تاریخ درج خبر : 1393/07/11
کد خبر : ۳۷۹۱۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کریمی: جامعه از وعده دادن بیزار و از راستگویی استقبال می کند

سید کرامت اله کریمی زاده ،سرپرست فرمانداری کهگیلویه، روز پنج شنبه، در جلسه شورای اداری بخش چاروسا ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به سبز قامتان این سرزمین،گفتمان اعتدال را یک گفتمان تاریخی قلمداد کرد.

در این جلسه که با حضور سرپرست فرمانداری کهگیلویه، بخشدار چاروسا و مسئولین اداری شهرستان کهگیلویه و بخش چاروسا ، در بخشداری چاروسا برگزار شد، فرماندار کهگیلویه گفت :گفتمان اعتدال در تصویر دولت تدبیر و امید ، دولت خجسته و میمونی است که در نگاه عقلانی در برش تاریخی کشورمان، با یک نگاه ظریف پا به عرصه وجود گذاشته است. اگر چه اعتدال گفتمانی امروزی نامیده می شود، اما این یک گفتمان تاریخی است که از آغاز حیات اسلام در متن جامعه خود را نشان داده و می دهد. و این گفتمان تاریخ اسلام هست و خواهد بود.

رئیس شورای اداری کهگیلویه، ضمن اشاره به نگاه اعتدالی در سرتاسر زندگی پیامبر اسلام و امام علی (ع) تاکید می کند: دین اسلام در نگاه به همه ابعاد آن، نگاه اعتدال و میانه روی را در مسیر زندگی بشر به رویه گذاشته است.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اگر چه تاکتیک و راهبرد، مکانیزم یک گفتمان می باشد، اما گفتمان اعتدال به معنای خاص یک تاکتیک نیست، بلکه یک هویت در ساختار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی جامعه ایران بوده است. و یادآوری می کند که ما براین قاموس، امروزه دولت تدبیر و امید را نگاه می کنیم .

سرپرست فرمانداری کهگیلویه، سپس به برشماری مکانیزم های دولت مورد اشاره خود می پردازد و حفظ ارزش های دینی و ارزش های مهم حاکمیت اسلامی به نام جمهوری اسلامی را اولین مکانیزم مطرح شده در دولت تدبیر و امید معرفی می کند.

حفظ کرامت انسانی در همه نگاه ها اعم از : نگاه مدیر و غیر مدیر، مسئول و غیر مسئول، به معنای خاص دومین مکانیزم از منظر ایشان در نگاه دولت اعتدال می باشد.

سید کرامت اله کریمی زاده ، سپس به مسئولین اداری حاضر در جلسه توصیه می کند که ارزش های اخلاقی و ارزش هایی را که سالها با آنها خو کردیم را فراموش نکنیم، که جامعه از وعده دادن بیزار است و از راستگویی و وفای به عهد و اعتماد استقبال می کند .

رئیس شورای اداری کهگیلویه، سپس تعامل بین مدیران و مجریان و تعامل با مردم را دوسطح تعامل در نگاه دولت تدبیر و امید معرفی میکند و اضافه میکند: کار باید منظم، دامنه دار، برنامه ریزی شده و بر اساس اولویت بندی باشد. مشکلات باید مطالعه و اولویت بندی شود و آرام آرام مورد توجه قرار بگیرد.

کریمی خواسته مهمش را از مسئولین اداری نگاه به مشارکت و تشریک مساعی مردم در همه ابعاد دانست و گفت: طرح ها را مورد مطالعه و بررسی کامل قرار خواهیم داد و آن چیزی را که از توانمان شکل گرفت به مردم خواهیم گفت.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد