تاریخ درج خبر : 1393/07/10
کد خبر : ۳۷۹۰۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

سایت انتخاب به شیوه جدیدی از دسترس خارج شد

سایت انتخاب به دستور دادستانی تهران توسط شرکت طراح و پشتیبان خود از دسترس کاربران خارج شد.

به گزارش خبرنگار ما، این شیوه جدید فیلترینگ، که به جای نمایش پیام دسترسی شما به این سایت مجاز نمی باشد، مخاطب را با صفحه ای با عنوان Forbidden مواجه می نماید در خصوص سایت های خبری سلام نو و انتخاب به کار برده شد.

به گزارش خبرنگار ما، سایت انتخاب که یک دوره در تعداد زیادی از اخبار خود به تخریب برخی مدیران اقتصادی دولت روحانی و ارتباط دادنشان به فساد مالی دولت قبل پرداخته بود پس از عکس المعل نوبخت معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت، این سایت از مقامات یاد شده عذرخواهی و اعلام کرد خبرهایش واقعیت نداشته است.

سایت انتخاب پس از مدتی دوباره همان شخص که به گفته سخنگوی دولت از اتهاماتش توسط سه قوه تبرئه شده بود را در اخبار خود  تحت عنوان مدیران بازداشتی و متهمان فساد مالی تیتر کرده بود.

مصطفی فقیهی مدیرمسئول سایت  «انتخاب»در فیسبوک خود دلیل فیلترینگ این سایت را شکایت یکی از معاونان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دانست.
وی  ادامه داد: جناب دکتر نوبخت پاسخ دهند که آیا تهیه گزارش از اقدامات برخی جریانات خاص اقتصادی، و طرح یک سئوال از آقای نوبخت که «چرا باید متهم فساد سه هزار میلیاردی معاون ایشان باشد» ، باید با شکایت رو به رو شود؟

نوبخت: هر سه قوه کتبا اعلام کردند که آن فرد بی‌گناه بوده است

این در حالی است که چهار ماه قبل پس از انتشار خبرهایی در تخریب و مرتبط دانستن مدیران منتخب اقتصادی دولت تدبیر و امید با اختلاسها و فسادهای مالی دولت قبل سخنگوی دولت روحانی با گلایه از این تخریبها، گفت: من از آن رسانه بسیار گله مندم که بدون این که تحقیق کافی در این باره انجام دهد، عکس وی و یک خدمتگزار دیگری را در کنار« مه آفرید » قرار داد تا در افکار کسانی که فقط این تصاویر را می بینند، یک فردی با این توضیح را بخواهد مجددا زیر سوال ببرد، به نظرم این اقدام هم غیرحرفه‌ای و هم غیر‌اخلاقی بوده است.
نوبخت، اظهار داشت: وقتی از هر سه قوه اعلام کرده‌اند که ایشان بی‌گناه است و در این رابطه از نظر آن ها اگر هم ابتدا مورد سوء ظن بود الان دیگر برطرف شده است، آیا به نظر شما برای این که مبادا کسی حرفی بزند، چنین فردی را که در قبل هم فشارهای روحی و عاطفی را هم خودش و هم خانواده اش تحمل کرده است، با عافیت طلبی کنار بگذاریم.

عذرخواهی سایت انتخاب

انتخاب پس از یک دوره پوشش خبرهای تخریبی از برخی مدیران اقتصادی و عکس العمل دولت، پس از حذف خبرهای تخریبی در یک متن عذرخواهی نوشت: خبرنگار ما دریافت که دستگا‌ه‌های نظارتی و امنیتی کشور و دیگر مراکز مهم مرتبط طی گزارش هایی جداگانه سید حمید پورمحمدی را در ماجرای فساد بانکی 3 هزار میلیاردی بی‌گناه دانسته و حتی در بخش هایی از گزارشات به نقش ایشان در مقابله با جریان اختلاس گر اشاره شده است.
براین اساس، سایت «انتخاب» به دلیل انتشار این خبر از آقای سید حمید پورمحمدی و خانواده وی و همچنین آقای نوبخت پوزش می‌طلبد.

حمله سایت انتخاب به مدیرعامل بانک سپه

سایت انتخاب پس از مدتی حملات خود را علاوه بر پورمحمدی متوجه سید کامل تقوی نژاد کرد.

پس از این حملات مدیرعامل بانک سپه به حملات واکنش نشان داد و با بیان اینکه بر سر منافع بانک با هیچ کس و هیچ گروهی معامله نمی کنم اظهار داشت: قسم خورده ام جایی که منافع بانک در میان است برای حفظ آن از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نکرده و بر سر این منافع با هیچ گروهی معامله نمی‌کنم و در استخدام اخیر اجازه نمی‌دهیم حقی از کسی ضایع شود.

نوع سخنان تقوی نژاد در واکنش به این اخبار سریالی نشان از مواجهه با یک جریان رسانه ای ندارد و بلکه از دخالت افرادی که منافعشان در بانک به خطر افتاده است حکایت می‌کند. به شکلی که صحبتهای آقای تقوی نژاد این حرکتها را تلاش در جهت اعمال مدیریت در شرکتهای بانکی و جلوگیری از برخورد با بدهکاران بزرگ سیستم بانکی اعلام کرد.
در بررسی دوره ای تیترهای سایت انتخاب خبرهایی درحمایت از برخی بدهکاران بانکی برای پذیریش مسوولیت در بانکها و تلاشهایی برای تغییر مدیرانی که با این خواسته مقابله می کنند دیده می شود که مقاومتشان منجر به انتشار پشت سر هم خبرهای به ظاهر انتقادی و پر اتهام نسبت به سوابقشان شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد