تاریخ درج خبر : 1393/07/08
کد خبر : ۳۷۸۹۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جشن دانشجویان دانشگاه یاسوج برگزار شد/ تصاویر

رئیس دانشگاه یاسوج در آیین جشن دانشجویان جدید الورود این دانشگاه با تبریک آغاز سال تحصیلی به دانشجویان جدیدالورد در مقاطع مختلف تحصیلی ، گفت: فضای حاکم بر دانشگاه ، فضایی پرنشاط و در راستای نهضت پرشتاب علمی کشور خواهد بود.

d (3)

شاپور رمضانی با بیان اینکه علم و دانش یک محصول جهانی است و حد ومرز نمی شناسد ، افزود: مبنای قدرت نمایی بسیاری از کشورها امروزه بر توسعه دانش و میزان پیشرفت علمی آن کشور استوار است.

وی با اشاره به اصل شایسته سالاری در یک نظام وحکومت دینی ، افزود: واقعیت انکارناپذیر در حوزه علم و دانش این است که هرکسی باید در حد توان و دانش خود در حیطه و فضای علمی ورود و فعالیت کند.

رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: سیاست و رویکرد اساسی دولت تدبیر وامید در حوزه دانشگاه ها این است که ضمن حرکت در مسیر پرشتاب نهضت علمی، فضایی توام با آرامش و ثبات را نیز برای ورود دانشجو به مسایل مختلف فراهم کند.IMG_1720

رمضانی با تاکید بر اینکه دانشگاه محل رقابت احزاب سیاسی نیست ، ابراز داشت: البته دانشجو نیز باید با نقدهای سازنده و روحیه پرسشگرانه خود همواره مسوولان دانشگاه و حتی جامعه را نیز به چالش بکشاند.

وی بر ایجاد فضایی آزاد برای ارایه نقدهای سازنده دانشجویان در دانشگاه تاکید کرد و یادآور شد: دانشجو به عنوان یک فرد روشنفکر، آرمان خواه و پرسشگر همواره به دنبال کسب حقیقت است.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: مسوولان نیز باید از انتقادها و نقش آرمانگرای دانشجو استقبال کند.

رمضانی تعداددانشجویان دانشگاه یاسوج در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را افزون بر شش هزار و 300 نفر دانست و گفت: از این تعداد دو هزار و 500 نفر دانشجوی مرد و دو هزار و 800 نفر نیز دختر هستند.

وی شمار دانشجویان ارشد و دکترا در دانشگاه یاسوج را نیز به ترتیب یکهزار و 380 و 250 نفر اعلام کرد.

رمضانی تعداد کد رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه را 103 رشته، دکترا 34 و کارشناسی را نیز 67کدرشته اعلام کرد.

وی از پذیرش دانشجو در سه رشته مهندسی برق، هندسه و ریاضی کاربردی دوره کارشناسی ارشد در سال تحصیلی جدید در دانشگاه یاسوج خبر داد.

رمضانی تعداد دانشجویان جدیدالورود دختر و پسر دانشگاه یاسوج در سال تحصیلی جدید را نیز یکهزار و 800 نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: امکانات و زیرساخت های آموزشی و رفاهی در این دانشگاه به هیچ وجه متناسب با نیاز فعلی تعداد دانشجویان نیست.

دانشجو باید نگاه سیاسی و استقلال فکری داشته باشد

معاون سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این آیین با تبیین نقش موثر و تعیین کننده دانشگاه و دانشجو به عنوان محور توسعه همه جانبه درکشور، گفت: دانشجو ضمن نگاه و اشراف کامل نسبت به مسایل روز جامعه و دنیا نباید ابزاری برای فعالیت جریان های سیاسی قرار گیرند.

 فتاح محمدی  افزود: البته این به منزله محصورکردن و محدودیت دانشجو برای انجام فعالیت ها و نقش آفرینی در مسایل سیاسی نیست.

وی بیان کرد: استقلال فکری ،داشتن نگاه سیاسی و رصد مسایل مختلف کشور از رسالت های اصلی یک دانشجوی پویا و با نشاط در جامعه اسلامی است.

محمدی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر علم آموزی و دانش همراه با تهذیب نفس و اخلاق، اظهار کرد: در صورت تحقق نیافتن این مهم شاهد بروز اتفاقات خطرناکی همچون بمباران اتمی شهرهای هیرشیما و ناکازاکی ژاپن خواهیم بود.

وی اثر گذاری ، تاثیرپذیری جامعه از دانشجو و کارآمدی این قشر فرهیخته را در حوزه های مختلف یادآور شد و افزود: حاکمیت اندیشه توحیدی و دین مداری نیز از دیگر ماموریت ها و رسالت یک دانشجوی مسلمان است.

محمدی دین اسلام را مکتبی بر پایه تعقل و خردورزی دانست و گفت: علمی نیز مورد تایید و مقبولیت اسلام است که بتواند دو مولفه اساسی شامل اخلاق مداری و سودمندی برای جامعه را نیز در برداشته باشد.

گفتنی است این برنامه که به همت معاونت فرهنگی دانشگاه یاسوج برگزار شده بود با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری همراه بود.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد