تاریخ درج خبر : 1393/07/07
کد خبر : ۳۷۸۸۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پژوهشکده گیاهان داروئی دانشگاه یاسوج فعال شد

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده توانستیم پژوهشکده گیاهان داروئی این دانشگاه را فعال کنیم.3038_635414836954479453_s
شاپور رمضانی اظهار کرد: این استان ظرفیت مطلوبی در زمینه گیاهان داروئی دارد که با فعال شدن این پژوهشکده به طور حتم در این زمینه کمک شایانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به طور حتم سرمایه گذاری در زمینه گیاهان داروئی سبب تولید و اشتغال پایدار می‌شود، افزود: به طور حتم این پژوهشکده برای شناسایی ظرفیت های این استان در این زمینه انکار ناپذیر است.

رمضانی با بیان اینکه استفاده از توانایی‌های بومی هر منطقه از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: دانشگاه یاسوج در زمینه انجام کارهای پژوهشی و علمی برای به فعلیت درآوردن توانایی های بومی از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه بیش از 2 هزار گونه گیاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، ابراز کرد: این در حالی است که در کشور 7 هزار و در قاره اروپاه 8 هزار گونه گیاهی شناسایی شده است.

رمضانی افزود: این استان در زمینه گیاهان داروئی ثروتی عظیم دارد که متاسفانه بنا به دلایل مختلف از این پتانسیل به خوبی استفاده نمی شود به طوری که واردات گیاهان داروئی به استان بیشتر از صادرات آن است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دولت در زمینه سرمایه‌گذاری برای به فعلیت در آوردن گیاهان داروئی این استان تلاش کند و در زمینه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه یاسوج آماده هرگونه همکاری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دانشجوی سابق گفت:

    رمضانی آدم جالبیه. دانشگاه یاسوج را در همین مدت کم متحول کرده اما مثل برخی مدیران تو بوق و کرنا نکرده. فکر کنم اگر ارژنگ این کارها را کرده بود هر روز تیتر یک روزنمامه ها و سایتهای استانی بود. البته دوره ارژنگ بیشتر معاون فرهنگی تیتر بود آخه خیلی دوست داشت هر روز در رسانه ها عکسش منتشر بشه. ولی آدم خوبیه.

پربازديد