تاریخ درج خبر : 1393/07/09
کد خبر : ۳۷۹۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشنهاد جالب معاون فرماندار بویراحمد در خصوص بیمه‌ روستائیان و عشایر

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد ارائه خدمات به عشایر را منوط به پوشش بیمه‌ای آن‌ها عنوان کرد و گفت: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز باید به شرط تحت پوشش قرار گرفتن بیمه روستائیان باشد.کناری

شاهرخ کناری در اولین جلسه راهبردی صندوق بیمه، بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر شهرستان با اشاره به اینکه صندوق بیمه روستائیان از مزایای خاصی برخوردار است، گفت: انتظار می‌رود ادارات و نهادها در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با بیان اینکه هر دستگاهی به نوبه خود در بحث بیمه روستائیان و عشایر از سهم و وظیفه‌ای دارد، گفت: آموزش و پرورش به سهم خود از طریق مدیران مدارس اطلاع‌رسانی لازم را در این خصوص داشته باشند.

کناری بر لزوم برگزاری کلاس‌های توجیهی ویژه مدیران مدارس در این خصوص تاکید کرد و گفت: بهورزان روستایی در مراکز بهداشت می‌توانند در بحث اطلاع‌رسانی مزایای صندوق بیمه روستائیان و عشایر اقدام کنند. از مجموع 23 هزار و 137 خانوار روستایی و عشایری شهرستان بویراحمد تنها سه هزار و 954 خانوار تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر بوده که کمتر از 20 درصد است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد بر لزوم برگزاری همایش دهیاران و شوراها به منظور اطلاع‌رسانی بیمه روستائیان و عشایر طی دو هفته آینده تاکید کرد.

این مسئول تصریح کرد: برنامه‌ریزی جهت حضور بخشداران و کارگزاران به عنوان طرح ده‌گردشی به تصویب رسید که انتظار می‌رود این امر اجرایی شود.ادارات جهاد کشاورزی باید همکاری لازم را برای فعال‌سازی واحد ترویج جهت اطلاع‌رسانی بیمه روستائیان و عشایر داشته باشند.

این مسئول ارائه خدمات به عشایر را منوط به پوشش بیمه‌ای آن‌ها عنوان کرد و گفت: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز باید به شرط تحت پوشش قرار گرفتن بیمه روستائیان باشد.

وی بر لزوم سرکشی و حضور مستمر کارگزاران در بین عشایر تاکید کرد و گفت: اطلاع‌رسانی از طریق شبکه استانی دنا و حضور در جلسات راهبردی و پوشش خبری می‌تواند در افزایش پوشش بیمه‌ای کمک کرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد تصریح کرد: روستائیان و عشایر را باید به گونه‌ای هدایت کرد که تحت پوشش حمایت بیمه‌ای روستائیان و عشایری قرار بگیرند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.
منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد