تاریخ درج خبر : 1393/07/14
کد خبر : ۳۷۹۳۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تیم مدیریتی توانمند و با برنامه بر آموزش و پرورش استان حاکم است/ هنرستانها سه ساله می شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد درنخستین روزهای بازگشایی مدارس از گروهای آموزشی استان بازدید ودر جلسه ای با سرگروهای آموزشی فنی وحرفه ای سیاستها وبرنامه های سال تحصیلی را برای ارتقاء کیفیت آموزشی تشریح کرد.

21

آموزشهای فنی وحرفه ای زمینه ساز پیشرفت وتوسعه است

سید علی اکبر هاشمی در ابتدای سخنانش به اهمیت آموزشهای فنی وحرفه ای اشاره کرد و گفت: آموزشهای فنی وحرفه ای نیروی متخصص وماهر کشور را که زمینه ساز پیشرفت وتوسعه است را فراهم می کند وباید این آموزشها جدی گرفته شوند .
وی نیروی انسانی را ارزشمند ترین سرمایه های یک کشور برای توسعه و پیشرفت دانست گفت: آموزش های مهارتی ، فنی و حرفه ای نیز از راهکارهایی است که نیروی انسانی را برای توسعه و پیشرفت کشور آماده و تجهیز می کند.

توسعه جامعه در گرو رشد و توسعه نیروی انسانی است

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان افزود: باید به این نوع آموزش ها در جامعه توجه ویژه ای داشته باشیم چراکه توسعه جامعه در گرو رشد و توسعه نیروی انسانی است و این امر نیز با آموزش های مهارتی ، فنی و حرفه ای بیشتر قابل دستیابی است.
وی اضافه کرد: افزایش و توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در فرآیند تولید، امری حیاتی است که این امر باید مورد توجه مسوولان امر قرار گیرد.
وی اظهار کرد: سرمایه گذاری های زیربنایی، تجهیزات و سرمایه، بدون نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد، بلااستفاده خواهد ماند و این نیروی انسانی است که داشته های ما را بارور می سازد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان اظهار امیدواری کرد: با شناسایی بیش از پیش نیازهای جامعه و ایجاد بستر مناسب برای آموزش مهارتی مورد نیاز، آینده درخشانی برای استان و نیروهای کارآمد فراهم شود.
وی با بیان اینکه در گذشته انتخاب رشته براساس نیازهای جامعه صورت نگرفته است گفت: باید دانش آموزان را به انتخاب رشته های فنی وحرفه ای تشویق کنیم تا از این طریق هم نیروی انسانی کشور را در رشته های مورد نیاز تامین کنیم هم مانع مازاد شدن نیروی انسانی در رشته های غیر ضرور بشویم
هاشمی افزایش توانمندی، خلاقیت و بکارگیری دانایی و دانش را از جمله عوامل مهم در مهارت آموزی دانست و گفت: مهارت آموزی نیز یکی از عوامل مهم توسعه کار و اشتغال و مقابله موثر با بیکاری است و باید به آن بیش از پیش توجه شود.
هاشمی توسعه وترویج رشته های فنی وحرفه ای را در جامعه یک ضرورت دانست واظهار داشت : مدیران وافکار عمومی با نقش نیروهای ماهر آشنایی کافی ندارند واز وظایف ماست که این مهم را به جامعه انتقال دهیم.

از سال آینده هنرستانها سه ساله می شود

وی نگرش جامعه به رشته های فنی وحرفه ای را مثبت ارزیابی کرد وگفت: از سال آینده هنرستانها سه ساله می شود ودانش آموز مستقیم از متوسطه اول به هنرستانها راه پیدا می کنند.
سید علی اکبر هاشمی در ادامه افزود: توسعه وارتقاء کیفی رشته‌های فنی برای دانش آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش از از رویکردهای آموزش وپرورش است و این موضوع باعث شده است تا استقبال عمومی دانش آموزان از این رشته‌ها افزایش یابد.
وی از اختصاص ۴۳۵میلیون تومان برای خرید تجهیزات هنرستانها خبر داد وگفت : بر اساس اولویت بندی صورت گرفته توسط کارشناسان این تجهیزات بزودی در اختیار هنرستانها قرار خواهد گرفت.
کیفیت بخشی به آموزش از اهداف شکل گیری گروههای آموزشی
هاشمی تقویت گروههای آموزشی را از اولویتهای اصلی اداره کل آموزش وپرورش استان دانست وگفت باید با بسیج همه امکانات واستفاده از همه ظرفیتها وپتانسیلها در راه تحقق ارتقاء آموزشی گام برداشت.
وی کیفیت بخشی به آموزش را یکی از اهداف شکل گیری گروههای آموزشی عنوان کرد و گفت مراقبت از شاخصها، ارتباط خوب با دبیران ونظارت براقدامات آموزشی از وظایف گروههای آموزشی است که در نهایت منجر به اصلاح امورمی شود.
وی افزود: گفتن بیان مشکلات توسط سرگروههای آموزشی نشان از احساس مسئولیت آنان می باشد که حساسیت این اساتید در پیگری ودنبال کردن مشکلات باعث دلگرمی است .

تیم مدیریتی توانمند و با برنامه بر آموزش وپرورش استان حاکم است

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تیم مدیریتی بسیار توانمند و با برنامه بر وزارت آموزش وپرورش وآموزش وپرورش استان حاکم است که با نظارت وکنترل دقیق و به دور ازعجله وشتابزدگی کارها را پیگیری ودنبال می کند.
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان با تاکید بر سیاستهای اصولی حاکم بر آموزش وپرورش بر اساس مطالبات ونیازسنجی ها خاطرنشان کرد: ارتقای مدیریت آموزشگاهی، ساماندهی نیروی انسانی، مشارکت جدی اولیاء ، عدم تمرکز در ادارات وبرون سپاری از سیاست های اصولی آموزش وپرورش می باشد.

روح آموزش و پرورش در مدرسه است

هاشمی گفت: روح آموزش وپرورش در مدرسه است وهمه باید کمک کنیم مدارس پویا و فعال داشته باشیم .
وی با اشاره به اینکه معلم آهنگ ، فضا و جو کلاس درس را تنظیم می کند، اظهار داشت : روح دانش آموزان پرورش و رشد این روند از روح معلم آغاز می شود. وباید معلم برای ایجاد فضایی با نشاط وسرشار از امید در مدرسه وکلاس درس تلاش کند.
هاشمی افزود : معلم باید با انواع روش های تدریس آشنا باشد اطلاعاتش به روز باشد، و بداند که دانش آموزان دارای تفاوت های فردی هستند و با استفاده از روش های تشویق وتنبیه برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان تلاش کند.
دراین جلسه که مهندس شاپور صیادیان رئیس اداره فنی وحرفه ای وداوورد نیکبخت رئیس گروه تکنولوژی گروهای آموزشی حضور داشتند سرگروهای آموزشی رشته های مختلف فنی وحرفه ای دیدگاهها ونقطه نظرات خود را بیان کردند وبر تعامل هرچه بیشتر گروهای آموزشی با واحدهای اداره کل آموزش وپرورش تاکید کردند. مدیر اجرایی گروهای آموزشی فنی وحرفه ای استان نیز در این جلسه از آمادگی کامل گروهای آموزشی فنی وحرفه ای برای پشبرد اهداف آموزشی و ارتقاء کیفیت بخشی خبر داد وگفت : گروهای آموزشی بازویی توانمند برای ارتباط هرچه بیشتر با ادارات ،هنرآموزان وهنرجویان خواهند بود تا راه ارتقاء علمی بیش از پیش برای فرزندان خوب این دیار فراهم شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کارشناس گفت:

  ما به غیر یک معاون خیلی قوی و با تحصیلات بسیار بالا انهم به اسم هاشمی دیگه مدیر قوی در آموزش و پرورش نداریم .

 • آزاد اندیش گفت:

  مردی پیش طبیب رفت و گفت: موی ریشم درد می‌کند. پرسید که چه خورده‌ای؟ گفت: نان و یخ. گفت: برو بمیر که نه دردت به درد آدمی می‌ماند و نه خوراکت!!!!!!!!!!!!! .عبید زاکانی

 • بویراحمد گفت:

  تعجب میکنم از معاون به اصطلاح مدیرکل از بیان تیم قوی در اداره کل آموزش وپرورش استان ومناطق تابعه مثلا درمنطقه چرام مدیرقوی و کار بلدی را مثل جناب جمالی عزل وشخصی بی تجربه را جایگزین وی میکند در دهدشت انسان متعهد مکتبی ومدیر ومهمتر جوان ومعتدل را بنام فریدون فاطمی عزل ویک انسان کم تجربه که توان سخن گفتن درجمع خانوادگی را ندارد وبسیار عاجز وبی تدبیر را منصوب مینماید : تیم قبلی دهدشت فاطمی -بهدارپور -انصاری وسمیع زاده و…
  تیم جدید فروزان- دشتیان-پناهنده و…. واقعا تفاوت از زمین تا آسمان است مثلا بهدارپور فردی سخندان -مجرب -متعهد که کمترکسی اقتدار کلام ایشان را دادیا دکترسمیع زاده یا قبل ازآن دکترپارسه از نخبگان شهرستان ورشته تحصیلی انها نیز برنامه ریزی آموزشی بوده است .جناب هاشمی خود شما هم روزمه مناسبی برای اشغال این سمت مهم ندارید .لطفا سانسور نشود

 • طولیان گفت:

  از سایت وزین استان ک.ب خواهشمند است کامنت های عزیزان را بدون سانسور وحذف سلیقه ای ارایه دهد زیرا وجود جاهای خالی درنظر مخاطبین همه را دچار تشکیک خواهد کرد ممنون

 • فرهنگی گفت:

  اموزش وپرورش دهدشت خیلی قویه ازش بجای فانی استفاده کنید خخخخخخخخخخ

 • فرهنگی گفت:

  آره جون خودت تیم فروزان –دشتیان –پناهنده –خیلی قویه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • چرام گفت:

  سلام خدا وکیلی حیف نبود مدیری مثل آقای جمالی برود وفردی مثل آقای عزیزی جایگزین ایشان در آموزش وپرورش چرام بشود

 • فرهنگی گفت:

  امیدواریم اینجور باشه.ولی توانمندی در کار نیست قوم خویشی وسیاست بازی است

 • اعتدال بدون مزد گفت:

  شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه.جناب هاشمی این تذهبون تمام اطلاعات که شما فرمودید همه درحد یک شعار است .بچه ها را ما اولیا ومسئولین هنرستانها به زور به رشته های فنی وحرفه ای وکاردانش هدایت میکنیم اکثر کسانی که هیچ رشته ای نرسانده اند به هنرستان ها هدایت میشوند-از تیم قوی گفتید متاسفانه در ………. ناسیونالیست ایلی مطرود را با قرار دادن فردی ضعیف در راس اداره تشدید کردید ویقین داشته باشید درآینده درگیری فیزیکی وجر وبحثهای قومی فامیلی در اداره ………. غوغا میکند -عزل بسیاری از نیروهای کارآمد درمقاطع ابتدایی وراهنمایی ومتوسطه وخانه نشین کردن تعداد زیادی از افراد تحصیلکرده وبا تجربه در …….. درآینده نزدیک ضربه ای مهلک برآموزش وپرورش وارد خواهد نمود. درصورت تکرار این ادعاهای توخالی تمام اسناد ومدارک را درخصوص موارد ذکر شده رسانه ای خواهیم کرد

 • همکار شما گفت:

  جناب هاشمی از کدام تیم قوی صحبت می کنید؟ اگر این تیم قوی بود در گذشته :آثار مثبتی از انها مشاهده میشد! تیم اداره کل همان افراد قبلی هستند!! در ضمن استقبال از هنرستانها کجاست؟ هنرستانهای
  که در گذشته 300 یا حدافل 200 نفر هنر جو داشته الان 90 نفر یا 60 نفر هنر جو دارند که 20 الی30 نفر از انها خلاف قوانین ثبت نام شده اند یعنی رشته های فنی و حرفه ای نرسانده اند!!!!!!!! این تذهبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پربازديد