تاریخ درج خبر : 1393/07/18
کد خبر : ۳۷۹۴۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد از دریچه دوربین عکاسان کشوری

گروهی از عکاسان برجسته کشوری در حوزه دفاع مقدس قرار است از هفته آینده وارد استان شوند و با نگاه محرومیت زدایی از کهگیلویه و بویر احمد و در قالب کار های عام المنفعه، پتانسیل ها و توانمندی های این استان را از دریچه دوربین خود به نمایش بگذارند. این را حسن غفاری عکاس مطرح کشوری در مصاحبه اختصاصی خود با خبرنگار سایت استان گفت.

حسن-غفاری1این عکاس هم استانی در ادامه می گوید: تقریبا از دو سال پیش با گروهی از انجمن عکاسان دفاع مقدس برنامه ای ترتیب دادیم تا بتوانیم توانمندی ها و پتانسیل های استان را به نمایش بگذاریم بر همین اساس طی جلسات مختلفی با انجمن عکاسان دفاع مقدس گرفته شد بنا شده در زمان مشخصی این عکاسان وارد کهگیلویه و بویر احمد شوند و با هنر عکاسی خود نگاهی ویژه به محرومیت زدایی از این استان توانمند داشته باشند . طی همین جلسات در استان نیز با مقام ارشد استانی و معاونین و دولتمردان در استان رایزنی های صورت گرفته و با تمهیداتی صورت گرفته قرار است که این عکاسان برجسته کشوری از دوشنبه وارد استان شوند و به عکاسی از مناطق و مکان های مختلف کهگیلویه و بویر احمد می پردازند.
غفاری در ادامه می گوید: سعی شده از عکاسان هم استانی نیز در کنار این عکاسان استفاده شود تا از این طریق عکاسان استان آموزشهای لازم را از اساتید فن به خوبی یاد بگیرند و هم در این کار خیر سهیم باشند. طبق برنامه ریزی های انجام شده این گروه 27 نفره به 9 گروه چهار نفره تقسیم می شوند که سه گروه از این گروه ها در شهرستان های بویر احمد و دنا سه گروه در شهرستان های کهگیلویه و چرام، لیکک، بهمئی و سوق و سه گروه دیگر در شهرستان های باشت و دوگنبدان به هنر عکاسی می پردازند.
به گفته غفاری محرومیت در استان ما به معنی نداشته ها نیست زیرا ما همه چیز را داریم ولی متاسفانه فرصت استفاده از آنها برایمان وجود ندارد. توانمندی ها و پتانسیل های این استان نسبت به خیلی از استان های کشور بیشتر است اما فرصت استفاده از این توانمندی ها برای ساکنین استان فراهم نمی شود و این مهم تنها با همت مسئولین و دولتمردان کشوری و استانی بدست خواهد آمد.
نگاه ویژه به محرومیت زدایی را غفاری مهمترین هدف این برنامه می داند و می گوید: انتظار می رود این عکاسان با روحیه انقلابی که دارند تمامی هنر خود را بکار بگیرند تا بتوانیم گوشه ای هر چند کوچک را در رفع محرومیت از استانمان برداریم.
غفاری در ادامه می گوید: دستاورد های این عکاسان در قالب نمایشگاهی در بهارستان و پاستور به نمایش در خواهد امد تا هم دولتمردان و هم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با توانمندی های استان و قابلیت های استانمان آشنا شوند. همچنین با این کار می توانیم سند های از وضعیت موجود استان فراهم کنیم تا در مواقع ضروری در اختیار افراد خاص و دولت قرار دهیم.
این عکاس هم استانی در رابطه با هزینه های این سفر به سایت استان گفت: هزینه های برگزاری این سفر از طریق انجمن عکاسان دفاع مقدس فراهم شده و مسئولین و نهاد های استانی با در اختیار گذاشتن خودروهای درون شهری با عکاسان همکاری می کنند. لازم است که در این میان از همکاری های دکتر خادمی استاندار ارزشی و انقلابی و بومی استان و معاون امنیتی سیاسی وی ، همچنین نمایندگان استان خصوصا نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تشکر ویژه ای داشته باشم.
البته غفاری در ادامه سخنانش با سایت استان به دیگر مزیت های این سفر اشاره کرد و گفت: این عکاسان می توانند با هنر عکاسی کهگیلویه و بویر احمد را از نگاه دوربین خود به دیگر هموطنان بشناسانند و فرصت های گردشگری خوبی را برای این استان رقم بزنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احسان دانشی(بخشدار پاتاوه) گفت:

    با سلام
    امیدوارم بخش پاتاوه با توجه به قدمت و تاریخ و پتانسیل های تاریخی و گردشگری فراموش نشود

پربازديد