تاریخ درج خبر : 1393/07/08
کد خبر : ۳۷۸۹۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای اصول پدافندغیرعامل در شرکت گاز استان رضایت بخش است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشست با مدیرعامل، معاونین مسئولین واحد ها و جمعی از کارشناسان شرکت گاز گفت: در زمستان سال 92 مجموعه شرکت گاز با تمام توان و آینده نگری در راستای تامین گاز مطمئن و مورد نیاز مردم استان گام برداشت و ابراز امیدواری کرد شرکت گاز در سال 93 با تمرکز بر ایمن سازی زیرساخت ها و تقویت تاسیسات شاهد رضایت بخشی مردم و مشترکین گاز باشد.momen

محمود مومن نسب اظهار داشت: پدافند غیرعامل در واقع مجموعه تمهیدات، اقدامات و تدابیر غیر نظامی جهت حنثی سازی تهدید و مایوس نمودن منشاء تهدید است.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با اشاره به تفاوت مدیریت بحران با پدافند غیرعامل افزود: مسئولیت ها و وظایف پدافند غیرعامل کاملا متفاوت از مدیریت بحران است، مدیریت بحران در حوادث و مسایل طبیعی مانند سیل، زلزله ، طوفان و … موضوعیت می یابد در حالی که موضوع پدافند غیرعامل غالبا در تهدیدات انسان ساز ظهور می یابد.

وی اصول راهبردی پدافند غیرعامل را سیاست گذاری، تولید فکر، آینده نگری، پیش گیری، برنامه ریزی و تسهیل کار مدیریت بحران در شرایط اضطراری به منظور خنثی سازی تهدید و بحران برشمرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل بیان داشت: برنامه ریزی محافظت از جان انسانها، سرمایه های عمومی، مصونیت درونی، کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها و کسب آمادگی لازم در برابر انواع تهاجمات نظامی، امنیتی، زیستی، سایبری و…. را از اهداف اصلی و عمده پدافند غیرعامل بیان کرد.

مومن نسب با اشاره به گستره کاری حوزه پدافند غیرعامل اظهار داشت: در مقوله پدافند غیرعامل حوزه‏های متعددی مانند حوزه زیربنایی، شهرسازی، حمل و نقل، ارتباطات، دارو، غذا، آب، انرژی و…. مشخص شده است که حوزه تامین انرژی به عنوان یکی از حوزه های مهم مورد تاکید در بخش پدافند غیرعامل است.

دبیرشورای پدافند غیرعامل با اشاره بر اینکه حدود 70 درصد سبد انرژی مصرفی کشور را گاز تشکیل می دهد توجه جدی مدیریت و مجموعه کارشناسی شرکت گاز در پیاده سازی و اجرای اصول و مبانی پدافند غیرعامل را مطلوب ارزیابی کرد و در ادامه افزود: انتظار است با اجرای طرح های خاص مهندسی، مقاومت تاسیسات و طرح ها را افزایش داده و به حد مطلوب رساند.

مومن نسب با اشاره به ضرورت مقاوم سازی سازه ها و تاسیسات در برابر تهدیدات احتمالی گفت: چنانچه تاسیسات حیاتی، حساس، مهم و ضروری فاقد مقاومت کافی در مقابل تهدیدات باشند و از کارایی و مقاومت لازم برخوردار نباشند، یقینا در پی کوچک ترین تهدید، مجریان امر در تامین خدمات دچار مشکل می شوند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در پایان جلسه تاکید کرد: نتیجه مدیریت کارا و اثر بخش این است که طرح ها و تأسیساتی که مستقیما در خدمات رسانی به مردم نقش دارند در زمان عادی از مقاومت و کارایی لازم در برابر انواع بحران احتمالی برخوردار باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد