تاریخ درج خبر : 1393/07/09
کد خبر : ۳۷۹۰۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کمالوندی: کنگره ملی بی بی حکیمه به تعویق افتاد

دبیر کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) گفت: زمان برگزاری کنگره ملی بی بی حکیمه (س) به دلیل فراهم کردن حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان کشوری تغییر کرد.207301_orig

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امین کمالوندی گفت: زمان برگزاری کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) به دلیل فراهم آوردن مقدمات حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان کشوری تغییر کرد.

کمالوندی با بیان این که این کنگره ملی قرار بود در روزهای 16 و 17 مهرماه جاری در جوار حرم بی بی حکیمه (سلام الله علیها) برگزار شود، افزود: با هماهنگی های صورت گرفته استاندار استان با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان برگزاری این همایش تغییر و در روزهای هفتم و هشتم آبان ماه امسال در جوار حرم بی بی حکیمه (سلام الله علیها) برگزار می شود.

وی بیان داشت: با توجه به این که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های مختلف فرهنگی و هنری به صورت فشرده در برنامه کاری نداشته و امکان جابجایی برنامه های وزیر محترم نبود، با رایزنی های صورت گرفته دکتر سید موسی خادمی، استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد و دکتر جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این کنگره ملی در تاریخ های اعلام شده برگزار می شود.

بنابراین گزارش: مرقد و زیارتگاه امامزاده بی ‌بی حکیمه خاتون (سلام الله علیها) دختر بلافصل امام هفتم موسی ‌بن ‌کاظم (علیه السلام) در 81 کیلومتری و جنوب گچساران در ضلع شرقی روستای بی ‌بی حکیمه (سلام الله علیها) از توابع و روستاهای این شهرستان، حد فاصل بندر گناوه به مرکز گچساران (دوگنبدان) در میان تنگه ‌ای بزرگ و طولانی قرار گرفته است.

مرقد مطهر بی ‌بی حکیمه (سلام الله علیها) یکی از پرآوازه ‌ترین و امامزاده‌ های جنوب کشور بوده که همه ساله پذیرای زائران بسیار زیادی از جنوب کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس و شیعه ‌نشین از جمله کویت، بحرین، امارات، قطر و دیگر کشورهای عربی از جمله لبنان، عراق، عربستان و سوریه است.

نخستین کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) روزهای هفتم و هشتم آبان ماه امسال با حضور میهمانان کشوری و استانی در جوار حرم مطهر این امامزاده واجب تکریم برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • صالحی گفت:

    باسلام واحترام، قراربود نتایج داوری مقالات بی بی حکیمه (س) دردهه کرامت (نیمه دوم شهریورماه)اعلام شود که تحقق نیافته است لطفا بفرمایید نتایج داوری کی وچگونه اعلام خواهد شد با تشکر.

  • برندگان گفت:

    پس برندگان چی شد؛ لطفا اسامی برندگان را اعلام کنید

پربازديد