تاریخ درج خبر : 1393/07/19
کد خبر : ۳۷۹۵۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بانوی کارآفرین پاتاوه ای، امیدوار به فردای بهتر

در وضعیت موجود جامعه تنها راه فرار از معضل بیکاری؛ که  بخش قابل توجهی از جوانان  هم استانی از این معضل در امان نمانده اند؛ راه اندازی صنایع کوچک تولیدی است که انتظار می رود برای پیشبرد این مهم  سیاست ها و برنامه های اجرایی کارآمدی از سوی مدیران اجرایی استان صورت بگیرد. صنایع کوچک تولیدی که می تواند راه گشای بسیاری از مشکلات جوانان خصوصا روستاییان باشد.

حال که در گوشه و کنار این استان  گروهی از زنان و مردان دست به کارآفرینی زده و با راه اندازی صنایع تولیدی در مناطق فرصت های مناسب شغلی را برای جوانان فراهم کردند انتظار می رود از سوی دولتمردان حمایت شوند و مورد توجه ویژه مسئولین قرار بگیرند.پاتاوه
کافی عاطفی یکی از زنان کارآفرین بخش پاتاوه است که با همت و تلاش خود صنایعی را براه انداخت تا از این طریق فرصت های شغلی مناسبی را در محیطی امن و آرام برای جوانان این بخش فراهم آورد.
این شیر زن پاتاوه‌ای که زجر عالم را کشیده و با تعداد 9 فرزند قد و نیم قد در سال 83 همسر خود را از دست داده اکنون همه آن زجرها و مشقت‌های فقدان همسر را پشت سر گذاشته و به کارآفرینی تبدیل شده که چندین و چند خانوار وی را بابت اشتغال فرزندانشان دعا می‌کنند.
عاطفی امروزه با کار در سه حوزه تولیدی خیاطی، تهیه جهیزیه عروس و تولید نان محلی برای 15 نفر در شهر کوچک پاتاوه اشتغال‌زایی می‌کند. این بانوی زجر کشیده دیروز و کارآفرین نمونه و سربلند امروز؛ با بیان اینکه شوهر خود را در سال 83 از دست دادم اما امید خود را هرگز برای تأمین معاش فرزندانم از دست ندادم، گفت: در همان روزهای سخت تنها به این فکر می‌کردم که دست خود را برای کمک جلوی کسی دراز نکنم.
خانم عاطفی ادامه داد: اما امروز به خود می‌بالم که کارگران تحصیل‌کرده من در کارگاه‌های تولیدی در محیطی امن مشغول به کار و تلاش هستند و درآمد خوبی از این راه نصیب آنها می‌شود، قصد دارم دامنه کارها را گسترش دهم تنها به این خاطر که تعداد بیشتری جوان بیکار را از چنگال هیولای بیکاری نجات دهم.
وی گفت: در کارگاه تولیدی نان محلی و کلگ «نانی که از خمیر بلوط تهیه می‌شود» تعدادی کارگر مشغول به فعالیت هستند که این نان را در اتوبان اصلی پاتاوه به یاسوج به فروش می‌رسانیم و مسافران و گردشگران نیز استقبال خوبی از آن دارند. خانم عاطفی به تولیدی جهیزیه عروس هم اشاره کرد و گفت: در این کارگاه انواع تشک و رخت‌خواب و همچنین پشتی‌های محلی که از ملزومات اصلی جهیزیه دختران لر است تولید می‌شود و تعدادی کارگر نیز در این تولیدی مشغول به فعالیت هستند که استقبال بسیار خوبی از تولیدات ما توسط مردم بخش پاتاوه‌ می‌شود و حتی از شهر یاسوج نیز مشتریانی داریم.
خیاطی و دوخت لباس‌های محلی یکی دیگر از کارهای ارزنده این بانوی کارآفرین پاتاوه‌ای است که زیباترین لباس‌های محلی در آن تولید و به بازار یاسوج و سایر نقاط استان عرضه می‌شود.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با حضور در محل تولیدی این بانوی کارآفرین با تحسین وی قول مساعد داد که بانوی کارآفرین پاتاوه‌ای را برای گسترش فعالیت‌هایش یاری دهد. زارعی این گونه کارها را شرافتمندانه و آبرومندانه دانست و گفت: رسانه‌ها باید به دنبال چنین سوژه‌هایی باشد و کارآفرینان را در برابر مشکلات تنها نگذارند و از ما مسئولان بخواهند که آنها را برای کار و تولید و اشتغال بیشتر یاری دهیم. نماینده مردم بویراحمد و دنا همچنین به این بانوی کارآفرین قول مساعد داد تا با رایزنی با مسئولان مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات در اختیارش قرار دهد به شرط این که اشتغال‌زایی خود را به چندین برابر برساند.
منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد