تاریخ درج خبر : 1393/07/14
کد خبر : ۳۷۹۳۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

۳۳۲۷ پرونده در شورای حل اختلاف استان به سازش ختم شد

 رئیس شوراهای حل اختلاف کهگیلویه وبویراحمد گفت: در شش ماهه نخست امسال ۳ هزار و ۳۲۷ فقره پرونده در شورهای حل اختلاف این استان به صلح و سازش ختم شد.ImageHandler.ashx

حجت الاسلام سید ابراهیم ساجدی اظهار کرد: در شش ماهه اول امسال 14 هزار و 600 پرونده وارد و 14 هزار 316 پرونده مختومه شد که از این تعداد 3 هزار و 327 پرونده به مصالحه انجامید.

وی با بیان اینکه شورای حل اختلاف صلاحیت کیفری و حقوقی دارد، عنوان کرد: مفهوم وجودی شوراهای حل اختلاف ایجاد صلح و سازش می باشد که در این زمینه تاکنونی از هیچ تلاشی فروگذاری نشده است.

ساجدی با اشاره به اینکه پرونده هایی که تا سه ماه حبس و30 میلیون ریال جریمه دارند در صلاحیت شورای حل اختلاف است، خاطرنشان کرد: درخواست هایی که بین 20 میلیون ریال تا 50 میلیون ریال باشند در شورای حل اختلاف قابل مطرح شدن هستند.

رئیس شوراهای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مطالبات حقوقی مردم مفاد بیشترین پرونده های موجود در این شورا است، افزود: مطالبات 50 و 20 میلیون ریال به ترتیب در شهر و روستاها قابل رسیدگی هستند.

ساجدی تصریح کرد: با توجه به اینکه شوراهای حل اختلاف بخش مهمی از بار سنگین قضاوت را بر عهده دارند انتظار می رود این شورا تقویت و بیش از پیش حمایت شود.

وی عنوان کرد: پرونده های موجود در شوراهای حل اختلاف این استان توسط پرسنل خدوم به دقت مورد بررسی قرار می گیرند تا حقی از فردی ضایع نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد