تاریخ درج خبر : 1393/07/13
کد خبر : ۳۷۹۲۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

افشین: فاز اول کارخانه آجر دهدشت بهمن ماه به بهره برداری می رسد

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه گفت: فاز اول کارخانه آجر و سفال دهدشت بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

سید باقر افشین در جلسه بررسی پروژه های عمرانی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه این کارخانه در زمینی به مساحت 25 هکتار در سال 89 کلنگ زنی شد، افزود: ماشین آلات فاز اول آن نصب شده است و در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: این کارخانه تنها پروژه ای است که در سطح شهرستان در جهت اشتغال زایی و توسعه منطقه تأثیرگذار است.

افشین اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه 100 نفر به طور مستقیم به فعالیت مشغول می شوند.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه روزانه 800 تن آجر و سفال تولید می کند، تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه در اقتصاد و رونق منطقه مؤثر است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه همچنین با اشاره به مشکلات فراوان واحدهای تولیدی این شهرستان، اضافه کرد: دولت برای رفع این مشکلات تسهیلاتی تحت عنوان سرمایه در گردش در اختیار این واحدها قرار می دهد این در حالی است که این واحدها به دلیل بدهی معوقه قادر به دریافت این تسهیلات نیستند.

افشین همچنین واردات بی رویه کالا به این شهرستان را یکی از مهمترین معضلاتی دانست که بسیاری از واحدهای تولیدی را عملا در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدیران واحدهای تولیدی این شهرستان فرهنگ صنعتی ندارند، بیان کرد: این امر به یک معضل تبدیل شده و سبب شده در زمینه فروش محصولاتشان با مشکلات بسیاری مواجه باشند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه همچنین با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی این شهرستان به دلیل عدم نقدینگی توانایی به روز کردن ماشین آلات این واحدها را ندارند، تأکید کرد: عدم به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات ضررهای زیادی را به تولیدکنندگان وارد می کند.
منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد