، بوتانولها و اتانول آمینها از جمله مهمترین تولیدات این شرکت است.

به گزارش بویرنیوز، با توجه به شرایط سخت و تحریم ها در طول هفت سال گذشته هیچ کدام از مدیران پتروشیمی شازند اراک تن به انجام این کار نداده بودند و اصرار مهندس غریب پور به تکیه بر دانش متخصصان بومی خود شرکت موجب شد تا این اتفاق مهم صورت پذیرد.

گفتنی است پتروشیمی شازند یک مادر پتروشیمی است که ۲۱ تن از مدیران ملی پتروشیمی را به صنعت کشور هدیه داده است.

بی شک این رویه کار در فرزندان بومی استان کهگیلویه و بویراحمد موجب اعتماد بیشتر مدیران ملی به اعطای مسئولیت های کلان به فرزندان این خطه خواهد شد.

منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • قاسم دلشاد گفت:

  باز هم افتخاری دیگر برای استان.جناب مهندس غریپور این سمت جدید واقعا برازنده شماهست وما به مردانی چون شما افتخار میکنیم وبه لر بودن خودمون افتخار.جناب اقای مهندس به امید پیروزهای بیشتر وپله های ترقی بیشتر…قاسم دلشاد

 • غریبه گفت:

  فقط دو سال بعد از اورهال همه واحد ها به خواب رفتن

 • نظری عسلویه فاز 2/3 گفت:

  سلام.من چون کارم تعمیرات میدونم تحریم و تعمیرات چیه.جناب مهندس شما با این نوع مدیریت به صنعت پتروشیمی کشور خدمت بزرگی بعد از هشت سال کردین.خدا خیرتون بده.همین

 • حاج سعید گفت:

  باسلام.جناب مهندس غریبپور دس خوش.دوستانی که کامنتهای بی ربط میزارن لطف کنید رزومه مدیریتی جناب غر یب پور رو مطالعه کرده و بعد کامنت بزارن.دریافت لوح زرین مدیریت کشوری.دریافت اوح مدیریت نفت وگاز کشوری و…صدها افتخار دیگر در این راستا متعلق به ایشان میباشد.پس با مطالعه حرف بزنید نه مغرضانه.خدا یارت

 • بیکران گفت:

  باسلام.جناب مهندس غریبپور دس خوش.دوستانی که کامنتهای بی ربط میزارن لطف کنید رزومه مدیریتی جناب غر یب پور رو مطالعه کرده و بعد کامنت بزارن.دریافت لوح زرین مدیریت کشوری.دریافت اوح مدیریت نفت وگاز کشوری و…صدها افتخار دیگر در این راستا متعلق به ایشان میباشد.پس با مطالعه حرف بزنید نه مغرضانه.خدا یارت

 • بیکران گفت:

  سلام.درود خدا بر مهندس غریب پور.به حق شما جمله امام شهدا و رهبری عزیز را جامه عمل پوشاندید که ما میتوانیم.سلامت باد مدیر. مدبر .متفکر .مدیریت را.

 • saeid گفت:

  درود بر نو مهندس عزیز از خداوند منان برای شما ارزوی و موفقیت را داریم به راستی لر اصیله . خلفی

 • saeid گفت:

  درود بر مهندس غریب پور افتخار استان ما

 • محمدنژاد گفت:

  افتخار ایل دشتروم شهرستان بویراحمد بهت تبریک میگم امیدوارم سربلند وپیروز باشید انشاالله.

 • ناشناس گفت:

  افتخارخاصی برا استان نبوده وهیچ منفعتی نداشته برا استان بلکه براخودشون یه افتخار بوده .تیترخبرتون اصلا مناسب نیست و…!!!!!!

 • اکبرجهان فکر.اصفهان. گفت:

  باسلام وعرض ادب..آنگاه که تفکری پویاجریان می یابدوبینشی شگرف وذهنی خلاق به یارای اندیشه های بلندطرحی نوبرمی اندازد، عشق درمیان واژگان ملودی تازه ای مینوازدوتفکری وشخصیتی خلق می گرددوآن فکورتوانمندنجیب زاده ایست که ازورای نیمدردی بادیدگان ودیدگانی ژرف بین تااعماق وجودواژه هاودل هانفوذمیکند وترانه هایی زیباازجنس انسانیت نواخته وچه زیبابردل آشیانه می سازد.دردوستی 12ساله خودبامهندس خدادادغریب پورعزیزجرعه های زلالی ازجنس مردانگی،صداقت،انسانیت،اخلاق،پاکی،اشجاعت،متانت ومحبت رابه کرارلمس کردم.من خوشحالم،من خوشحالم ازلمس نرم خدا.الهی!پسندیدگان،تورابه توجستند،بپیوستند،ناپسندیدگان تورابه خودجستندبگسستند،نه اوکه پیوست،به شکررسید،نه اوکه بگسست،به عذررسید.ای برساننده درخود،مهدس خدادادغریب پورمارابرسانشان که کس نرسید….

 • لر باش گفت:

  درود بر غریب پور بزرگ
  آدم با ید غیرت لری داشته باشه و به این آدمای خوب و نجیب که برای استان اسم و رسم درست میکنند تقدیر و تشکر داشته باشند
  به خدا من لحظه ای که اسم یه هم استانی را میبینم یا میشنوم بغضم از خوشحالی میگیره
  درود بر غریب پور

 • ك-ي گفت:

  با سلام کار بزرگ آدم بزرگ میطلبه
  ما با ید به وجود این مدیران بزرگ افتخار کنیم

 • ناشناس گفت:

  م و علی – خیلی هم اینطور نیست که احساسی …….؟؟؟!!!

 • خرامان گفت:

  باعث افتخار است که جوانان شایسته ما و مدیران لایق هم استانی در همه عرصه ها توانایی های خود را به مسئولین نشان دهند شاید گوشه چشمی هم به وضعیت اسفبار استان انداختند. با کمال خرسندی آرزوی بهروزی داریم برای مهندس غریب پور .انشاله بزودی در صحنه هایی بمراتب والاتر شاهد موفقیت هاتان باشیم.

 • شهر گفت:

  واقعا ما متوجه هدف این همه پوشش خبری این آقا نشده ایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • م گفت:

  مهندس غریب نامی است آشنا برای تمامی مردم استان بویژه برای مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا. وی در آن زمان که دنا از بویراحمد تفکیک نشده بود برای مدت 8 سال در زمان اصلاحات در سمت فرمانداری بویراحمد خدمت کرد بواقع او جوان ترین فرماندار کشور بود. آگاهان به مسائل سیاسی میدانند ماندگاری در سمت فرمانداری برای 8 سال متوالی آنهم در منطقه ای با فرهنگ عشیره ای و قبیله ای خاص کار هر کس نیست و تا کنون سابقه نداشته کسی بتواند نه تنها اینهمه مدت در سمت فرمانداری باقی بماند بلکه محبوب قلوب مردمی هم باشد و مهندس غریب پور به شایستگی از عهده ی این کار برآمد. او اکنون نیز مدیرعامل یکی از تخصصی ترین مجتمع صنعتی کشور است. او جایی را مدیریت می کند که هزاران نیروی نخبه و متخصص در آن سرگرم خدمتند. و صد البته که مدیریت نخبگان نخبگی می طلبد که غریب پور بخوبی از عهده اش برآمده و در کوتاه مدت کارهای کرده کارستان.ضمن ابراز خرسندی و تبریک به ایشان از خدواند می خواهیم که همیشه یار و یاورش باشد.

 • علی گفت:

  درود برتو که افتخار کهگیلویه وبویراحمد ها شده ای.دشترومی سربلند.

پربازديد