تاریخ درج خبر : 1393/07/16
کد خبر : ۳۷۹۴۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دولت به همه‌ی وعده های خود در حوزه بودجه عمل کرده است/ حمایت از نیروهای ملی هم‌استانی وظیفه همه است

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: دولت تدبیر و امید به همه‌ی وعده های خود در حوزه بودجه و اقتصادی عمل کرده است.

به گزارش سایت استان، دکتر حسن نوروزی در اولین نشست خبری معاونان استاندار با رسانه ها که به ابتکار مشاور رسانه ای صورت گرفت، افزود: یکی از وعده های دولت مهار و کاهش تورم بود که در این حوزه موفق عمل کرده است.

norozi1212

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حوزه معاونت برنامه ریزی استاندار همان تشکیلات سازمان مدیریت سابق است که بخشهایی از آن جدا و به معاونت عمرانی منتقل شده است.

نوروزی این حوزه را شامل حوزه بودجه، اقتصادی و آمار عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه این حوزه ها با آمار و ارقام سروکار دارد باید در انتشار اخبار این حوزه دقت بیشتری به خرج داد.

وی با تشریح عملکرد بخش های زیر مجموعه خاطرنشان کرد: در سال 91 کل اعتبار استان که از صندوق توسعه ملی در حوزه های مختلف شامل کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری 68 میلیارد تومان بود که فقط 3/2 میلیاردتومان آن جذب شد. اما در سال 92 با همان مبلغ ابلاغی سال 91 بیش از 41 میلیارد تومان جذب شد.

نوروزی ادامه داد: در بخش کشاورزی 18/8 میلیارد تومان بودجه ابلاغی استان بود اما طرحهای معرفی شده به صندوق توسعه ملی بالغ بر 72 میلیارد تومان بود که با گذشت تنها 3 ماه از سال مالی 93، از این مبلغ 6 میلیاردتومان تاکنون جذب شده است که امیدوار کننده است.

معاون برنامه ریزی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در زمینه برگزاری جلسات شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت جز استانهای اول در کشور هستیم که بیش از 11 جلسه را در 12 ماه برگزار کردیم.

وی خروجی این جلسات را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: این شورا تاکنون بیش از 58 مصوبه داشته که در راستای حل مشکلات و تسهیل بخش تولید در استان بوده است.

نوروزی ادامه داد: با توجه به اینکه نمایندگان سه قوه در این شورا عضو هستند تصمیمات آن می تواند مشکلات طرح های تولیدی استان را مرتفع کند.

وی فاینانس را بخش مهمی از برنامه های حوزه خود عنوان کرد و اظهار داشت: چند پروژه مهم استان از جمله سد شیو، راه آهن اقلید به یاسوج، پتروشیمی دهدشت و گچساران مهمترین پروژه هایی است که قابلیت فاینانس دارند.

دکتر نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه بودجه اشاره کرد و بیان داشت: در سال 92 کل اعتبارات تملک دارایی (اعتبارات عمرانی) ابلاغی استان 316 میلیارد تومان بود که 98 میلیارد آن تخصیص داده شد که 31 درصد کل اعتبار ابلاغی است در حالی که در سال 93 این عدد 360 میلیارد تومان بود که با گذشت 2 ماه از سال مالی 93، 84 میلیارد تومان آن که 32 درصد کل اعتبار ابلاغی است تخصیص یافته است.

معاون برنامه ریزی استاندار مهمترین برنامه های حوزه آمار را طرح های مکرر آماری و سرشماری های فصلی عنوان کرد و اذعان داشت: هم اکنون نیز سرشماری مهم کشاورزی توسط این حوزه در حال انجام است و با برنامه ریزی های صورت گرفته جلو تر از سایر استانها قرار داریم.

 حمایت از نیروهای ملی هم‌استانی وظیفه همه است

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نقش تاجگردون در توزیع بودجه‌های استانی گفت: توزیع بودجه استانی طبق یک فرمولی است که بر اساس آن فرمول‌ها به هر شهرستان بودجه لازم تخصیص می‌یابد و سهم هر شهرستان مشخص است.

نوروزی ادامه داد:  نه تاجگردون و نه هیچ یک از نمایندگان دیگر در این زمینه دخالتی ندارند و تنها کاری که این نمایندگان محترم در خصوص بودجه در استان انجام می‌دهند رایزنی با مسئولان کشوری برای افزایش بودجه‌های ملی است اما در خصوص توزیع بودجه‌ استانی و مشخص شدن سهم هر شهرستان دخالتی ندارند.

معاون برنامه ریزی استاندار افزود: البته چانه‌زنی در سطوح ملی وظیفه هر مسئول و نماینده‌ای است و نمایندگان استان برای حوزه‌های مختلف به غیر از حوزه خودشان هم رایزنی و چانه‌زنی می‌کنند که نشان دهنده توجه آن‌ها به توسعه همه جانبه استان است.

وی با ذکر مثالی در این زمینه گفت: طرح آبرسانی به کهگیلویه، سوق، لنده و بهمئی از جمله طرح هایی است که از سوی تاجگردون جهت دریافت کد 215 (ردیف ملی) پیگیری شد در حالی که در حوزه انتخابیه آقای تاجگردون هم قرار نداشت.

به گفته نوروزی، راه آهن اقلید به یاسوج از دیگر طرح هایی بوده که از جانب تاجگردون پیگیری شده است.

نوروزی در پایان گفت:  اگر یک مدیر هم استانی در مرکز کشور خوب عمل می‌کند همگان باید او را تقویت و کمک کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • قاصدک گفت:

  در پاسخ به توهین بویرنیوز به دکتر نوروزی ودکترتاجگردون

 • قاصدک گفت:

  جواب

  POW_3483نوروزی
  فصل ممنوع:

  :مدتی است برخی از رسانه های استانی سخنان سیدباقر موسوی نماینده ی اسبق را دست آویزی جهت نشان دادن رویه ی دشمنی علنی خود با نماینده ی محترم مردم شهرستانهای باشت وگچساران در مجلس شورای اسلامی قرار داده اندوبی هیچ ملاحظه ای ، ادب سیاسی وبیان نوشتاری را زیر پا گذاشته و پا را از وظیفه ی ناقص نوشتاری فراتر نهاده به گونه ای که سخنان معاون استاندار کهگیلویه وبویراحمد «دکتر نوروزی » دست آویز دیگرشان جهت ادامه ی این بازی بی سر وته نوشتاری بر علیه دکتر تاجگردون نموده اندواگر کسی از در موافقت با سخنان این آزاداندیش وبزرگمرد عرصه ی سیاست استانی وکشوری در آید ، وی را از منصوبان خاص دکتر تاجگردون قلمداد می کنند.خطاب من به آن دسته از عزیزانی ست که این مطالب را می خوانند و بی هیچ پیشینه ی شناختی از دو برادر بزرگوار وتوانمند آقایان نوروزی تنها به به و چه چه هایی از سر نادانی در بخش کامنتها دل خوش داشتند.

  درست است نوشتارهای بی سر وته این به اصطلاح اهل قلمها واصحاب رسانه راه به جایی ندارد وجز ضایع کردن صفحات سیاسی اثر مثبتی برایشان ندارد اما این را بدانند که ذره ای از علاقه ی مردم مرز وبوم باشت وگچساران از نماینده ی محبوب و فهیمشان کم نخواهد شد.ما اصحاب هنر خواستار برخورد قاطع با این نوع رسانه ها هستیم،نه تنها منزلت بزرگمرد بویراحمد سید باقر موسوی را زیر سوال می برند بلکه داعیه ی اختلافات را دامن زده وشکاف طبقاتی بوجود می آورند اینان نا آگاهان سیاسی بوده وهیچ اقدام مثبتی جهت رسیدن به اهداف اربابانشان از آنها سرنمی زند وتنها کینه ی هم استانیها را بیشتر می کند.

  از زبان گزنده و خشم قلم ها جز نفاق چیزی به یادگار نمانده است.فرزندان گچساران بی سابقه ترین دوران بیکاری را متحمل شدند .بی سابقه ترین دوران عدم تزریق هزینه های اقتصادی و با وجود شرکت بهره برداری نفت همیشه در گزینش ها و روی کار آمدن نیروهای بومی و تنش و اعتراض بوده و هست .نه آنکه در گچساران زندگی می کند درد بویراحمد را درک می کند و نه آنکه در دنا و بویر احمد روزگار سپری می کند از حسرت جوانان گچسارانی خبر دارد وچه خوب است قدر بدانیم همای سعادتی که پس از سالها بر دوش استان نشسته است و یادآور می شوم به گواه همه ی یادداشتها و روزنوشته های دکتر تاجگردون ، چنان منظبت و با برنامه جهت رفع مشکلات استان برآمده است که تنها گوشه ای از آنچه که حق مسلم گچساران است پس از سالها به رگ اقتصادی اش تزریق کرده است.مگر نه این است که اکثریت قریب به اتفاق عزیزان ما گوشه ای از پیشرفت استان را در عرصه های هنر-ورزش-علم و فن آوری برخواسته از دامان همشهریان و هم استانیان عزیزمان هستند.

  اگر خود را فارغ از هر تعصبی قومی قبیله ای و عقیده ای بدانیم و غم مشترکمان رفع نقطه ضعف دستگاههای اجرایی باشد ، اگر به جای مقصر قلمداد کردن فلانی و فلان اشکالاتش را بیان و در کنارش تقویت اندیشه ای برای عزیز مسئولمان باشیم چه مدینه ی فاضله ای از دیارمان می سازیم.اگر قدر زارعی ها-هدایتخواه ها- بزرگواری ها وحسینی ها و موسوی ها را در جای خود به جای اوریم و ذهنی متحد بسازیم چه باری از دوش مردم خسته ی دیارمان برمی داریم.

  مانند این است مشکی پر آب بر درختی خشک و بی خار ببندیم و گروهی تشنه لب فقط صاحب درخت را گناه کار بدانیم و انگشت اشاره به پیشانی اش بگیریم که چون این درخت توست پس تشنگی ما تقصیر توست.وبی هیچ دلیلی به جای انکه برفکر تقسیم آب باشیم و رفع اندکی تشنگی کنیم ، ناخن خشم بر مشک آنقدر بفشاریم تا سوراخ سوراخ شود و مانده آبی که سهممان از آن بیکران رودی ست که زیر اندیشه هایمان جاری ست نیز سهم جهالت فکری امان شود.

  عزیزان من خدای را به پاس داشتن نعمت های سیاسی برجسته ی استان این مهره های ده گانه ی قدرت :دکتر تاجگردون-دکترهدایتخواه-بزرگواری-سیدقدرت حسینی-سیدباقرموسوی-زارعی-سیدمسعودحسینی-حاج بهرام تاجگردون-موحدواستاندار مردمی و دلسوز مهندس خادمی -سپاس می گویم ده انگشتی که اگر در کنار هم هم دل و هم سطح شوند بار مشکلات اقتصادی را برداشته و دوش مردم رنجدیده را سبکتر می کنند نه اینکه در هم گره بخورند و مشتی بر پشت مردم باشند.وبدانیم قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری-

  فقر افریطه ای ست که از دامان اختلافات ما ، پتیاره تر از قبل مغز جوانانمان را منسوخ می کند و درد نسل جوان را تنها هم اندیشی و تعامل سیاسی -عقیدتی-اقتصادی-فرهنگی-روشنفکران مسئول دوا می کند.به امید یکدلی و همفکری همه ی جریانهای سیاسی در اقتدار استان …

  در پاسخ به آن عده که بدون شناخت قبلی توهین به دکتر نوروزی و برادرشان استاد امیر نوروری روا داشته عنوان می کنم :

  :دکتر نوروزی دانشجوی ممتاز رشته اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی با معدل الف که توانست به عنوان دانشجوی ممتاز بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد همین دانشگاه پذیرفته شود. عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بهبهان و بیش از ۱۱ سال در دانشگاههای یاسوج، گچساران، بهبهان تدریس میکنه. مدرک دکترا نیز از دانشگاه کرمانشاه دارد.

  امیر نوروزی رییس اسبق اورژانس بیمارستان شهید رجایی گچساران و رییس کنونی امور اداری آن بیمارستان هستند .وی از سال ۱۳۷۰ به دنبال تاسیس گروه هنری در گچساران بود و شکل گیری گروه رها به گونه ای بود که نیازهای گروه را نیازهای شهر و هنر جستجو کرد. میان توانایی بچه ها و ارزیابی داشته های داده ای ،اهداف دست یافتنی تر را گلچین کرد.از سال ۷۱ دو سه نفری گروه را تشکیل دادند امی نوروزی و آقایان محمد پیرسبزی و علی بیگدلی و حیدری و…حالا ۶۰ عضو فعال دارد .نویسنده-بازیگر-کارگردان-طراح صحنه-نور پرداز-طراح لباس-گرافیست و….باعث خوشحالی اهالی هنر گچساران است که گروه خوبی دارند.

  افتخارات گروه رها:

  گامویه

  در چشمانش

  بادلو-که به بخش مسابقه ی تاتر ایران راه یافت…. همه ی کارها با نویسندگی وکارگردانی آقای امیر نوروزی بود.

  نویسنده ی برتر گروه نمایشی امیر نوروزی اقای صابرمحمدی

  نوشته ی تویسنده ی توانمند صابر محمدی ست.این روزها با کارگردانی علی شفیعی و خلاقیت گروه هنری «رها» آماده ی اجرای عمومی شده است.موسس این گروه فعال نمایشی گچساران استاد امیر نوروزی ست که کارنامه ی درخشانی در حیطه ی نمایش و کارگردانی دارد.نمایش اشاره به ظلم وزورگویی خان وتسلط مطلقش برجان وناموس مردم ایل دارد.به گونه ای که دختر خان بر خلاف مادرش که با بیانی محکم قدرت خان را به نمایش می کشد در دیالوگش آرام وغصه دار می گوید:

  :از خاک اینجا بدم میاد…

  نمایش سراسر پرداختن به شخصیت زورگوی خان است که با وجود عدم حضورش سایه ی ترسی بر جو نمایش دارد وبازی قابل قبول گروه این اقتدار ها وبیچارگیها را به نمایش می گذارد…

  مهرداد علیپور-طراح صحنه وبازیگر

  مهرشاد علیپور -رضا علیپور-موسیقی -پشت صحنه-بازیگر-

  علی شفیعی -بازیگر-و در حال حاضر اولین تجربه ی کارگردانی

  شیما رضوی گریمور-بازیگر

  شیوا رضوی-بازیگر

  مجتبی وفرید برزی -بازیگر

  محبوبه خادمی -اعظم فرزین -بازیگر

  اعضای گروه برترینهای سال ۹۲ هنرمندان بودند

  نویسنده وکارگردان برتر امیر نوروزی

  مسعود کشاورز-مهرداد علیپور طراح صحنه و بازیگر اول –

  موسیقی گرافیک طراحی وبازیگریهای برتر نشان قدرت استاد امیر نوروزی درهدایت گروه را دارد.

  با افتخار حمایت بی دریغ خود را از دکتر نوروزی وامیر نوروزی اعلام می کنیم.از افتخارات امیرنوروزی همین بس که به دلیل همه ی سعی وتلاش وی و گروه هنری رها و دیگر گروههای هنری و اهل هنر گچساران و حمایت بالاترین مقام سیاسی شهر فرماندار فرهنگ دوست گچساران آقای رحیم رحیمی میزبانی بیست وششمین جشنواره ی تاتر منطقه ای فجر کشور به گچساران اختصاص داده شد.گروه امیر نوروزی به عنوان عضو هنری برتر استان در کنار برگزیده های دیگر به رقابت هنری می پردازد.اگر انتخاب مدیر کل برای مدیریت ارشاد گچساران بعد از زحمات غیرقابل انکار ریاست سیدزمان علیپور که برکسی پوشیده نیست بهترین انتخاب خواهدبود .

  بی شک برادران نوروزی-دکتر غلامرضا تاجگردون وهمه ی عناصر برتر گچساران در عرصه ی سیاست وهنر تکرار نشدنی هستند.خار چشمی باشد برای آنانکه علم دیدن ندارند.

  ودر پاسخ همین بس که:

  :سکه ای زر از کوزه برون آمد، فریاد فغان مسگران برخاست.اصحاب هنر گچساران.

پربازديد