تاریخ درج خبر : 1393/07/11
کد خبر : ۳۷۹۱۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار روسای ادارات عضو شورای گفت‌وگو را ملزم به حضور در جلسات کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست تا ادارات عضو شورای گفت‌وگو را الزام به حضور در جلسات کنند.IMG_1740

جبار کیانی‌پور در یازدهمین جلسه شورای گفت‌وگو دولت با بخش خصوصی، اظهار کرد: امروز شاهد موفقیت‌های دولت در مهار تورم هستیم و به عنوان نماینده بخش خصوصی از محقق شدن اهداف دولت تدبیر و امید در این راستا خرسند هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج با اشاره به رشد شش و پنج دهم درصدی اقتصاد کشور اذعان کرد: امیدواریم با پشتکار دولت رشد اقتصادی کشور نیز به هفت درصد برسد.

کیانی‌پور با اشاره به دستور کار جلسه با عنوان بررسی پیشنهادات موثر در جهت کمک به راهکارهای برون رفت از رکود غیر تورمی در اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد و بهبود فضای کسب و کار بیان کرد: بخش خصوصی پیشنهادات خوبی در این راستا دارد.

این مسئول اولین پیشنهاد خود را لزوم تلاش دولت برای وادار کردن بانک‌ها به پرداخت تسهیلات عنوان کرد و گفت: سرمایه در گردش و کاهش و تعدیل اخذ مالیات از واحدهای تولیدی در برون رفت رکود غیر تورمی موثر است.

وی پرداخت مطالبات بخش خصوصی از سوی دولت، حذف قوانین مزاحم، تلاش برای راه‌اندازی واحدهای کوچک استانی و استفاده هرچه بهتر از اعتبارات صندوق توسعه ملی را دیگر راهکارهای برون رفت از رکود غیر تورمی عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج با اشاره به دستور کار دوم مبنی بر بررسی پیرامون رتبه‌بندی شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی در راستای تحقق اهداف دولت مبنی بر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و رونق فضای کسب و کار بیان کرد: امیدواریم مشکلات پیرامون این بحث رفع شود.

کیانی‌پور اذعان کرد: بخش خصوصی کشور و به تبع آن کهگیلویه و بویراحمد بر این عقیده است که آزادسازی و رتبه‌بندی شرکت‌ها می‌تواند در رونق کسب و کار موثر واقع شوند.

وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی بیان کرد: خوشبختانه از استان های پیشرو در برگزاری جلسات و تعداد زیاد مصوبات هستیم که نشان از تعامل و همکاری بین بخش خصوصی و دولت است.

IMG_1729

این مسئول با بیان اینکه تعداد زیادی از اعضای جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی در جلسه حضور نداشتند، گفت: انتظار می‌رود استاندار استان ادارات عضو شورای گفت‌وگو را الزام به حضور در جلسات کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج با بیان اینکه تنها استانی هستیم که تماما تشکل‌ها در شورای گفت‌وگو حضور دارند، گفت: اعضای جدید با مشورت استاندار و معاون برنامه‌ریزی ابلاغ آن‌ها صادر می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد