تاریخ درج خبر : 1393/07/20
کد خبر : ۳۷۹۶۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

چند نکته پیرامون سفر تاریخی استاندار به کهگیلویه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه دو تن از معاونان خود، روز جمعه با سفر به کهگیلویه از نزدیک مشکلات طرح های عمرانی این شهرستان را بررسی کرد.

IMG_1579

این سفر به دلایل مختلف می تواند به عنوان یک سفر تاریخی قلمداد شود.

1- مدت زمان کوتاهی از زمان انتصاب آقای کریمی به عنوان فرماندار کهگیلویه می‌گذرد و گزارش طرح های عمرانی می تواند به عنوان یک گزارش صفر (وضعیت موجود پروژه ها) باشد که استاندار در آینده و برای میزان توانمندی و پیگیری فرماندار کهگیلویه از آن استفاده کرده و با یک مقایسه ساده، پیشرفت پروژه ها و توانایی وی را بسنجد.

2- در این سفر و در این نشست، فرماندار کهگیلویه نکته قابل تاملی را عنوان کرد. آنجا که با حالت تعجب از کاهش میزان پیشرفت پروژه ها در دو آمار تهیه شده اشاره کرد. کریمی به استاندار گفت: در گزارشی که پیشتر تهیه شده با گزارش جدیدی که به فرماندار داده شده، آمارها کاهش یافته است. این موضوع وقتی عنوان شد با خنده مدیران مواجه شد و آمارسازی های رایج در گذشته مورد انتقاد قرار گرفت و مدیران حاضر در این نشست نیز دریافتند که نه فرماندار و نه استاندار به دنبال ارائه آمار نیستند و نتایج ملموس اجرای یک پروژه از ارائه آمار برای آنان مهمتر است.

3- رشد فزاینده مهاجرت از شهرستان کهگیلویه به مرکز استان طی سالیان گذشته باعث بروز نگرانی های جدی شده است.آمارهای غیر رسمی از مهاجرت بیش از 43 هزارنفر فقط به مرکز استان حکایت دارد. به سرانجام رساندن این پروژه ها می تواند جلوی مهاجرت گسترده را گرفته و میل به زندگی در این شهرستان را افزایش دهد.

4- استاندار در این نشست نظارت مستمر بر پروژه ها را خواستار شد و دستور داد گزارش پیشرفت پروژه ها به صورت هفتگی به فرمانداری و معاون عمرانی اعلام شود. این حساسیت استاندار نشان دهنده واقع بینی و جلوگیری از ارائه آمارهای ساختگی و صوری است که در دولت گذشته به وفور یافت می شد.

5- امیدواری مردم به استاندار بومی و مدیران منصوب دولت اعتدال مبنی بر تغییر شرایط و ایجاد تحولی در حوزه های عمرانی و اقتصادی می تواند از دیگر دلایلی باشد که این سفر را برای مردم کهگیلویه یک سفر تاریخی تبدیل می کند.

6- به طور معمول، شروع هر پروژه عمرانی و یا از سرگیری فعالیت پروژه های راکد، منجر به ایجاد اشتغال، تحرک در اقتصاد شهرستان و کاهش بیکاری شده که این موضوع نیز از اصلی ترین معضلات شهرستان کهگیلویه است.

مجموع دلایل گفته شده به همراه گذشت زمان می تواند این سفر را برای مردم شهرستان به یک سفر تاریخی تبدیل کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عدل وانصاف گفت:

  انتظار داشتیم در شهرستان کهگیلویه کسی را با تجربه کاری به عنوان فرماندار به کار می گرفتن نه کسی که حتی یک روز هم سابقه مدیریت یک مدرسه ابتدایی را ندارد او را به عنوان سرپرست فرمانداری گماشته اند،ضمنا این شهر خود به اندازه کافی آبستن حوادث سیاسی هست که باز سیاسی کاری می شود.

 • کشاورز گفت:

  جناب آقای کریمی(سرپرست محترم)شب دراز است و قلندر بیدار
  نمیدانم چرا؟؟؟!!!!ولی احساس میکنم خنده بعدی استاندار با حضور فرماندار جدید در همین سالن به عملکرد و ارائه گزارش های آماری شما به همین زودی تکرار خواهد شد.ومن الله توفیق

 • رضائی نژاد گفت:

  جتاب آقای آرام سابقه سایت خودتتون را با این گزارش ها ومطالب دورازحقیقت خراب نکنین.دلیل نمیشه که افکارشما وهمکاران زحمتکش شما اصلاح طلبی هست ،دوستان و خدوم خدمتگذار دولت قبل مخصوصا مهندس جعفری را که از خانواده شهداءمیباشند و حقیقتا مدیری پاک وشایسته بوده را تخریب نمایید.امیدوارم در این وظیفه خطیر خیانت درامانت نکنید وآخرت خودتون را بخاطر این دنیا به حراج نگذارید.
  باتشکرازشما و خداقوت به همکاران پرتلاشتان

 • آزاد گفت:

  دولت اعتدال بداند که این استاندار، قوم گرا بوده و منافع طایفه اش را بر منافع عموم مردم ترجیح می دهد! آقای خوش خیال سفر تاریخی!!!!!!!!!!!!!!!

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

 • ناشناس گفت:

  به این استاندار قوم گرا هیچ امیدی نیست
  دولت اعتدال بداند که این استاندار، قوم گرا بوده و منافع طایفه اش را بر منافع عموم مردم ترجیح می دهد

پربازديد