تاریخ درج خبر : 1393/07/09
کد خبر : ۳۷۹۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نداشتن رابطه و پول مانع از رسیدن به خواسته های فوتبالی ام شد

در حین بازی فوتبال استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان یکی از توپ جمع کن ها وارد میدان شد. این حرکت در رسانه های محلی، ملی و جهانی باز تاب هایی داشت.

۲۰۱۴۰۹۳۰_۱۷۱۹۵۱

مصطفی آبسالان ساکن روستای گندی زار بخش پاتاوه شهرستان دنا که به عنوان توپ جمع کن در باشگاه ذوب آهن اصفهان مشغول بود وارد زمین بازی شد و برای دقایقی در روند بازی این دو تیم اخلال به وجود آورد.

IMG-20140930-WA0027

سایت استان جهت روشن نمودن افکار عمومی مصاحبه ای با وی انجام داد. متن مصاحبه بدین شرح است:

مصطفی آبسالان هستم، 22 ساله ساکن روستای گندی زار بخش پاتاوه. از سن 17 سالگی به دلیل علاقه شدید به فوتبال و علیرغم اصرار پدرو مادر جهت ادامه تحصیل، ترک تحصیل کردم و عاشق فوتبال هستم.

در یک خانواده فقیر زندگی می کنم شغل پدر و مادرم کشاورزی است. فقر مالی دلیلی برای پا پس کشیدن من از دنیای فوتبال نیست. بسیاری از بازی ها را با سفر به استان های دوردست و تهران از نزدیک می بینم و در صورت نداشتن پول برای سفر از دوستان خود پول قرض می گیرم.

سعی کردم استعدادهای ورزشی خود را با مراجعه به باشگاههای استان مانند برق وشهرداری یاسوج بروز نمایم ولی چه بگویم که نداشتن رابطه و پول مانع از رسیدن به خواسته های فوتبالی ام شد. مرتب در تکاپو بودم، شب و روز من شده بود فوتبال و آرام و قرار نداشتم.

یک شب به اتفاق برادرم در اتاق خواب بودیم نیمه های شب خواب دیدم که لیونل مسی توپی وارد دروازه حریف کرد به طرف مسی دویدم و وی را درآغوش گرفتم غافل از این که خوابی بیش نبود ولی به جای لیونل مسی بخاری اتاق خواب را در آغوش گرفتم که برادرم مانع از سوختن من شد.

عاشق و هوادار تیم استقلال هستم و سعی کردم بازی های این تیم را در تهران و شهرستان ها از نزدیک ببینم. از هر راه ممکن سعی داشتم خودی نشان دهم. سکوهای ورزشگاه آزادی را با شعار و هواداری برای تیم استقلال گرم می کردم. جلوی دوربین های تلویزیونی و رسانه ای ظاهر می شدم و برای هواداران نیز شناخته شده بودم به طوری که در یک بازی تماشاگران استقلال، خطاب به کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال شعار می دادند: “کی روش یادت باشه مصطفی باید باشه”.

برای گزراندن خدمت سربازی وارد نیروی هوایی ارتش شدم و در آن جا نیز به عضویت باشگاه نیروی هوایی درآمدم و در یک سری مسابقات فوتسال تیم ما قهرمان و خودم نیز آقای گل مسابقات شدم.

IMG-20140930-WA0038

بعد از مدتی به باشگاه سپاهان اصفهان و آقای قلعه نویی مراجعه کردم و با التماس از وی خواستم تا جایی در تیم سپاهان اصفهان داشته باشم باز هم نشد. دوباره مأیوس نشدم و راهی باشگاه ذوب آهن اصفهان شدم و تلاش هایم برای بازی در این تیم نیز به دلیل این که وضعیت مالی مناسب نداشته و پدر کت شلواری نداشتم نیز به جایی نرسید.

IMG-20140930-WA0037

به هر راهی زدم به در بسته خوردم. مجبور شدم برای اینکه بعداٌ بچه هایم بتوانند در باشگاه ذوب آهن بازی کنند توپ جمع کن این تیم شدم به امید اینکه از حالا راهی برای آیندگان خود در فوتبال باز کنم. به خانواده ام گفته بودم که باشگاه به من خوابگاه داده، درحالی که در برخی مواقع به دلیل نداشتن خوابگاه در پارک های شهر اصفهان شب را به صبح می گذراندم.

در بازی ذوب آهن اصفهان و استقلال در کنار زمین به عنوان توپ جمع کن مشغول بودم. به فکر عمیقی فرو رفتم و از خودم سوال کردم چرا من یک آندو تیموریان نباشم. من که هدفم خدمت به مردم است. من که حاضرم با نان و پیاز خود بسازم و چشم داشت مالی از باشگاه ندارم و فقط دوست دارم بازی کنم.

سه پیراهن بر تن داشتم که شب قبل از مسافرت با پرداخت ده هزارتومان به یک خطاط در شهر پاتاوه متنی که برخاسته از دلم بود را روی آن نوشتم. والدین با دیدن این متن و پیراهن از من خواستند این کار که با این نوشته وارد زمین بازی شوم را انجام ندهم.

در حین بازی توپی را به درون زمین بازی انداختم و با فرستادن صلوات وارد زمین شدم و از پشت سر دروازه بان استقلال توپ را وارد دروازه فروزان فر نمودم. بعد از آن به نیمه های میدان رسیدم و پیراهنی که روی آن نوشته بودم “گناه من چیست که در این فوتبال جایی ندارم” را به تماشاگران،بازیکنان، نیمکت نشینان و دروبین های تلویزیونی نشان دادم.

هدفم نه مشهور شدن بود و از قبل نیز به خانواده ام گفته بودم که اگر هدفم مشهور شدن باشد به سمت بازیکنان می روم و یکی از آنها را در آغوش می گیرم. به هر دری زدم از هر راهی وارد شدم نتوانستم استعداد ورزشی و جایگاه خود را به دست آورم و این کار را برای مطرح شدن خواسته ام در برنامه هایی مانند برنامه نود و آقای فردوسی پور که سعی دارد در فوتبال عدالت رعایت شود انجام دادم.

بعد از خارج کردنم از زمین توسط انتظامات راهی بازداشتگاه شدم که با وساطت مسئولین باشگاه ذوب آهن از بازداشت بیرون آمدم و به خانه بازگشتم.

در پایان از دو باشگاه بزرگ استقلال و ذوب آهن و تماشاگران و در یک کلام از مردم شریف و ورزش دوست ایران عذر خواهی می کنم.

تهیه گزارش: عزت اله محسنی پور

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فلک بزم گفت:

  من همسایشونم خدایی حقش ترا قران به ارزوش برسونیتیش

 • پیشکسوت فوتبال بازیکن عمران زاگرس وعمران گفت:

  سلا خواستم جواب کسانی که گفتن بازیش خوب است ووو. اقایان محترم اگر اقا مصتفی با زیکن بود این را بدانید از طریق برادران سلیمانی عماد علی جمشید و و به تبم شهرداری معرفی میشد پس. اول باید از تیم های کوچک شروع کند تا برسد به سپاهان واستقلال پس ایشان علاقه به فوتبال دارد نه بازیکن است

 • شایان سلیمان اصل گفت:

  سلام من یکی از بچه‌های پاتاوه هستم من میگم که واقعا حقشه تازه خیلی دیگه هم هست که در کوچکی جز تیم ملی هم بودن ولی حقشون رو خوردن خدا پدر پول رو بسوزونه که واقعا شیطانی دیگر است.

 • امیدوارم مصطفی به حقش برسه

 • وحید اسفندیاری گفت:

  منم موافقم و امیدوارم الان که مصطفی حرفاشو زده مسولین همت کنن و کمکش کن. اگه مسولان فکری به حال مصطفی و امثال مصطفی نکنن در آخرت باید جواب بدن

 • روح الله احمدی گفت:

  میدونم بی عدالتی خیلی هست من پسر عموشم به خدا میدونم مصطفی از80درصد بازیکنای لیگ بهتر بازی میکنه ولی نداشتن پارتی و پول مانع رسیدن او به هدفش میشود.

 • کیومرث دوستکام پیشکسوت فوتبال استان از بخش سوق گفت:

  خدمت دوست عزیزم جناب اقای پرویز موسوی ریاست محترم هیت فوتبال استان امید است با توجه به شناختی که از شما دارم احساسات اقای ابسالان درد امروز جوانان این استان است وجناب عالی هم از ورز شکاران مطرح استان بو دید وحالا هم مسول این جوانان نگذارید اینها حسرت به دل بمانند می توان از انها تست گرفته وبا عشق وعلاقه ای که دارند بهتر ار ان با زیکنی است که به عشق پول از دیگر استانها وارد فوتبال این اسان می شوند به درد می خورند ایشان را د ریابید باتشکر

 • میثم رخشان گفت:

  من میدونم این اقا به حق خودش میرسه چون حقش پاکه

 • شهرام پاساد .پاتاوه گفت:

  من بازیش را دیدم/خدا وکیلی این آقا باید با داد فریاد به حق خود برسه/

 • سعادت پروری گفت:

  واقعا حقش خورده شده
  اگه بازی فوتبالی بواگه دوره مرحوم حجازی .علی پروین و… بود حق مصطفی ها خورده نمی شد چون بحث پول و دلالی و پارتی نبود غیرت ایرونی داشتن لطفا کمکش کنید

 • رضا گفت:

  جز حقیقت چیزی نگفته . فوتبال روزگاری که وارد مسائل مالی نشده بود مال بچه های فقیر بود اکنون که پول توشه ، شده مال اغنیا و پارتی دارها

 • پاتاوه گفت:

  حق داره. بازیشو دیدم عالیه

 • اصغرچشته گفت:

  با تشکر از جناب محسنی بخاطر خبر بدون حاشیه
  قابل توجه خانواده فوتبال
  اگه مصطفی پیشرفت کنه بازار شما گرمتر میشه میگن آدم بی خدا باید بمیره اما نه آدمهای امثال مصطفی که استعداد دارند اما پول ندارند
  باید بمیرند لطفا با پاسخ به این خبر به مصطفی ها کمک کنید

 • jamal گفت:

  بابا دمت گرم

 • حمزه ابسالان گفت:

  من برادرشم اون هم بازیش خوبه هم علاقه داره.از مسءولین وشهردار محترم و مربی و
  مجری تست شهرداری خواهشمندم کمکش کنین به هدفش که حقشه برسه

 • علیرضا محسنی پور گفت:

  از مصطفی به خاطر این کارش تشکر می کنم چون اون ثابت کرد که ضایع نمودن حق زیاده و باید کسانی چون مصطفی نا امید نشوند و تا آخرین لحظه دست از تلاش بر ندارندو تا رسیدن به حق خود تلاش نمایند.

 • حسن گفت:

  خدایی ب دادش برسین

 • نوشاد دوستی گفت:

  بدبخت، بیچاره، این فوتبال جایی برای امثال شما که پول ندارید نیست، حیف جوانان با استعداد کشور عزیزمان که در بی عدالتی می سوزند.

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

 • ناشناس گفت:

  کاش روزی برسد که امثال مصطفی بتوانند بدون واسطه به حق خود برسند

پربازديد