تاریخ درج خبر : 1393/07/15
کد خبر : ۳۷۹۳۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

قیمت‌های جدید شن و ماسه اعلام شد

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد قیمت‌های جدید شن و ماسه را در این استان اعلام کرد.

نخستین نشست تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد به دبیری سازمان جهاد کشاورزی و با دو دستور کار تعیین قیمت شن و ماسه و انتزاع وظایف تنطیم بازار محصولات کشاورزی به این سازمان برگزار شد.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار کرد: موضوع قیمت شن و ماسه از اهمیت زیادی برخوردار است که انتظار می‌رود سازمان صنعت، معدن و تجارت مصوبات مربوط به قیمت‌گذاری را با جدیت پیگیری و اجرایی کند.
علی‌حسن نوروزی تعیین قیمت هفت هزار و ۲۰۰ تومان را برای شن و ماسه شسته، هفت هزار تومان را برای ماسه شکسته و پنج هزار و ۵۰۰ تومان را برای شن و ماسه بادامی و نخودی از مصوبات مهم ستاد تنطیم بازار برشمرد.
وی افزود: برای تعیین این قیمت‌ها مراحل مختلفی از جمله احصای نظرات و پیشنهادات تولیدکنندگان این حوزه، استعلام قیمت شن و ماسه در استان‌ها همجوار، بررسی پیشنهاد قیمت سازمان صنعت، معدن و تجارت و در نظر گرفتن قیمت سال ۹۲ را ملاک قرار دادیم و با کار کارشناسی این قیمت‌ها برای شن و ماسه اعلام شد.

قیمت‌های اعلام شده معقول هستند

نوروزی با بیان این موضوع که قیمت‌های تعیین شده معقول و منطقی است، ابراز داشت: امید است تولیدکنندگان شن و ماسه با تصمیم‌گیرندگان این بخش هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اما آنچه در این بین مهم‌است، موضوع ساماندهی قیمت حمل و نقل بوده که سازمان صنعت و معدن ۱۰ روز فرصت دارد تا به تصمیم نهایی در این زمینه برسد و به این وضع سامان دهد.
رئیس نخستین ستاد تنطیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دبیری جهاد کشاورزی، تشکیل صنف شن و ماسه را راهکاری اثربخش برای سامان گرفتن بازار این کالای پر تقاضا دانست.

کشاورزی واحدهای تولیدی راکد را شناسایی کند

نوروزی در بخش دوم این جلسه بیان کرد:‌ از امروز به طور رسمی انجام امورات تنطیم بازار محصولات مرتبط با حوزه کشاورزی به سازمان جهاد کشاورزی انتقال داده می‌شود که امید است آقای گوهرگانی و همکارانش بتوانند به خوبی از عهده انجام این رسالت سنگین و مهم بر بیایند.
وی ادامه داد:‌ نخستین کاری که در این حوزه باید انجام شود،‌ شناسایی واحدهای تولیدی دام،‌ طیور و آبزیانی است که به هر دلیل راکد یا نیمه‌فعال هستند. جهاد کشاورزی ظرف مدت سه ماه این گزارش را نهایی و به ستاد تنظیم بازار ارائه کند.جهاد کشاورزی در گام نخست نسبت به احصاء وظایف و اشراف بر آنها،‌برنامه‌ریزی لازم را برای انجام موفق این وظایف صورت دهد.
این مسئول با اشاره به موضوع أمین میوه شب عید خاطرنشان کرد:‌ نوروز ۹۳ تجربه موفقی در تامین نیاز بازار در این استان رقم خورد که لازم است ستاد تنطیم بازار و سازمان جهاد کشاورزی از امروز به فکر تأمین میوه مورد نیاز در ایام نوروز باشد.

حمایت از چرخه تولید مهم است نه حمایت صرف از مصرف‌کننده

جعفر گوهرگانی نیز در این نشست بیان کرد:‌ اولویت اصلی ما این است که نیاز این استان به مواد غذایی از تولیدات همین استان تأمین شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این سازمان نگاه صرف به بازار و مصرف‌کننده ندارد و سیاست حمایت از همه دست‌اندرکاران چرخه تولید تا مصرف را دنبال می‌کند.
گوهرگانی گفت: حتی آن افرادی که در چرخه تولید تا مصرف به عنوان واسطه یا هر عنوانی دخیل هستند اگر در چارچوب سیاست‌ها اقدام کنند،‌ باید حمایت شوند.
وی اظهار امیدواری کرد تا بتواند با کمک همکارانش و حمایت همه‌جانبه اعضای ستاد به ویژه به کارگیری تجارب سازمان صنعت و معدن، وضعیت بازار محصولات کشاورزی را در کنار رونق تولید بهبود ببخشد.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    سلام پس چراکسی به داده مردم کاکان نمی رسد که ماسه شوی کاکان ماسه تنی ده هزارتومان می دهد وبارگیری هم باخریدار است

پربازديد